Samsung Galaxy Note 4 Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 4 Şarj Sorunu
Cihazımda ortalama 4 aydır şarja taktığımda %6 - %10 düşüp şarj olmaya başlıyordu.Ortalama 2 haftadır (arada bir) %20 ye gelince hat kesilip telefon yeniden başlıyordu ve 0 ile açılıyordu.

Şimdi ise %75'in üzerine çıkmıyor.*#028# kodunu denedim çalışmıyor,kablo değiştirdim aynı ; çözüm yolu olan var mı ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kalibrasyon yapmayı deneyin olmuyorsa wipe battery status yapın o da olmazsa yeni batarya alın :) bunların hepsini google a yazarak yapılışlarını 10sn içinde öğrenebilirsiniz

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
kalibrasyon yapmayı deneyin olmuyorsa wipe battery status yapın o da olmazsa yeni batarya alın :) bunların hepsini google a yazarak yapılışlarını 10sn içinde öğrenebilirsiniz
Bildiğim kadarıyla kalibrasyon işlemi için şarjımızın %100 olması gerekiyordu ama ben şarjımın %80'in üstüne çıkmadığını belirttim.

%77 şarj ile bu işlemi gerçekleştirirsem problem yaşar mıyım ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bildiğim kadarıyla kalibrasyon işlemi için şarjımızın %100 olması gerekiyordu ama ben şarjımın %80'in üstüne çıkmadığını belirttim.

%77 şarj ile bu işlemi gerçekleştirirsem problem yaşar mıyım ?
deneyebilirsin benim hatam dikkatli okumamışım senin bataryanın tırnaklarında veya gücü ayarlayan bir parça vardı sanırım adını hatırlamıyorum onda sorun olabilir telefoncuya götürmeni tavsiye ederim

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
deneyebilirsin benim hatam dikkatli okumamışım senin bataryanın tırnaklarında veya gücü ayarlayan bir parça vardı sanırım adını hatırlamıyorum onda sorun olabilir telefoncuya götürmeni tavsiye ederim
Şarj entegresinden bahsediyorsunuz galiba,bende öyle yapmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Şarj entegresinden bahsediyorsunuz galiba,bende öyle yapmayı düşünüyorum.
evet şarj entegresi :D büyük ihtimalle onda sorun vardır ama yazılımsal olma ihtimalinden dolayı (samsung sonuçta) telefoncuya götürmeden önce 1 kere samsung stock rom kurmayı denemenizi tavsiye ederim

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
evet şarj entegresi :D büyük ihtimalle onda sorun vardır ama yazılımsal olma ihtimalinden dolayı (samsung sonuçta) telefoncuya götürmeden önce 1 kere samsung stock rom kurmayı denemenizi tavsiye ederim
Stock ROM işlemini 2 kez yaptım bu sefer Odinden tekrar kurmayı deneyeceğim.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Stock ROM işlemini 2 kez yaptım bu sefer Odinden tekrar kurmayı deneyeceğim.
2 kez yaptısanız yeterli bence :) batarya tırnaklarını bir kontrol edin eğer onlarda birşey ufak bir yamukluk filan yoksa kesin şarj entegresindedir

• Beğen
Tepkiler: csbaz
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Boşuna yazılımda arama sorunu sorun pilde

aynı sorunu (birebir aynı)
yaklaşık 1 yıl önce note 2 de yaşadım
hem pil 1 gün dayanmıyordu hemde bahsettiğiniz gibi pil seviyesi belli bir seviyeden sonra hat çekmemeye ve kasmaya hatta ekran ışığı dalgalanıyor ve 1-2dk sonra da aniden kapanıyordu (normalde samsung yazısı gelip kapanır)

pil değiştirmen sorununu düzeltecektir
garantisi varsa(samsung türkiye) kutusu ve faturası ile yetkili servise gidip aynı şeyleri anlatırsan sana aynı saat içinde eğer ellerinde varsa pilini değiştirirler

benim note 2 nin samsung Türkiye garantisi olmadığı için kendim mediamarktan 93tlye almak zorunda kalmıştım ama s3 mini s3 neo telefonlarda bu sorunları yaşamaya basladım (hatta s3 neoun pilide şişmişti)

onlarınki aynı gün değişti (ücretsiz)

mstnshn

Üye
benzer sorun benim nete 4 te de vardı. garantide batarya değiştirdiler ve düzeldi.

csbaz

csbaz

Üye
    Konu Sahibi
Garanti olmadığı için mecburen pil alacağım,yardımınız için teşekkürler.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serhat1907

Üye
slm uzun zaman olmuş ama telefonunuzdaki sorunu nasıl çözdünüz aynı durumu birebir ben yaşıyorum.İki pil var biri yeni ikisindede aynı sorun var.

• Beğen
Tepkiler: Dereck
Dereck

Dereck

Üye
Konu biraz eski ama yanlış düşünceler var. Neyi test ettiniz neye baktınız da şarj entegresi bozuk diyorsunuz anlamıyorum bende note 4 kullanıcısıyım 3 tane yedek pilim var 2 tanesi sahte pil 1 tanesi orjinal pil ve aynı bahsedilen sorunu sahte pillerin birinde yaşıyorum şarj %20 ye geldiğinde telefon kapanıyor ve maksimum %82 ye kadar doluyor daha yukarı çıkmıyor. telefonu kapatıp açtığımda ise %100 olarak görüyorum. Bunun sebebi tamamıyla pilin bozuk olmasıdır. Herhangi bir decharger uygulamasıyla pili tamamen boşaltıp sıfırdan şarj yaptığınızda bu sorun büyük ihtimalle gidecektir. Ben pili bu şekilde düzeltiyorum. Bunun olmasının sebebide pilin olur olmaz zamanlarda %50 ken pile sürekli şarja takılıp çıkarılmasıdır. Arada bir bu deşarj işlemini yaparsanız piliniz düzene girer ve yüzdelik gösterge doğru gösterir. Entegre mentegre ile alakası yok bu sorunun. Pilinizi tam kullanın tam boşaltın ve tam şarj edip tekrardan boşalana kadar şarja takmayın.

Üst Alt