Samsung Galaxy S2 Edge (2g) Hızında İnternet Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UMIT_24

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S2 Edge (2g) Hızında İnternet Sorunu
Arkadaşlar selam belki bir çözümü vardır diye sizlere danışmak istiyorum bir sürü forum sitelerinde araştırma yaptım ama bir türlü bir ipucu yakalayamadım. Varsa burda vardır bu işin çözümü. :)

Şimdi, Galaxy S2 telefonumda Androit 2.3.5 sürümünü kullanırken sorunum yoktu. 2.3.6 versiyonu yükledim herşey güzel sadece 3g olmayan yerlerde telefonda internet bağlantısı sorunları yaşamaya başladım. Dedim mutlaka bu sorun 4.0.3 Ics sürümünde düzeltilir, ama ne yazıkki bu sürümde de aynı. Telefonun apn ayarları falan herşey tamam ama 3g şebekesi olmayan yerlerde internet neredeyse yok çoğunlukla web browseri veya internet uygulamaları cevap vermiyor. Bunun dışında 3g ve wifi interneti çok iyi bilgisayar gibi neredeyse. Bende eskiye döndüm cam kenarlarında yüksek yerlerde mobil internete bağlanıyorum :))

Henüz tüm türkiye hala 3g şebekesine geçmedi, zaten sinyal zayıfladığı an hemen edge moduna geçiyor telefon. Bu durumda mobil internetin bir özgürlüğü kalmıyor malesef.

Bu sorun 2.3.5 sürümünde yoktu sonraki sürümlerde bu sorunu yaşadım. Bunun bir çözümü varmı ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Gsm olarak değerlendirmende fayda var gibi şu an avea mesela trakayda H+ çekiyor çok nadir yerlerde 3g gördüm ayrıca cihazın için ics daha çok yeni 4.0.4 sürümünü bekliyecem bende şu anlık siyah kernel hariç hiç bişey yapmadım.Kernelda benim wifi market sorununu çözmek için yükledim.

UMIT_24

Üye
    Konu Sahibi
Haklısınız benim hattım Turkcell İstanbulda yaşıyorum merkezi yerlerde çoğunlukla 3g veya H+ çekiyor. Ama en olmadık yerlerde Edge modunda oluyor, ve o zaman internet olmuyor. Belki bununla ilgili bir düzeltme olabilir diye düşündüm. Çünkü önceki sürümlerde bu şekilde bir hata yoktu. Şunuda söylemem lazım 2.3.5 sürümünde 3g şimdiki kadar hızlı değildi. Öyle zannediyorum ki sonraki sürümlerde bağlantı olarak tamamen 3g üzerine çalışmalar yapılmış. Umarım bir çözümü vardır, yada tüm edge şebekeleri 3g olur. :)

Teşekkürler.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Haklısınız benim hattım Turkcell İstanbulda yaşıyorum merkezi yerlerde çoğunlukla 3g veya H+ çekiyor. Ama en olmadık yerlerde Edge modunda oluyor, ve o zaman internet olmuyor. Belki bununla ilgili bir düzeltme olabilir diye düşündüm. Çünkü önceki sürümlerde bu şekilde bir hata yoktu. Şunuda söylemem lazım 2.3.5 sürümünde 3g şimdiki kadar hızlı değildi. Öyle zannediyorum ki sonraki sürümlerde bağlantı olarak tamamen 3g üzerine çalışmalar yapılmış. Umarım bir çözümü vardır, yada tüm edge şebekeleri 3g olur. :)

Teşekkürler.

umarım arkadaşım bende kampanyalı olduğum için hattımı taşıyamıyorum düzelir umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt