Samsung Galaxy Ace 2 (Ana Konu)

Sponsorlu Bağlantılar

OGuZHaN_93

OGuZHaN_93

Üye
Parasının hakkını sonuna kadar veren bir telefon. bu arada bir bilgi öğrendim biliyorsunuzdur belki. Ace 2'nin kullandığı U8500 chipsitedinin GPU'su olan mali-400 single core( tek çekirdekli) modeliymiş..Öte yandan SGS2 deki ise ( Quard Core 4 çekirdekli ) modelmiş...

- - - Eklendi - - -

Orta sınıf telefon olduğu için tek çekirdek kullanması normal :)

mystiery_

mystiery_

Üye
telefonum sarjda iken arama sirasinda mikrofon calismiyor ve ayni sekilde bilgisayara usb yoluyla bagliyken.sizde de boyle bir sorun varmi?

The_reaL

Üye
Merhaba arkadaşlar samsung galaxy ace 2 ( i 8160 ) kullanan arkadaşlara bi kaç sorum olucak deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

1. Telefonu kapalı halde sarj ettiğinizde % kaç ile açılıyor ? Benim Ki ( %93 %97 ) arsında değişiyor bu çok kafamı karıştırıyor
2. Şarjınız normal kullanımda ne kadar gidiyor sadece 3-4 saat görüşme , mesajlaşma ufak tefek şeyleri kurcalama gibi
3. micro sd ne önerirsiniz şuan bun almayı planlıyorum Transcend 16 GB microSDHC Class10 Adaptörlü

eğer bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşşekkler arkadaşlar....
şarj doldu uyarısını aldıktan sonra telefonu şarjdan çıkarıp açıyorum ve ( %93 %97 ) ekranda bu gözüküyor 1-2 dakika içerisinden bu kadar şarjı nasıl tüketebilir ki?ayrıca telefon açıldıktan sonrada yaklaşık 30 dk içersinde şarjı 84-85lere düşüyor sadece menude gezerken ve kendi içindeki programlara bakarken...640 saate kadar bekleme süresi var 8.3 saate kadar da konuşma süresi var burda bi gariplik yokmu

mystiery_

mystiery_

Üye
arkaplanda calisan uygulamalar sarji somuruyor. gereksiz programlar kaldirilitsa sarj suresinde artis olur ve arkaplan aktarimlarini kapatirsaniz. 5gun sarja takmadan kullanilan ve sarjin %37de kaldigi ace2 gordum.

0ceanS13

0ceanS13

Üye
Telefon çok güzel hiç bir sıkıntım yok sadece J.b Yada Cyanogan v10 bekliyorum onlar gelsin telefonu baştan bir daha kurucam.Telefonumdan bir kaç resim.

1.Telefon Rootlu
2.Hafızanın yerleri değiştirdi(Tel hafızası hafıza kartı tel hafızası hafıza kartı:) )
3.Go Launcher var.
4.Oyun çok ama şimdilik bunları bitirip yenilerini yüklüriz sonra:)

• Beğen
Tepkiler: her_eke
ugur1000

ugur1000

Üye
alacak param yok :(

- - - Eklendi - - -

Merhaba arkadaşlar samsung galaxy ace 2 ( i 8160 ) kullanan arkadaşlara bi kaç sorum olucak deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

1. Telefonu kapalı halde sarj ettiğinizde % kaç ile açılıyor ? Benim Ki ( %93 %97 ) arsında değişiyor bu çok kafamı karıştırıyor
2. Şarjınız normal kullanımda ne kadar gidiyor sadece 3-4 saat görüşme , mesajlaşma ufak tefek şeyleri kurcalama gibi
3. micro sd ne önerirsiniz şuan bun almayı planlıyorum Transcend 16 GB microSDHC Class10 Adaptörlü

eğer bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşşekkler arkadaşlar....
şarj doldu uyarısını aldıktan sonra telefonu şarjdan çıkarıp açıyorum ve ( %93 %97 ) ekranda bu gözüküyor 1-2 dakika içerisinden bu kadar şarjı nasıl tüketebilir ki?ayrıca telefon açıldıktan sonrada yaklaşık 30 dk içersinde şarjı 84-85lere düşüyor sadece menude gezerken ve kendi içindeki programlara bakarken...640 saate kadar bekleme süresi var 8.3 saate kadar da konuşma süresi var burda bi gariplik yokmu
bataryayı kontrol et şişmiş olabilir ani şarj inmeleri aşırı ısıya maruz kalması veya şişmesindendir ve normal de olabilir ama %80 kafamı karıştırıyor yoksa %93 değer falan ilk çıkarınca normaldir çünkü laptop gibi ayarlı değildir mesala dolunca 4200 mv dir voltu bi oyunn oynarken çok yuklenecegı ıcın 3800 mv falan kalır sonra yavas yavas kendine geleceği için normal ama %80 e kadar dusmesı anormal

The_reaL

Üye
arkaplanda calisan uygulamalar sarji somuruyor. gereksiz programlar kaldirilitsa sarj suresinde artis olur ve arkaplan aktarimlarini kapatirsaniz. 5gun sarja takmadan kullanilan ve sarjin %37de kaldigi ace2 gordum.

