.....samsung e250 hakkında aradıgınız herşey....

Sponsorlu Bağlantılar

ayı bogan

ayı bogan

Üye
    Konu Sahibi
.....samsung e250 hakkında aradıgınız herşey....
ARKADAŞLAR ARTIK BURADAN DEVAM EDELİM BEN ŞİMDİYE OLAN BÜTÜN PROBLEMLERİ VE CEVAOLARINI İLK SAYFAYA YAZDIM ESKİ TOPİC TE BULMASI ZOR OLUYORDU

GENEL
Bant: GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Duyurulma: 2006, 4. çeyrek
Çıkış Tarihi: Piyasada
BOYUT
Ağırlık: 80 g
Boyutu: 99 x 50 x 13.9 mm
GÖRÜNTÜ
Ekran Ölçüleri: 128 x 160 piksel
Renk nliği: 65.536 renk
Ekran Tipi : TFT, 65K
ZİL İ
Titreşim:
Melodi Tipi: Polifonik (64 kanal), MP3
ÖZELLİKLER
Bas-Konuş: Yok
WAP : Var
Mesajlaşma : SMS, EMS, MMS, e-posta
Oyun : Var + Yüklenebilir
Kamera: VGA, 640x480 piksel, video
Renk Seçenekleri : Gümüş, Siyah, pembe(kırmızı), yeşil, mor, beyaz
HTML Tarayıcı: Var
Java : MIDP 2.0
PIM : Yok
HAFIZA
Hafıza Kartı : microSD (TransFlash)
Dahili Bellek : 15 MB paylaşımlı hafıza
Telefon Rehberi Hafızası: 1000 giriş
VERİ TRANSFERİ
GPRS : Var
HSCSD : Yok
EDGE : Var
3G : Yok
WLAN : Yok
USB : Var
Kızılötesi : Yok
Bluetooth : Var
Pop : Yok
MULTİMEDYA
MP3 AAC/AAC+ Çalar : Var
FM Radyo : Var
PİL
Pil Tipi : Standart pil, Li-Ion 800 mAh
Bekleme Süresi : Maksimum 250
Konuşma Süresi : Maksimum 4 saat
EK ÖZELLİKLER
Ses Kaydı, Adres Defteri, Alarm, Ajanda, Sesli Ar , Eller Serbest, Saat, T9
KUTUSUNDAN ÇIKANLAR
şarj aleti, 512 microsd hafıza kartı, kulaklık, kullanma kılavuzu ve garanti belgesi, 250 nin kendisi, batarya

çektiği f örnekleri (alıntıdır)

TELEFONDA GÖRÜLEN BAZI SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

1-)Program yükleme anlatımı

sadece bluetooth ve data kablosu atabiliyoruz kart okuyucu ile atamıyoruz
softpick ve java uploader'i buradan indirin

(alternatif)

önce java dünyasına geliyoruz seçeneklerden şebeke ayarlarında APN yazan yere küçük harflerle internet yazıyoruz sonra pcden blutut bağlantısı kurup com kaçla bağlandığımıza bakıyoruz sonra softpicki açıp buluetoot ****** porta tıklayıp com... kaçsa onu seçiyoruz sonra *#52828378# tıklıyoruz oradan OTA type settingden ****** bearrer OTAyı seçiyoruz sonra jad ve jar uzantılı dosyaları aynı klasöre koyup uploaderi açıyor ve add diyerek jad dosyasını seçiyoruz (jar uzantılı dosya uploaderde görülmez) sonra ****** test/ppp up/bluetooth (data kablosu varsa data seçiyoruz)diyoruz ve en son seri yükle diyoruz program yüklenecek yüklemeden sonra tekrar *#52828378# kodunu girip gprs bearer OTA yı seçip çıkıyoruz ve her yüklemede telefonu ve programları kapatıyoruz yoksa yükleme yapmadan telefon restart atıyor

resimli anlatım ve uyumlu oyunlar için imzama tıklayın

2-)MSN yüklemeyebiliyoruz bunun için imzama tıklayın

3-)Kapağında kaydırırken takılma oluyor bunun için telefonun kapağını tam oturacak şekilde sertçe açıp kapatıyoruz bunu birkaç kez tekrarlıyoruz hala sorun varsa servise gitmek kalıyor

4-)istediğiniz yere şifre koyabilirsiniz
Ayarlar > Gizlilik bölümünden istediğin yere şifre koyabilirsin (Hafıza kartı, gelen kutusu, fotoğraflar, vs.)
eğer şifremizi unutursak *2767*3855# kodunu girip format atıyoruz ve şifre ilk alındığı zamanki gibi 00000000(8 tane 0) oluyor

5-) fotoğrafları atarken desteklenmeyen içerik diye gösteriyor
bunun için uzantısını .jpeg değil .jpg olması lazım ve çözünürlüğü en fazla 640x480 olmalı

6-)sesinin az çıkması
kulaklıkla daha iyi anlarsınız

ilk başta şu kodu girerek *#8999*8378# ''yeni versiyonlarda *#0206*8378#''yaparak " testi" ne girin ordan "ses ayarları" na girin daha sonra
''yeni versiyonlarda *#0206*8378#'' bu yi bizimle paylaşan beatboxcı arkadaşımıza teşekkür ederiz.

quote:

Orjinalden Alıntı: beatboxcı

> *#0206*8378#

> 2.Donanım testi
> 2.Ses Ayarları
> 1.Normal
> RxPGA değiştir 200
> RxVol
Seviye 1 -> 20
Seviye 2 -> 40
Seviye 3 -> 70
Seviye 4 -> 120
Seviye 5 -> 190

-------------------------------------------------------------------------
NORMAL
---------------------
KULAKLIK KAZANCI : 4
AHİZESİZ KAZANCI : 9
KAYDET DE

NORMAL2(KEYTONE)
---------------------------
KULAKLIK KAZANCI : 15
AHİZESİZ KAZANCI : 15
KAYDET DE

KULAKLIK
KAYDET DE

HOPARLÖR SUP
KULAKLIK KAZANCI : 9
KAYDET DE

HOPARLÖR SDN
KULAKLIK KAZANCI : 3
KAYDET DE

HOPARLÖR ÇKŞ
KAYDET DE

HOPARLÖR YANLIZCA ÇIKIŞ
KULAKLIK KAZANCI : 12
AHİZESİZ KAZANCI : 14
KAYDET DE

IIS NORMAL
KAYDET DE

IIS KULAKLIK
KAYDET DE

IIS NORMAL2
KAYDET DE

IIS HEADSET2
KAYDET DE

7-) şarjı ilk sefer 1gün gidiyor sabrederseniz 1-2 hafta sonunda 3-5 gün gider şarj olurken batarya ısınıyor ve ekran sürekli açık kalıyor bunu düzeltmenin yolu yok

8-)arkadaşlar birde bu tele virüs girmez girsede işletim i olmadığı için zarar vermez

9-)duvar kağıdı yapmak için resim boyutunun 128x160 çözünürlüğünde olması lazım istemediğiniz kadar duvar kağıdı bulabilirsiniz

10-)desteklediği formatlar
video: mp4 , 3gp
ses: amr , mp3 , aac+
resim: jpg , gif

11-) kutusunda yazılım si çıkmıyor
buradan indirebilirsiniz
ayrıca data kablosu arayanlar d900, d820 data kabloları uyuyor onların data kablolarını alabilirler

12-)kutusunda olmayan aksesuarları
normal mp3 kulaklığı takmak için jak

adresinde mevcut
kulak içi kulaklık (d820 nin e250 ye uyuyor)

