SAMSUNG GALAXY W WONDER GT-I8150 Pil Kullanım Sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

rzgr_06

rzgr_06

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG GALAXY W WONDER GT-I8150 Pil Kullanım Sorunu?
selam arkadaslar SAMSUNG GALAXY W WONDER GT-I8150 kullanıcısıyım gercekten mukemmel ötesı bır telefon her keze tavsıye ederım yalnız ufak tefek sorunları yok deıl emınımkı bunlarda kullanıcı sorunu.
arkadaslar benım bu telefonda ıkı sorunum var;

1: Pili Az gidiyor yanı en fazla 4 5 saat 'AYARLAR - TELEFON HAKKINDA - PİL KULLANIMI' Girdiğim zaman bütün bölümler %2 %6 larda ama Ekran kullanımı %75 Lerde Pilin 4 5 saat Gitmesinin en buyuk nedeni bu olduğunu dusunuyorum bunu nasıl duzeltebılırım.

2: Gelen Arama zil sesi en yüksek seviyede ama yinede cok az çıkıyor bunu yükseltme gibi bir şansımız varmı ?

seytan_avcisi

seytan_avcisi

Üye
bende w kullanıcısıyım ekranın parlaklığını azalt 60lara düşüyor inan bi süre sonra hiç farklı gelmeyecek benim şarjım 1 gün sonunda yüzde 40larda oluyor

birde sakın telefonun sesi arttırma o hatayı yapıp birsürü telefonun hoparlörünü patlattım çekmeli kılıflar yerine hoparlör kısmında boşluk olan plastik kaplara bak mesala :

• Beğen
Tepkiler: rzgr_06
ozakin70

ozakin70

Üye
1-)bu bir sorun degil tüm akıllı telefonlarda
2-)ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz

• Beğen
SilentOne

SilentOne

Üye
androidin genel sorunu korkma

rzgr_06

rzgr_06

Üye
    Konu Sahibi
Kılıf Olarak Silikon kap kullanıyorum hoparlör kısmı açık tesekkurler uyarın için bu kadar sesle yetinecem artık :)

- - - Eklendi - - -

1-)bu bir sorun degil tüm akıllı telefonlarda
2-)ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz

evet kardesım zaten telefonun sorunu olmadığını tamamen kullanıcı sorunu olduğundan emınım sorunda belırtmıstım tesekkurler ılgin ıcın.

- - - Eklendi - - -

androidin genel sorunu korkma

Bu duruma hem sevındım Hem uzuldum tek sorunun bende olmaması guzel :)

groupertekin

Üye
Ayarlardan ekranın parlaklığını azalt orta seviyede tut,zil sesi için ise yüksek sesli bir melodi kullan.Mesaj sesi olarak Pure Bell'i kullan,Whistle'yi kullanıyordum ben ama hiç duymuyordum artık duyuyorum :) Şarj sorunu ise sadece Androidlerde değil;tüm akıllı telefonlarda var.İphone'un bile çok çabuk bitiyor.3310 gibi değil bu sadece mesaj ve arama yapsın :D Arka planda o kadar uygulama çalışıyor elbet şarjı çabuk bitecek.

• Beğen
rzgr_06

rzgr_06

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlardan ekranın parlaklığını azalt orta seviyede tut,zil sesi için ise yüksek sesli bir melodi kullan.Mesaj sesi olarak Pure Bell'i kullan,Whistle'yi kullanıyordum ben ama hiç duymuyordum artık duyuyorum :) Şarj sorunu ise sadece Androidlerde değil;tüm akıllı telefonlarda var.İphone'un bile çok çabuk bitiyor.3310 gibi değil bu sadece mesaj ve arama yapsın :D Arka planda o kadar uygulama çalışıyor elbet şarjı çabuk bitecek.

Dün Ekran parlaklığını dusurdum yarı sevıyeye getırdım 15 20 dakka sonra %40 lara dustu ve %30 un altındaydı şarjı dun aksamdan berı hala kullanıyorum şimdiye çoktan bitmiş olması gerekiyordu :) düzeldi gibi çok tesekkurler arkadaslar ses olayınıda artık yuksek seslı bır melodı ıle halletcem tekrar tesekkurler arkadaslar.

ledayi2000

ledayi2000

Üye
arkadaşlar benim wonder da bataryam en az 2 gün gidiyor kurcalamazsam fakat ben 1900 mah yada 2100 mah batarya arıyorum nereden bulabiliriz bilgisi olan varmı

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Dediğin gibi ekran %75 gücü sömürüyor. Ekran ışığını evdeyken en düşükte tut görebileceğin seviyede. Dışarı çıktığında orta dereceye getir eğer yetmiyorsa dışarda ekran ışığını son seviyeye çekersin. Eve geldiğinde yine ekran ışığını kısarsın.

Zil sesi için sesi yüksek ve kaliteli bir melodi bul :) Ben telefonun içinden seçtiğim sesi yüksek olan müzikleri kullanıyorum. Biraz da telefonun ses çıkış gücüne bağlı.

İşte bir kıyaslama;

Xperia Pro'nun ses yükseklikleri: Voice 75dB / Noise 66dB / Ring 75dB

Galaxy W'nın ses yükseklikleri: Voice 69dB / Noise 66dB / Ring 67dB

gsmarena.com'dan aldım bu değerleri :)

Kerim.

Kerim.

Üye
ekrani parlakligini azalt,advances task killer yukle.ekrana widget ekle.telefonu her kilitleyeceginde ona bas. şarj süresini çok etkiliyor ben de galaxy w kullanıyorum ondan söylüyorum:oke:

sergoo

Üye
ya arkadaşlar suan bende galaxy w kullanıyorum fakat ekran parlaklıgını dusurmeme ragmen sarjı cabuk bitiyor.Parlakligi en dusuge getirsemde goremiyorum. peki ne yapmaliyim

kalplerinprensi

kalplerinprensi

Üye
Arkadaşlar en az 4 saat şarjı uzatmak için Ayarlar/ kablosuz ve ağ / mobil ağlar / paket veri kapalı veri dolaşımı kapalı ve son olarak şebeke modu yalnızca gsm seçin. wcdm a hala yaygın degil sadece gsm seçmeniz bile en az 30 dakika şarzınızı uzatır. bende wonder kulalanıyorum şarjım en az 2 gün gidiyor. paket veri kapalı veri dolaşımı kapalı tutmanız yararınıza olur. Telefon google yazilimi kullaniyor orjinal rom yüklüyse sıklıkla güncelleme vs ariyor buda sizi hem kanser yapar hem arjınızı bitirir. Bunları göz önünde tutun.

-Emre

-Emre

Üye
Arada bir rami temizleyin, gereksiz uygulamalari kapatin, ram booster kullanin etkisini görürsünüz:)

navti

navti

Üye
sarj sorunu tum androidlerde hatta akilli larda var...

BSahin29

BSahin29

Üye
JuiceDefender Ultimate yükle ayarlarını yap gerisini o halleder :D Ha bide dediğin gibi parlaklığı evde orta seviye gece en az yap :D 3 kata kadar çıkarırsın şarjı...

Üst Alt