Püf Noktası [S7-E YENİ VİDEO] Android 7 ile S6-S7-N5'e gelmesini beklediklerim

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
[S7-E YENİ VİDEO] Android 7 ile S6-S7-N5'e gelmesini beklediklerim
Selam dostlar, 1 saat evvel Note7 full portlanmış bir romu kurdum ve biraz kurcaladım haliyle. Çok hoşunuza gidecek bir özellik buldum. Tahmin ediyorum ki bu özellik S6-S7-N5'ede gelecektir. Samsung ayrıcalıktır. Benim gibi sabredemezseniz romlara bakın şuan tam şarj skoru veremiyorum ama tahminimce minimum 6 saat ekran full hd çözünürlük ile alacağım.

09.11.2016 ■■■■GÜNCELLEME■■■■

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

1-)

2-)

3-) GECECİLER BU SİZE :D

4-) Allways On'da ki Yenilikler

5-) Kişisel renkli resim eklenebiliyor.

6-) Yeni bildirim panelide ufak bir detay

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: H.Reşit POLAT ve Luck Star

The Pancar

The Pancar

Üye
Güzel özellikler büyük ihtimal bizlere de gelecek
Android 7 de şarj geliştirmeleri var mı ?

Buğra

Buğra

Admin
Bu arada ufak bir bilgilendirme yapayım çözünürlük düşürdüğünüz zaman cihazın oyun performansı vs artacaktır ama pil süresi artmaz haberiniz olsun. Çünkü pilden ekrana giden voltaj değişmez sadece siz ekranda görünen çözünürlüğü değiştiriyorsunuz o yüzden pile faydası olmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Hasand.
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada ufak bir bilgilendirme yapayım çözünürlük düşürdüğünüz zaman cihazın oyun performansı vs artacaktır ama pil süresi artmaz haberiniz olsun. Çünkü pilden ekrana giden voltaj değişmez sadece siz ekranda görünen çözünürlüğü değiştiriyorsunuz o yüzden pile faydası olmaz :)
Samsung bunu neden eklemiş o zaman bir sorgulamamız lazım. Forumdada bir çok kişi bunu yapabilmemiz dahilinde şarj performansına etkisi olacağını idda ediyordu sizi bu yanlış iddiayı düzeltirken göremedim.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
The Pancar

The Pancar

Üye
Genel olarak, samsung bu modu güç tasarrufu amaçlı yapmış olarak yazıyor ilgili yerlerde

Luck Star

Luck Star

Üye
İşlemciye düşen yük azalacağı için pil performansı iyileşir. Ekran zaten belirli pixelleri yakar. Siyah ağırlıklı temalar ile iyilestirilebilir.

furyzer0

furyzer0

Üye
Samsung hep ekstra özelliklere sahipti. Ama eskiden bu ekstra özellikler telefonun kaldırabileceğinden fazlaydı artık öyle değil sanırım ya da donanım gelişmeleri hissettirmiyor.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Hangi rom :D

The Pancar

The Pancar

Üye
Samsung hep ekstra özelliklere sahipti. Ama eskiden bu ekstra özellikler telefonun kaldırabileceğinden fazlaydı artık öyle değil sanırım ya da donanım gelişmeleri hissettirmiyor.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Hala anlamadın mı ? Aylardır konuşuyoruz ediyoruz

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Pili de etkiler. Özellikle oyunda performans arttırması ekran yükünden kurtulduğu içinse güç tüketimi de azalır

• Beğen
furyzer0

furyzer0

Üye
Hala anlamadın mı ? Aylardır konuşuyoruz ediyoruz
S6 dan beri düzeldi muhabbeti var biliyorum ama sebebi gerçekten yazılım düzeltmeleri mi, androidin yeni sanal makinaya geçmesi mi yoksa işlemci ve ramlerin gelişmesi mi ondan daha emin değilim.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

Buğra

Buğra

Admin
Pili de etkiler. Özellikle oyunda performans arttırması ekran yükünden kurtulduğu içinse güç tüketimi de azalır
anlatamıyorum ama şöyle diyeyim ekrana giden ve işlemciye giden voltaj değeri değişmyor sadeec çözünürlük değişiyor. yani pile faydası olmaz.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Çözünürlük düştüğünde teyid etmedim ama voltaj değeride düşüyor olsa gerek, yoksa samsung neden ekleme ihtiyacı hissetsin :hmmm

Buğra

Buğra

Admin
Çözünürlük düştüğünde teyid etmedim ama voltaj değeride düşüyor olsa gerek, yoksa samsung neden ekleme ihtiyacı hissetsin :hmmm
voltaj değeri düşmez. voltajı kernelden ayarlıyorlar burda yeniden dosya yükleme kernel yükleme yok.
bu çözünürlük düşürme olayını hemen hemen her cihazda yapabilirsiniz ama pile faydası olmaz

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
voltaj değeri düşmez. voltajı kernelden ayarlıyorlar burda yeniden dosya yükleme kernel yükleme yok.
bu çözünürlük düşürme olayını hemen hemen her cihazda yapabilirsiniz ama pile faydası olmaz
İlginç, reklamını yapsan tutmaz, eklenme sebebi ve üstelik güç tasarrufunada eklenmiş olması ama bir işe yaramayacak olması aklıma yatmıyor. Doğrudur dediğin de belki başka bir numarası vardır.

PriZm

PriZm

Üye
Çözünürlük düşünce pil süresi artar. Telefonun ekranda render yapacağı görsel için aynı performansta daha düşük cpu-gpu frekans seviyeleri ve voltajları kullanılır. Aynı zamanda ekran aynı voltajı çekmesine rağmen daha az güç (amper) kullanacaktır.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu ve mcnpl4
Buğra

Buğra

Admin
Neyse siz bilirsiniz deneyip yazarsınız :) ben başka bir şey demiyorum :)

PriZm

PriZm

Üye
Bu soru aslında tamamen mantık ile de cevaplanabilir. İlla denenmesi gerekiyorsa herhangi bir android / linux cihazda terminal yolu ile çözünürlük ve dpi değiştirilip sonuçlar gözlemlenebilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Arkadaş açıkşamış benim de ekstra yazıp kalabalık yapmama gerek yok. Daha yüksek çözünürlükte oyun oynatmak pclerde de işlemci ekran kartı yoruyor. Bu da enerji harcaması demek. Aksi durumda da azalıyor

• Beğen

Üst Alt