13-)radyodan
radyonun sesini dışarı verip ana pencereye geleceğiz #*22671# yi cep teline gir numarayı ara konuştuklarını kayıt eder kapatman için #*22672# yap kayıt biter kayotlar sesler bölümüne kayıt olur ordan dinleyebirsiniz ayrıca ortamdaki sesleri de kayıt ediyor sessiz bir ortamda yapmanızı tavsiye ederim

14-) telefondaki G(gprs) ve E(edge) işaretleri mavi olduğu sürece sorun yok ama kırmızı ise bir yerlere bağlanmışsınız demektir eğer iyice kaldırmak istiyorsanız farukkk arkadaşımız
*#4777*8665# kodunu vermiş bunu yazın gelen menüden 2. seçeneği seçip geri ye basın işaret kaybolacaktır ben denemedim

15-)format kodu *2767*3855# telefon hafızsı ve mesajlar mms ve gprs ayarlarınız silinir java dünyası fotograflar videolara ve seslere birşey olmaz bu kodla ayrıca ses ayarlarınız ve telefon kodunuz (00000000 sekiz tane0) eski haline döner

16-) hafıza kartının kullanılışı

17-)ARKA KAPAĞI ÇIKARMANIN PRATİK YOLU

arka kapağı açmak için bir elinle çizgili yere bastır diğer elinle yazısının hemen altına bastır(can-selcik un tavsiyesi avuç içiyle bastırmak) yukarı doğeu ittir
sadece çizgili yere basınca açılmıyor denedim

18-)aşağıdaki adreste kasa var
resimde d900 ün resmi var ama başlıkta e250 kasası diyor
fiyatıda bana fazla geldi

19-) mesaj sesi malesef değiştirilemiyor olanla idare edeceğiz

20-) mp3 zil sesi yapmak için telefona kopyalamamız lazım fazla yer tutmaması için
a)mp3 leri sıkıştıracaksın (diet mp3 programı)
b)mp3 leri kezeseksin
c)amr ye çevireceksin(total video converter programı)

21-) 1 mesaj 160 karakter tutuyor ve max 12li mesaj yollanabiliyor
birde mesajı gidenlere kaydetmek için her seferinde seçenekler>kaydet ve gönderi seçmeliyiz

22-)GPRS, WAP bağlantı sorunu
*#52828378# giriyoruz sırasıyla OTA type setting >GPRS barer OTA seçip çıkıyruz işlem tamam abi grs ayarlarınında yapılması gerekli

23-) t9 dan çıkmak için * tuşuna uzun süre basın t9 a girer
t9 u yapmak önce giriş dilini ingilizce yapman gerekir daha sonra * tuşuna uzun süre basıp t9 moduna gir ingilizce t9 hazır

24-) mp3ün sesini arttırmak için ''mp3gain'' programını kullanabilirsiniz

25-) ben telefonu çok kurcalamıştım ve aldıktan 3 hafta sonra telefon kendiliğinden kapanmaya başladı servise gönderdim düzelttiler fakat bütün herşeyi sildiler 3-4 gün gibi de teslim ettiler
NOT: telefonu aldığımda sadece titreşim çalışıyordu sadece zil sesi dediğimdede ses geliyordu format attım düzeldi belki sizn başınızada gelir

26-) telefonda (- _ @ [ { } ] ) işaretlerini kullanabilmek için * tuşunaa uzun süre basın sonra seçeceğiniz işaretin olduğu rakama basın tamam tıklayın

27-) jar dosyalarını jad dosyasına çevirmek için
jad wizard

jad maker

jad general

''jad maker'' fazla iyi değil çok azını sorunsuz çevirebilir size ''java wizard''ı tavsiye ederim

