s5603 ile pcden NPS kullanmadan nete girme (anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

untouchables221

Üye
    Konu Sahibi
s5603 ile pcden NPS kullanmadan nete girme (anlatım)
arkadaşlar benim gibi internet paketi olanlar epey sıkıntı çekmiştir sanırım bu konuda. pcden modem olarak bağladığımızda *99# çevirmeli bağlantısı malesef işe yaramıyor. NPS ile girip bağlantı kurmak zorunda kalıyoruz. işte size NPS kullanmadan bunun çözümü.

1. NPS kurulmuş olmalı. böylece telefonunuzun modem sürücüleride kurulmuş olacak çünkü. veya nps kurmadan elinizde modem sürücüleri varsa kurabilirsiniz.

2. modem sürücüleri kurulu olduğuna göre şu basit satırı ilgili yere yazmak olacak.
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
bunun için bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler-donanın-aygıt yöneticisine giriyoruz. modemler kısmı altından Samsung Mobil Modem i seçip sağ tıklıyoruz ve özelliklere giriyoruz.

3. özelliklere girdikten sonra gelişmiş sekmesine tıklıyoruz ve AT+CGDCONT=1,"IP","internet" satırını buradaki ek başlama komutları kutucuğuna giriyoruz ve tamam diyerek açtığımız pencereleri kapatıyoruz.

4. bundan sonraki adımda çevirmeli bağlantı oluşturuyoruz. modem olarak doğru seçim yaptığımıza emin olmamız yeterli. ve telefon numarası *99# olacak. hepsi bu. diğer kısımları boş geçebiliriz. daha sonra bağlantımıza tıklayıp internet bağlantısını gerçekleştirebiliriz. böylece NPS yi açıp ramde boşa yer işgal etmesini de engellemiş olacağız. bu yöntem diğer samsung telefonlarda da işe yarıyor olabilir. denemekte fayda var. kolay gelsin.

son adımı uzunca açıklamak gerekirse: denetim masasına gidiyoruz. ağ bağlantılarına giriyoruz. soldaki ağ görevleri panelinden yeni bağlantı oluştur diyoruz. çıkan pencerede seçilecekler sırasıyla:

internete bağlan
bağlantımı ben ayarlayayım
çevirmeli ağ modemi kullanarak bağlan
Iss adı olarak istediğimizi veriyoruz ve sonra
telefon no olarak *99# yazıyoruz.
sonrasında başka bir şey doldurmaya gerek kalmadan ileri ve son yapıyoruz.

ISS adı kısmında verdiğimiz isimle bağlantımız ağ bağlantılarında görünüyor olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ristar

ristar

Üye
Birader biraz daha açar mısın? Mesela modem sürücüleri falan? Daha anlaşılır bir dille olsa iyi olur
:) Şahsen birşey anlamadım :)

untouchables221

Üye
    Konu Sahibi
samsung pc studio kurulu ise zaten sorun olmayacaktır. çünkü hepsi kuruluyor. önemli olan 2. ve 3. adımı yapmak.

ristar

Üye
işte "telefon numarası *99# olacak." demişsin. nerden ayarlyıcaz bunu?

untouchables221

Üye
    Konu Sahibi
yazıya ekleme yaptım nasıl olacağını.

ristar

Üye
Eyv kardeş çok saol :)