yanlız söyle bir durum var telefon daha yeni ve facebook ve pil gösterme programı haricinde hiç bişey yok...telefonu kutusundan çıkardıktan sonra kı durum bu...ayrıca asıl can alıcı nokta şu telefon kapalı şarj edilip sarj doldu uyarısını aldıktan sonra yada 12 saat sarja taktıktan sonrada ilk açtığın anda %93 veya 95 lerde telefonu kapatıp açıldığın örnek %60 saa %59 olur daha fazla yemez ve yemıyorda benım asıl merak ettığım konu sarjdan sonra sizinki % kaçta açılıyor

- - - Eklendi - - -

alacak param yok :(

- - - Eklendi - - -

bataryayı kontrol et şişmiş olabilir ani şarj inmeleri aşırı ısıya maruz kalması veya şişmesindendir ve normal de olabilir ama %80 kafamı karıştırıyor yoksa %93 değer falan ilk çıkarınca normaldir çünkü laptop gibi ayarlı değildir mesala dolunca 4200 mv dir voltu bi oyunn oynarken çok yuklenecegı ıcın 3800 mv falan kalır sonra yavas yavas kendine geleceği için normal ama %80 e kadar dusmesı anormal

öncelikle ilginden dolayı çok teşşekür ederim ama telefon sıfır telefon ve diğer bataryadan şüpe ettiğim için gittim ordaki diğer telefondan çıkan bataryayı aldım değişim yaptırdım yanı ama buda aynı acaba bu modellerdemi böyle açılıyo yoksa telefonda(cihazda ) mı bi sorun var onu anlamaya çalışıyorum

ibo3182

Üye
telefonu aldım. çok güzel şimdilik bi eksiği yok gibi ileride kullnadıkça yorumlarda bulunurum..

her_eke

Üye
Kardeş Telefonu tam istediğim hale getirmişsin.Banada yardımcı olur musunn ?? (OceanS13)

sercan42_

Üye
:tşk:

OGuZHaN_93

OGuZHaN_93

Üye
Jelly Bean güncellemesi ne zaman gelecek bilgisi olan var mı ?

denız_23

Üye
ace 2 icin rom varmi kullandiginizz.ve kernell bi sitede 1.2 ghz luk kernel yukledim .bazi arkadaslarda calismis bende calismadii.jb beklemek istemiyorum hafiza isini ve root u yaptik birde 1.2 ghz lik kernell bulsam veya rom dadindan yenmez.yukleyip memnun kalan varsa pm atarsa sevinirim

ytghan21

Üye
sa ben ace 2 aldm super tel tavsiye ederm bisy srcam da ilk aldiginda usstunde jelatin oluyor mu ben tam anlaamadim da tabi o android resmi olandan bahsetmiyorum

yuuusuuuf

Üye
slm bndeace 2 kullaniormda bu telefonda neden bu kdr ck net paketi gdio bnm oncki tlefinumda bu kdr gtmiodu

ytghan21

Üye
ya android ya surekli widgetlerr falnn acik oluyor ondan olabilir bence

- - - Eklendi - - -

ace yi ilk aldiginda usstnde jelatin var mi ben tam anlayamadimda

ytghan21

Üye
3Gün önce ace 2 aldım.düşme vs.olmadı hiç ama bugun ekran karardı video izlerken youtubeden .1 dakıka sonra düzeldi acaba sorun nedır vatan aldım

skywalker06

skywalker06

Üye
3Gün önce ace 2 aldım.düşme vs.olmadı hiç ama bugun ekran karardı video izlerken youtubeden .1 dakıka sonra düzeldi acaba sorun nedır vatan aldım
Arada sırada takılmalar olabiliyor bazende donup kalabiliyor aç kapa yapıyorsun ama çok nadir oluyor bunlar 1.5 aydır kullanıyorum 1 kere yaptı daha

- - - Eklendi - - -

Fiyatına göre iyi bir cihaz ama parayla almadım para verecek olsam şimdi s3 mini alırdım jell beanle geliyor hiç değilse bakalım ace 2ye ne zaman jelly bean gelecek tahminim ocakta s2 ve note 2 aldıktan sonra marta kadar ace 2yede gelir

derbder001

Üye
ben bir şey sorucam.
telefona root atmamak için şu kendimi çok zor tutuyorum saldırıcam nerdeyse çünkü videoda gördüm adam gta vice city gta 3 max payne asphalt 7 nova 3 moder combat 4 falan ne var yok yüklemiş. hepsininde oyun videosunu ve oynanış videosunu çekmiş al bak sorunsuz süper kasmadan donmadan çalışıyor diye.
Şimdi soruma gelelim.
Arkadaşlar root atarsam 4.1 jb gene yüklenirmi ? yada root attim diye güncellemezmi ?
Veya
root atmak için 4.1 jb'yimi bekliyim
Soru 2:root atarsam neler garanti dışına çıkıyor ? herşey mi ? yoksa belirli yazılım programlar hariç diğer yazılım programları çıkmıyormu ?
örneğin root attım gps ve bluetooth bozuldu götürsem yaparlarmı ?
SORU 3:HERKESİN SORDUĞU GİBİ 4.1 GÜNCELLEMESİ NE ZAMAN GELECEK

derbder001

Üye
cevap veren yokmu ya la

Üst Alt