28-)kendinize istediğiniz kişiden istediğiniz mesajı gönderin farukkk tan alıntı bizzat denedim
--önce *#8999*8378# yapıyoruz
--sonra metin mesajı>mesajı kaydet girip sadece benim söylediğim yerlere giriyoruz
--telefon numarası yazan yere kimden göndermek istiyorsak onun telinigiriyoruz
--DATA yazan yere olmasını istediğimiz mesajın içeriğini yazıyoruz
--File ye girip oradan gelen kutusunu seçiyoruz
hepsi bu kadar artık tek yapmanız gereken gelen kutusundan mesajınıza yada şaka yapacağınız yada kıskandırmak istediğiniz kişiye göstermek yada görmesini sağlamak kalıyor

29-) Arka Planda 2 Farklı Saat Göstermek (Dijital)

quote:

Orjinalden alıntı: flywalker

Menü > Planlayıcı > Dünya Saati
Burdan öncelikle 1. Saat dilimimizi seçiyoruz (istanbul, ankara, vs)
ardından 2. Saat dilmini seçiyorsunuz (örn: New York, Washington DC), ardından
Seçenekler > İkinci Saat Olarak Ayarla (Onaylandığı Zaman " İşaretli " diyecek)
Seçenekler > Ekran Ayarları > Buradan İsteğe Göre -- Tek Dijital, İki Dijital (Siyah), İki Dijital (Beyaz) seçeneğini seçiyoruz ve ana ekranda 2 adet farklı bölgenin saati görünüyor.

30-) e-mail ayarları
Türkcell kullanıcıları pop3 hizmeti veren ve mynet, msn( hotmail), gmail, yahoo gibi wep mail hiizmeti veren e-maillerinden cep telefonlarından da hizmet albilecek
Türkcellden e mail ayarları için adresinde bilgi alınız

31-) cep telefonunu modem olarak kullanarak bilgisayardan internete girmek
Vodaphone
windows 2000/me/xp/vista için ayarlar

Turkcell
malesef e250 mizle yapamıyoruz turkcell connect programı sadece aşağıdaki telefonlara uyumluymuş
Nokia: 3650, 3660, 5140, 6220, 6020, 6021, 6230, 6230i, 6260, 6310i, 6600, 6610i, 6630, 6670, 6680, 6681, 6810, 6820, 7200, 7260, 7600, 7610
Sony Ericsson: K500i, K300i, K700i, S700i, P900, P910i, T310, T610, T630, T68i, K750i, Z800, Z600
Siemens: C60, CX65, M55, M65, MC60, S65, ST60, SL65, SK65
Samsung: SGH-V200, SGH-D500, SGH-E700
Motorola:V300, V500
ayrıntılı bilgi

32-) E250 den okuma

quote:

Alıntı: mrtgkce
dan jar ve jad dosyalarını java oyun yükler gibi telefona indiriyorsunuz. (forumda java oyun yükleme anlatıldı.) Yüklediğiniz yazı-kitap Telde Java oyun gibi görünüyor. Aşağıda benim yüklediğim "Deneme" adlı yazı telefonda görünüyor;

İlk önce ye üye oluyoruz. Sırasıyla adımlar aşağıda.
Burada da yapılışını anlattım;

Geniş geniş görebilesiniz diye direkt link veriyorum.

Burada da Upload dan sonra telefonumuza kaydetmesini anlattım;

• Beğen
Tepkiler: ebuderda, classnet16, oguzxw ve 1 kişi daha

kaan0

kaan0

Üye
Teşekkürler gerçekren bayağı bi kapsamlı konu olmuş emeğine sağlık umarım çok ilgi görür...

ayı bogan

ayı bogan

Üye
    Konu Sahibi
inşallah

Topal Sinek

Topal Sinek

Üye
güsel paylaşım

hakanturkey

Üye
her şey için teşekürler.

yalnız imzama tıklayın dediğin ne oluyor onu anlamadım imza nerde nereye tıklıcazzzz

oguzxw

oguzxw

Üye
çok saol

Aysman

Üye
Tsk bir sey soracam bende de e250 var da 3d oyunlarda donuyor sebebi nedir sorunu cozulurmu cvp lar icin thank

recep_uysal

recep_uysal

Üye
saol

Üst Alt