Samsung android cihazınızda birkaç kod tuşlayarak cihazın ses çıkış gücünü yükseltin

Sponsorlu Bağlantılar

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
Samsung android cihazınızda birkaç kod tuşlayarak cihazın ses çıkış gücünü yükseltin
Merhaba arkadaşlar, yapılması gerekenleri aşağıya sırayla yazıyorum;

Önce arama yapar gibi *#197328640# tuşluyoruz ve çıkan servis menüsünden sırasıyla
(5) AUDIO
(2) HEADSET
(5) DIAMOND SOLUTION
(3) “Voice booster mode” tıklıyoruz
Buradaki Mode “on” konumunda olmalı
Harmonic level “mid” ya da“max” olabilir ama “min” olmamalı
vb gain değerini “14” ya da “16” olarak değiştirebilirsiniz (sayısal değerleri girmek için seçenekler tuşunu kullanabilirsiniz, çıkan seçeneklerden " input"a tıklayıp istediğiniz değeri sanal klavye ile girebilirsiniz)

Bunları Handset ve Speaker için de yapabilirsiniz..
Bir de şimdi dinleyin bakalım telefonun sesini :)

Not: Samsung cihazınızı kies aracılığı ile güncel veriyona güncellediyseniz bu menüdeki "audio" menüsü açılmayabilir, fabrika çıkışı güncellenmemiş 2.2 froyolarda bu menü aktif konumdadır.

• Beğen
Tepkiler: bveo1990, snapdroid, 53cc ve 8 diğerleri

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye
arkadaşım bu telefonun hoparlörüne zarar vermesin?:hmmm

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
O kadar da çılgınca yükseltmiyor sesini merak etme :)
Ben yaklaşık 2 haftadır bu şekilde kullanıyorum, bir problem yok..
Özellikle kulaklıkla müzik dinlerken farkı farkediliyor
:oke::oke::oke:

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye
hmm..iyimiş o zmn şimdi telefon şarjdada dur bi deneyelim bklm yardım için teşekkürler.. :d:

arkadaşım ben daha telefonu bugün aldım..ama daha yeni denedim bu kodu mode off da kalıyo bitürlü on olmuyo?..acaba neden olmuyo?

xpity

Üye
Değerleri fazla yükseltirseniz, speaker'i bozarsınız. Zaten incecik birşey, hemen tizzlemeye başlar. Ondan sonra servis yolu görünür.

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
hmm..iyimiş o zmn şimdi telefon şarjdada dur bi deneyelim bklm yardım için teşekkürler.. :d:

arkadaşım ben daha telefonu bugün aldım..ama daha yeni denedim bu kodu mode off da kalıyo bitürlü on olmuyo?..acaba neden olmuyo?

BVoice booster mode2a tıkladıktan sonra çıkan ekranda seçeneklere tıkla (sol seçim tuşu), oradan input'a tıkla, sonra klavyeyi kullarak "1" değerini gir "on" olur :oke:

----------Eklendi @ 14:41:35 ---------- Yazıldı @ 14:38:58 ----------

Değerleri fazla yükseltirseniz, speaker'i bozarsınız. Zaten incecik birşey, hemen tizzlemeye başlar. Ondan sonra servis yolu görünür.

Headset sadece kulaklık değerini etkiler, aynı işlemleri speaker için de yaparsanız hoparlör için de etkin olur..
Ayrıca ben speaker değerini max'a yükselttiğim halde hiç cızırtı almadım, sistemhoparlörün kaldırabileceğinden fazlaya ayarlamanmasına izin vermiyor zaten.. o yüzden min-max aralığı vermişler, sınırsız değil yani..

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye
arkadaşım çok teşeküürler ben şimdi oalyı daha iyi anladım denedim oldu kusra bakma daha yeni aldık gio'yu yeni yeni öğreniyoruz :d:

OğuzcanAbi

Üye
teşşekürler gerçekden çok işe yarar :oke:

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım çok teşeküürler ben şimdi oalyı daha iyi anladım denedim oldu kusra bakma daha yeni aldık gio'yu yeni yeni öğreniyoruz :d:

Gio iyi tercih, güle güle kullan..

----------Eklendi @ 23:28:41 ---------- Yazıldı @ 23:27:41 ----------

teşşekürler gerçekden çok işe yarar :oke:

Rica ederim, benim çok işime yaradı.. Gio'nun hiç beğenmediğim kulaklıklarının meğer ne güzel ses verdiğini bu yöntemle anladım :)

bluedivetr

Üye
Bilgi ve paylaşım için tşk ederim

nexpow

nexpow

Üye
saqol cok işe yaradı

sayi77

sayi77

Üye
işe yarıyor teşekkürler

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
Denenmiştir :oke:

61semih

61semih

Üye
7secenekten hepsıne tıklıyorum sadece 5 i audio yu acmıyor seceneklerden select diyim 5 diyorum yıne gırmıyor

xinsurer

xinsurer

Üye
    Konu Sahibi
Telefonunu Kies'ten güncellediysen 5 audio seçeneği güncel versiyonda aktif olmuyor.. ben sırf bu menüyü kullanabilmek için cihazı güncellemiyorum..

yunuss.10

yunuss.10

Üye
Bende bağlantı başarısız diyo :allalla:

cesmeonuarda

Üye
ben kodu yazıyorum hiç bir şey gelmiyor farklı bir şey mi yapmam gerekiyor

Üst Alt