Haber Samsung Galaxy S7 ve S7 edge için yeni bir güncelleme geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S7 ve S7 edge için yeni bir güncelleme geldi
Akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen Samsung, sunduğu her model ile milyonlarca satış rakamına ulaşırken, kısa bir süre önce Galaxy Note7 adındaki üst seviye phablet modelini duyurdu. Bu akıllı telefon kavisli ekran, S-Pen desteği, üst düzey donanım özellikleri yanı sıra Samsung Cloud adındaki bulut depolama servisi ile de geldi.

Samsung Cloud sadece Galaxy Note7'ye özel değil. Firma Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge adındaki diğer üst seviye akıllı telefonları için yeni bir güncelleme sunarken, bu güncelleme ile Samsung Cloud bu iki akıllı telefona geldi.

Güncelleme dosya büyüklüğü 152MB olurken, ayrıca bu güncellemenin içinde Android Ağustos ayı güvenlik güncellemesi de yer alıyor. Diğer taraftan NFC ve Bluetooth bağlantılı performans artışı da yeni güncellemede bulunuyor.

Bu iki akıllı telefon benzer teknik özelliklere sahip. Galaxy S7 5.1" ve Galaxy S7 edge de 5.5" büyüklüğünde 2560x1440 piksel Quad HD ekrana sahip. 4GB sistem belleği ve 32GB dahili veri kapasitesi akıllı telefonda bulunuyor.

Sunulduğu ülkeye göre farklı olarak Qualcomm Snapdragon 820 ve Samsung Exynos 8890 yonga setinden güç alan cihazların arka tarafında 12MP Dual Pixel kamera bulunuyor ve ayrıca Selfie kamerası da 5MP olarak gelmekte.

İşletim sistemi Google Android 6.0.1 Marshmallow olurken, cihazlar ayrıca suya ve toza karşı da dayanıklı.

Samsung Cloud, Galaxy S7 ve S7 edge için geldi

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

Polymath

Polymath

Üye
En son 28 mb güncellemeden sonra sarji daha az gitmeye başladı. Format attim duzelir gibi oldu ama inşallah bu guncellemede bunu duzeltmislerdir.

Luck Star

Luck Star

Üye
En son 28 mb güncellemeden sonra sarji daha az gitmeye başladı. Format attim duzelir gibi oldu ama inşallah bu guncellemede bunu duzeltmislerdir.
Format attıkça şarj daha hızlı tükenir çünkü pil verisini siliyor. Bir süre sonra pil kendine geliyor ve iyi değer vermeye başlıyor zaten.
Bu arada ben Samsung derken sen Huaweii diyordun Samsung'u kötülüyordun ekranın 2k olmasından dolayı hatırlarsan ama fikrini değiştirmişsin sanırım hayırlı olsun :)

Polymath

Polymath

Üye
Format attıkça şarj daha hızlı tükenir çünkü pil verisini siliyor. Bir süre sonra pil kendine geliyor ve iyi değer vermeye başlıyor zaten.
Bu arada ben Samsung derken sen Huaweii diyordun Samsung'u kötülüyordun ekranın 2k olmasından dolayı hatırlarsan ama fikrini değiştirmişsin sanırım hayırlı olsun :)

Samsungu s6 serisinden sonra hic kotulemedim uydurma. Lgyi g2 g3 g4 leri söylüyordum ki hakketen kotu telefonlar. G5 ile metal kasaya gectiler sonunda.:)

Ayrıca format attim ama sonucta yeni telefon ve güncellemeden sonra sarji az gitmeye basladi ki buda yazılımsal hatayi gösterir. S7 edge almamin sebebi ise yok kelimesinin olmamasidir.:) istediğimherşey bir telefonda birlesti :)

Luck Star

Luck Star

Üye
Samsungu s6 serisinden sonra hic kotulemedim uydurma. Lgyi g2 g3 g4 leri söylüyordum ki hakketen kotu telefonlar. G5 ile metal kasaya gectiler sonunda.:)

Ayrıca format attim ama sonucta yeni telefon ve güncellemeden sonra sarji az gitmeye basladi ki buda yazılımsal hatayi gösterir. S7 edge almamin sebebi ise yok kelimesinin olmamasidir.:) istediğimherşey bir telefonda birlesti :)
Ben LG nin bir yanını savunmadim sadece Samsung 2k ekranı ve 2550mah pil olmasına rağmen 5 saat ekran süresi alabiliyor demiştim. Sen genel olarak ekranın çözünürlüğüne laf ediyordun pil için vs. Gereksiz vs. gibi.

