Galaxy S4 i9500 ROM Önerileriniz

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
ROM Önerileriniz
Arkadaşlar Samsung Galaxy S4 I9500 kullanıyorum. Cihaz artık müzik çalarken bile kasmaya başladı. Bana tüm özellikleri çalışan bir ROM lazım. Yani Samsung'a has özellikler değilde Kamera, Mikrofon gibi temel özellikler sorunsuz, hatasız çalışsın yeter bana. Cyanogen ROM'ları aradım ama bir türlü sorunsuz Final ROM bulamadım. Bana güncel sürümlü (5.1.1 veya 6.x.x) bir ROM tavsiyeniz var mı donma kasma yapmayan? En azından Wi-Fi dağıtırken, internetten müzik dinleyip oyun oynarken donmasın yeter...

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

__Midas__

__Midas__

Üye
3 aydır S4 kullanıyorum hocam, donmadan ziyade bende uygulamadan atma çok oluyordu, donma telefon hafızası çok dolu ise oluyor kişisel görüşüm, 11 gb hafızası var onu temizle, birçok rom denedim kendi stock rom da dahil, 4.4.2 romlar bana yavaş geldi, 5.0 romlar ise çok ısınıyor ve şarj düşmanı, şöyle bir durum var, kullandığım romları istersen özelden de yazarım, ama Omega Rom V28 bana ilaç gibi geldi, ha gene şarjda sıkıntı yaşıyorum ama birazda benim kullanım alışkanlığım yüzünden sanırım, internette kendi sitesinden güncel sürümünü çekebilirsin, kurulum esnasında ihtiyacın olmayan uygulamaları devre dışı bırak ve temiz kurulum yap, en iyisi demeyeyim ama kullandıklarım içinde en düzgün olanı bu idi.

ahmetsuha525000

Üye
    Konu Sahibi
Ben telefon hafızası kullanmıyorum ama donma uygulamadan atma çok var. Benim 32GB be 17 GB boş duruyor ama yine kasma var. Şarj sıkıntı değil ama donma çok sıkıntı oluyor. Omega ROM'u daha önce kurmadım. Bugün deneyecem. Teşekkür ederim cevap için.

kryqtonite

Üye
İyi günler Ahmet Bey. Ben de sizin gibiydim. Size rom önerim Nian0114 ün portladığı Flyme OS 5 veya 6 tabanlı romları kullanın. Unutmadan bunları yüklerken philpz recovery nin en üst sürümünü kullanın. diğer bi önerim de eğer google play pek kullanıyorsanız snapchat gibi google play yüklemeyin. iyi günler

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Kardeş bende zamanında uzun süre S4 kullandım Android 4.4 üzeri cihaza ağır geliyor bana kalırsa 4.4 Stock ROM yükleyip gereksiz Samsung App lerini temizlersen sıkıntı kalmayacaktır bende öyle kullanıyordum birde CWM veya TWRP den yükle performans ve pilde ufak da olsa artış gösteriyor cihaz

edit : yüklemeden önce kaldırma aracını da indirip at hafızaya baktın cihaz açılışta kaldı flashlayıp açabilirsin cihazini

edit 2 : yalnızca farklı kernel kurmadıysan dene

edit 3 : linkler alıntıdır

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Sorun rom değil sorun mmc çipi samsung S3 lerde çok görülen dahili depolama çipinin arızalanmasıdır kasma ve donma hatta reset bile atar

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Sorun rom değil sorun mmc çipi samsung S3 lerde çok görülen dahili depolama çipinin arızalanmasıdır kasma ve donma hatta reset bile atar

öncelikle cihaz S4 ve eMMC çipi arıza yaptığında cihaz komple brick olur hiç açılmaz

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
öncelikle cihaz S4 ve eMMC çipi arıza yaptığında cihaz komple brick olur hiç açılmaz
Farklı şeylerden bahsetmiyoruz bilgi üstünlüğünüz varsa konularda sergileyin mmc çipi zamanla tam olarak arıza yaptığında dediğiniz gerçeklerşir şuan arıza aşamasında

furyzer0

furyzer0

Üye
Ben telefon hafızası kullanmıyorum ama donma uygulamadan atma çok var. Benim 32GB be 17 GB boş duruyor ama yine kasma var. Şarj sıkıntı değil ama donma çok sıkıntı oluyor. Omega ROM'u daha önce kurmadım. Bugün deneyecem. Teşekkür ederim cevap için.
Hafıza kartına uygulama yüklüyorsanız hafıza kartınızın hızına dikkat edin yine de ne kadar iyi kart olsa da yerel depolama kadar hızlı olamaz bunu da unutmayın

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
rom dan önce mmc de sorun yoksa batarya değiştir o şekilde bi kullan bataryada en büyük etken

Üst Alt