rootlu cihaz ota guncelleme

Sponsorlu Bağlantılar

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
rootlu cihaz ota guncelleme
Selamünaleyküm arkadaslar lg g2 lollıpop cıhazım var kıngoroot ıle root attım twrp kurdum bıde kamera drıverını guncelledımacaba ota dan yazılım guncellemesı gelırmı yada gelmesının bır yolu varmı

Yönetici tarafından düzenlendi:

personable

personable

Üye
Cihaz rootlandığı zaman cihaz custom görünür resmi olarak görünmez bu yüzdende ota üzerinden resmi güncelleme almaz

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
Lg firmware sitesinden güncel kdz indirip yüklersiniz.Daha sonra tekrar root atarsiniz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Tamamı büyük harf kullanmayınız ve düzenleyiniz.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
stock romda ne yaparsan yap sys/firmware klasörü ne dokunmadıgın sürece ota üzerinden yazılımı alırsınız
her ne olursa olsun, root olayına gelirsek zaten güncellenince herşey ota ile ne gelirse orjinale döner
twrp haricinde :oke:

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
ithalatçı garantili cihazlar da otadan güncelleme alıyormu ?

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Bana bu şekilde ota üzerinden güncelleme gelmişti indirdim kurdum cihaz kapandı açıldı fakat cihaz root lu olduğu için cihaz açılışında uyarı verdi. Uyarı ise Cihazınızın kökleme sinde sorun var güncelleme yapılamadı dedi :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
ithalatçı garantili cihazlar da otadan güncelleme alıyormu ?
Almaması için bir neden yok ;)
Bana bu şekilde ota üzerinden güncelleme gelmişti indirdim kurdum cihaz kapandı açıldı fakat cihaz root lu olduğu için cihaz açılışında uyarı verdi. Uyarı ise Cihazınızın kökleme sinde sorun var güncelleme yapılamadı dedi :)
Ana dizin hata verir yanı recovery mod stock değilse hata verebilir
güvenlik amacıyla bazı üreticiler yazılım güncellemesi ne stock recovery ile devam eder
mesela oneplus two ile aldığım ota güncellemesini twrp varken yapamadım
sonraki güncellemede sorunsuz kurulum oldu
gerci ota veya manuel kurulum fark yok
ama bir fark var ne olursa olsun hiçbir rom stock romun yerini tutmuyor.

harunharunbursa

harunharunbursa

Üye
Kendi yasadigim durumdan bahsedeyim lg g3 stylus kullaniyorum kitkatta rootladim cihazi sonra sikildim lollipopa gecmek istedim otadan indirdi romu yuklemek icin onay istedi onayladim cihaz rootlu rootlu cihazlar icin guncelleme yok gibi bisey dedi. Lh firmvire sitesinden guncel romu indirdim lg flash toolla telefona yukledim hic rootsuz sekilde telefonu kullanmaya devam ediyorum

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Ilyas_0177
Kesinlikle sana katılıyorum hicbir rom, stock romun yerini tutmuyor bu cihazı aldığımdan beri stock kullanıyorum ve gayette yeterli.

• Beğen
Tepkiler: musleysa, MaxipmaN ve ilyas_0177
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
galaxy s3 aldım ben, 2 hafta dayanabildim. direk custom rom yükledim. gayet memnunum

Ali ihsan Furat

Ali ihsan Furat

Üye
Root atınca harbi güncelleme gelmiyomu bende bekliyorum kaç aydır bi güncelleme gelmesini cihazın yazılımsal sorunları var

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Rootlu cihazda güncelleme gözükmez, gözükse ve yüklense cihaz sorun çıkarır.

Ali ihsan Furat

Ali ihsan Furat

Üye
Beyler benim telefonumun güncelleştirmelerini nasıl kontrol edebilirim cihazım rootlu casper web adresine girdigimde sürücü indirme kısmı çok saçma bi türlü v8c sürücülerini bulamadım sadece v5 var
Casper web adresindeki sürücü indirme kısmında serinumarasını istiyo internette araştırdım ıme istiyomuş bende girdim ama sonuç bulunamadı diyor ne yapamam gerek ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
galaxy s3 aldım ben, 2 hafta dayanabildim. direk custom rom yükledim. gayet memnunum
Cihazın üst seviye olursa çok net anlaşılır, s3 için en iyisi custom rom :oke:
Root atınca harbi güncelleme gelmiyomu bende bekliyorum kaç aydır bi güncelleme gelmesini cihazın yazılımsal sorunları var
Root ile güncellemenin hiçbir ilgisi yok güncelleme her türlü gelir,
cihazı güncelleyince root kalkmış olur.
Rootlu cihazda güncelleme gözükmez, gözükse ve yüklense cihaz sorun çıkarır.
valla bu konuda oldukça fantazi denedik, kesin olarak hiçbir sorun teşkil etmiyor.
güncellemeden sonra cihaz orijinal ayara dönüyor
sonradan yapılan bütün değişiklikler sıfırlanır :oke:

MaxipmaN

Üye
Gelse de kurulmamalı 3310a döner telefon

SİVASLİ58050

SİVASLİ58050

Üye
    Konu Sahibi
bu konuda kesin bir ortak fikir yokmu bazi arkadaslar ota dan gelir yukleyince 0 lanir diyor bazilarida gelmez gelirsede telefon bozulur diyor

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
bu konuda kesin bir ortak fikir yokmu bazi arkadaslar ota dan gelir yukleyince 0 lanir diyor bazilarida gelmez gelirsede telefon bozulur diyor
ortak fikir yok,
1. yazılım gelir güncellersiniz root kalkar
2. büyük yazılım gelir, güncellemeye başlamadan wipe/data yapar temiz kurulum olur
3. wipe data yapılmasa ne olur?
çift ve tek çekirdekli modellerde hata verir bazen 4 çekirdek li modellerde hata verir
kurulan uygulama ve sistem yüzünden,
bunlar hiç sorun değil
root olayı sisteme gömülen bir şey değil, rom hafızada kendi başına açılan bir yapı sadece küçük değişiklikler için izin kaynağı
cihazı bozacak bir çapı yok
4. build prop ta yaptığınız değişikliğini küçük yazılımda düzeltmeniz lazım
prop dosyasına etki edecek kadar büyük yazılım gelmezse
cihaz zaten hata verir
anormal bir durum yok sadece hatalar zinciri var.

Son düzenleme:
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
rootlu cihaza sistem güncellemesi yapılmaz

Üst Alt