Yazılımsal sıkıntıya rastlamadım ben. Nisandan beri elimde format vs. atmadım son güncelleme dahil yüklü. 4.5g WiFi karışık 8-8.5 saat ekran süresi alıyorum. Tamamen WiFi olursa bazen 9 saati zorluyorum rekor 9, saat 21dk :)
Başlarda fazla takma pile sonra düzeliyor.

Polymath

Polymath

Üye
Ben LG nin bir yanını savunmadim sadece Samsung 2k ekranı ve 2550mah pil olmasına rağmen 5 saat ekran süresi alabiliyor demiştim. Sen genel olarak ekranın çözünürlüğüne laf ediyordun pil için vs. Gereksiz vs. gibi.

Yazılımsal sıkıntıya rastlamadım ben. Nisandan beri elimde format vs. atmadım son güncelleme dahil yüklü. 4.5g WiFi karışık 8-8.5 saat ekran süresi alıyorum. Tamamen WiFi olursa bazen 9 saati zorluyorum rekor 9, saat 21dk :)
Başlarda fazla takma pile sonra düzeliyor.
Sen 8 9 saat ekran süresi aliyorsun?? Ben baska telefon mu kullanıyorum acaba? Benimki ful 3g veya 4g de max 5 bucuk saat aldım ekran süresi. Ama işte clash royale filan cok oynuyorum net sürekli açık. Tabi sende zorluyorsan o ekran süresine şaşırırım. Ve donanimhaberde herkes şikayetçi son güncellemeden

• Beğen
Tepkiler: _Çağrı

_Çağrı

Üye
Ben bile onun için siteye üye oldum son güncellemeden sonra herkesin şikayeti artmış arkadaşın cihazı sanırım özel üretim başka bir şey denilemez :)

Polymath

Polymath

Üye
Ben bile onun için siteye üye oldum son güncellemeden sonra herkesin şikayeti artmış arkadaşın cihazı sanırım özel üretim başka bir şey denilemez :)

Ya iste böyle her seyi abartıyorlar sonra kavga ediyoruz:D

• Beğen
Tepkiler: _Çağrı
man20

man20

Üye
görülen o ki güncelleme tam bir fiyasko olmuş :kotu:

_Çağrı

Üye
görülen o ki güncelleme tam bir fiyasko olmuş :kotu:
hem de ne fiyasko güzelim cihazın içine edildi resmen ve çoğu kişi şikayetçi ama kimileri hiç oralı bile değil benim cihazım sorunsuz deyip sanki bizlerle dalga geçiyor

The Pancar

The Pancar

Üye
Forumda ara sıra bahsediyoruz telefonun performansı bir yana kullanıcının becerisi ve kullanma şekli de önemlidir diye.

@Polymath Sizde format atmanın bir çözüm olduğunu düşünerek bu yola gitmişsiniz. Oysa biraz daha bekleseydiniz belki de daha iyi sonuçlar alacaktınız ama format atarak pil verisini tamamen silerek telefonun performansının yerli yerine oturmasını geciktirmekten başka bir şey yapmamışsınız.

Polymath

Polymath

Üye
Forumda ara sıra bahsediyoruz telefonun performansı bir yana kullanıcının becerisi ve kullanma şekli de önemlidir diye.

@Polymath Sizde format atmanın bir çözüm olduğunu düşünerek bu yola gitmişsiniz. Oysa biraz daha bekleseydiniz belki de daha iyi sonuçlar alacaktınız ama format atarak pil verisini tamamen silerek telefonun performansının yerli yerine oturmasını geciktirmekten başka bir şey yapmamışsınız.

Kardeş bir tek ben degilim bu konudan sikayetci. Android i yıllardır kullanıyoruz. Nasil kullanacagimi da iyi biliyorum.. format atınca dediğiniz kadar etkileyecegi sacmalik.. Güncelleme bariz şarjın içine etti.. hayır neyin savunmasini yapiyorsunuz:)

The Pancar

The Pancar

Üye
Kardeş bir tek ben degilim bu konudan sikayetci. Android i yıllardır kullanıyoruz. Nasil kullanacagimi da iyi biliyorum.. format atınca dediğiniz kadar etkileyecegi sacmalik.. Güncelleme bariz şarjın içine etti.. hayır neyin savunmasini yapiyorsunuz:)
Ben format atmanın bir işe yaramayacağını anlatmaya çalışıyorum.

Luck Star

Luck Star

Üye

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Luck Star

Luck Star

Üye

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt