Samsung Galaxy S5 SM-G900f Root YAPMA ?

Sponsorlu Bağlantılar

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S5 SM-G900f Root YAPMA ?

Galaxy S5 eline alan bazı kullanıcılar telefon üzerinde tam yetkili olmak için, gereksiz gördüğü uygulamaları kaldırmak ya da özel ROM yükleyebilmek için Galaxy S5 cihazlarını Root’lamaya başlamıştır. Alt bölümde yer alan yükleme talimatında ise Samsung telefonlar için Root ve CWM Recovery dosyalarını barındıran ve Chainfire tarafından hazırlanan CF-Root dosyasıyla Galaxy S5′e Root yetkisinin nasıl kazandırıldığını aktaracağız.

Yükleme talimatına başlamadan önce bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını hatırlatalım.

;artı oluşabilecek her türlü hasardan şahsım ve maxicep.com sorumlu değildir. bu yüklemeyi yaparak bu şartları kabul etmiş sayılırsınız....

1. Adım: Alt bölümde yer alan tüm dosyaları indirin. Bilgisayarınızda Kies yüklü ise USB sürücülerini yüklemenize gerek yok.

2.Adım: İndirdiğiniz CF-Root zip dosyasının içeriğini masaüstüne çıkarın. İçerikte Odin uygulaması da karşınıza çıkabilir. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” olacak.

3.Adım: Odin uygulamasını açın. Galaxy S5 kapatın. Telefonun titremesini bekleyin ya da pili çıkarıp takın. Galaxy S5′te Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

4. Adım: Telefon ve Odin arasında bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” dosyasını ekleyin.

5. Adım: Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir.

Not: İlk Açılış normalden daha uzun sürebilir. Telefonun açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Doğru dosyayı yüklediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ExpertMurderer

hasaneness

hasaneness

Üye
Dur hemen rootluyayim :) :)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Galaxy S5 te kaç gb boşta kalıyor??

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S5 te kaç gb boşta kalıyor??
bu nasıl bir terim bu nasıl bir soru anlayamadım ki cevabını vereyim anladığım dilden vereyim cevabını kullanımına bağlı bende ki ile sende farklıdır dostun bütün cihazlarda 4/3 kullanılır 4/1 i kalır

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
bu nasıl bir terim bu nasıl bir soru anlayamadım ki cevabını vereyim anladığım dilden vereyim cevabını kullanımına bağlı bende ki ile sende farklıdır dostun bütün cihazlarda 4/3 kullanılır 4/1 i kalır
hafıza olarak diyorum s4 te 16 gb tan 9 gb kalıyordu anladın?

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
pardon bende ram düşünmüştüm hiç dikkat etmedim yarın bakarım dükkanda
telefonu sattığım bir müşterimi aradım 10 gb boş hafıza olduğunu söylüyor ilk aldığında ama eksik bileşenleri yükleyince 8 gb boş hafıza kalmış yani bu yönden berbat görünüyor

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
pardon bende ram düşünmüştüm hiç dikkat etmedim yarın bakarım dükkanda
telefonu sattığım bir müşterimi aradım 10 gb boş hafıza olduğunu söylüyor ilk aldığında ama eksik bileşenleri yükleyince 8 gb boş hafıza kalmış yani bu yönden berbat görünüyor
:hmmm kötü samsung yine kendine kuyu kazdı

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
dahili hafızayı bence dert etmeyin sizde sıkıntı yaratıyorsa 32 gb lik versiyonu alın yada 64 gb hafıza kartı alın benim gibi :)

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
dahili hafızayı bence dert etmeyin sizde sıkıntı yaratıyorsa 32 gb lik versiyonu alın yada 64 gb hafıza kartı alın benim gibi :)
32 gb lık modellerin artık ülkemize gelmesi çok iyi olmuş

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
şimdide s5 prime çıkarıyorlar arkadas ayıp ya

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
evet öyle diyorlar ama bende metal kasa taraftarı değilim ki
haklısın plastik kasanın maliyeti çok daha ucuz ayrıca S5 ve note 3 te samsung plastik kasayı harikulade bir şekilde tasarlanmış ve guzel hisler veriyor.Metal plastikten daha az dayanık ayrıca plastik metalden daha sonra ısınır bende plastik kasa olsun derim.

yasar_begen

yasar_begen

Üye
teşekkürler yaptım oldu kamera sesını kapatmak ıcın buna ıhtıyacım vardı kameradan çıkan seslere cok uyuz oluyorum tab ıstemedıgım uygulamalarıda sılıyorum teşekkür ederım

tcourb

Üye
Merhaba. Benim telefonumda model olarak sm G900 FQ yaziyor. Bu root yontemi bu modelde calisir mi? Android e geceli 1 ay oldu. 6-7 sene boyunca ios kullandim ve hep jailbreakliydi telefonlarim. Android i de kirmak istiyorum fakat iphonelarda jailbreak cihazi restore edince jailbreak yapilip yapilmadigi bulunamiyordu. Samsung da root yaptiktan sonra cihazi yine restore edersek daha onceden rootlanip rootlanmadigi bulunabiliyor mu?

hasaneness

hasaneness

Üye
Merhaba. Benim telefonumda model olarak sm G900 FQ yaziyor. Bu root yontemi bu modelde calisir mi? Android e geceli 1 ay oldu. 6-7 sene boyunca ios kullandim ve hep jailbreakliydi telefonlarim. Android i de kirmak istiyorum fakat iphonelarda jailbreak cihazi restore edince jailbreak yapilip yapilmadigi bulunamiyordu. Samsung da root yaptiktan sonra cihazi yine restore edersek daha onceden rootlanip rootlanmadigi bulunabiliyor mu?
Knox sayaci eger rom yuklerseniz artar buda garanti disi birakir. S5 icin sayac sifirlama suana kadar okumadim ama xdaya bakin derim.

tcourb

Üye
Knox sayaci eger rom yuklerseniz artar buda garanti disi birakir. S5 icin sayac sifirlama suana kadar okumadim ama xdaya bakin derim.
Anladim cevabin icin tesekkurler. Peki bendeki model nosu farkli burda belirtilenden bu dosyalarla root yapabilir miyim benim cihazima?

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
Hemen hatırlatalım: Root yaptığıniz takdirde cihazıniz belki sonsuza kadar teknik olarak garanti dışı olacaktır. (sayaç sıfırlama bulunana kadar)

tcourb

Üye
Hemen hatırlatalım: Root yaptığıniz takdirde cihazıniz belki sonsuza kadar teknik olarak garanti dışı olacaktır. (sayaç sıfırlama bulunana kadar)
sagol cevap icin. Peki root yaparsam eger tum uygulamalarim silinecek mi yani root yapinca telefon sifirlanacak mj?

Üst Alt