Samsung galaxy S5 ile ilgili önemli sorular

Sponsorlu Bağlantılar

SekoMirza

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy S5 ile ilgili önemli sorular
Selamlar arkadaşlar yaklaşık bir aydır cihazı kullanıyorum. Ve performansından, dayanıklılığından, ekran ve şarj durumundan yana çok memnunum herkese tavsiye ederim.
Yalnız bir kaç sorum olacak. Burada bu cihazın yakından takipçileri olduğunu bildiğim için sizlere danışmak istedim.

1- USB 3.0 şarj kablosu daha hızlı şarj ediyormuş. Doğruluğu nedir ve etkililiği ne durumdadır?
2- Parmak izi ile paypal'a giriş yapılıyormuş ben ayarlar kısmından maalesef bunu bulamadım.
3- Telefonda çektiğim video ve resimleri bilgisayara atınca saat yönünde döndürmek zorunda kalıyorum. Bunun bir hal çaresi var mıdır?
4- Beyaz renk olanından kullandığım için mavi kapak alırsam renk kötü durur mu? Satın almamı önerdiğiniz yerler var mıdır?
5- ExSd karta taşıdığım uygulamaların bir kısmı hala cihaz hafızasında kalıyor. Bu programları hafıza kartına aktarmanın bir yolu yordamı var mıdır?
6- Parmak izi tuşunu mesajlara veya galeriye girerken kilit mahiyetinde kullanabilmenin bir yöntemi var mı?
7- Ayarlar kısmında SES & Ekran sekmesinin altında "tek elle çalıştırma" işlemi var. Bu tam olarak neye yarıyor ve nasıl kullanılır?

Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

byAndroid

byAndroid

Üye
Uygulamalarin hepsini sd karta tasimak istiyorsan root atmalisin

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Cevaplarını mümkün olduğunca vermek istiyorum.

1. Usb 3.0 daha hızlı şarj ediyor kelimesi doğrudur ancak verilen şarj aleti de yaklaşık 2A akım veriyor bataryaya. Düşük bir akım değil. Sıfırdan bakarsak 80 dakika'da dolduruyor ki bence oldukça başarılı. Kaldı ki daha hızlı şarj etmek yarardan çok zarar getirecektir. Çünkü yüksek akım bataryayı şişiriyor. Usb 3.0 kablosunun amacı yüksek hızla veri aktarmaktır. Kısa süreli kullanımlar için eklenmiştir. 4k videoları pc'ye aktarmak gibi vs..

2. Samsung hesabını paypala tanıtıyorsun sanırsam. Galaxy Apps'da böyle birşey olması lazımdı. Kendim kullanmıyorum ancak öyle birşey gördüğümü hatırlıyorum.

3. Ben karşılaşmadım fikrim yok açıkçası, belki bir ayarı varsa ondan dolayı oluyor olabilir.

4. Bende mavi renk kılıf var güzel duruyor. Bence güzel duracaktır.

5. Önemli kısmı taşınıyor, sadece kısayolları ve kullanıcı verisi kalıyor. Pek önemli birşey değil.

6. Özel mod var onu biraz kurcalarsan biraz işine yarar muhtemelen.

7. Hızlıca ekranın kenarından tutup, ortasına ve tekrar kenarına getirirsen ekranın küçüldüğünü ve tek elle kullanacak kadar olduğunu göreceksin. Pek işine yarar mı bilemem.

• Beğen
Tepkiler: SekoMirza ve B.A.R.O.N

SekoMirza

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkür ederim hocam :)

Kingmortall

Kingmortall

Üye
bendede s5 var genel olarak memlunum fakat arada bi telefon kafayı yiyor dokunmatik calismiyor mobil veriyi açiyorum acilmiyor bazen geç açılıyor galeri kamera gibi yerlere gec giriyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
usb 3.0 ın 2.0 dan daha yüksek bir akımı var ama bunu fişe taktığımızda 2 kabloda yaklaşık aynı sürede şarj eder ancak tek fark var o da pcler sizin pcnizin ss usb 3.0 varsa 2.0 portu ile pek faydasını görmezssiniz ama eğer ss usb 3.0 portuna usb 3.0 kablosu ile bağlarsanız çok daha hızlı şarj eder

3- ün sebebi sen dik çekime başlayıp yan çevirirsen ya da yan çevirip çekime başlayıp dik pozisyona getirirsen görüntüle 90 derece döner
yani hangi pozisyonda çekime başlarsan o şekilde kalır

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bendede s5 var genel olarak memlunum fakat arada bi telefon kafayı yiyor dokunmatik calismiyor mobil veriyi açiyorum acilmiyor bazen geç açılıyor galeri kamera gibi yerlere gec giriyor

güncellemeleri yaptın mı?

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Seglopsi

Seglopsi

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
bendede bir ara üst barı indirirken sıkıntı oluyordu takılıyor donuyor gibi ama son güncelleme ile düzeldi, ondan sordum.
eger bunu satarsam bidaha samsung almayı dusunmuyorum stabil degil ve arada bi sapıtıyor telefon yazik gunah 2200 tl para verdim serilik 0 eski telefonum s3 mini idi aynı gecikme s5 de de var

Seglopsi

Seglopsi

Üye
eger bunu satarsam bidaha samsung almayı dusunmuyorum stabil degil ve arada bi sapıtıyor telefon yazik gunah 2200 tl para verdim serilik 0 eski telefonum s3 mini idi aynı gecikme s5 de de var

android 5 ile düzelecek bence mecburen yeniden yapacaklar çünkü birçok şeyi.

talha733

Üye

S5 in yeni arayuzunde güc tasarrufu modunu açarsanız hafif kasma yapar güc tasarrufunu kapatın o açiktir saydiginiz sorunlarin hicbiri bende yok

Üst Alt