rom olup olmadığını nasıl anlarız

Sponsorlu Bağlantılar

hally

Üye
    Konu Sahibi
rom olup olmadığını nasıl anlarız
Merhaba arkadaşlar bende samsung gt-I5500 (i550)
model bir 2.2 android cihaz var. ben bu cihazı aldığımda market yoktu netten bi vidyo izleyip bişey yaptım telefonu açıp kapayıp marketi açmak için. ama rom mu yükledim bilmiyorum telefona rom yüklenip yüklememiş olduğumu nerden anları birincisi bu ?
ikincisi bu cihazın son android sürümünü nerden bulur ve yüklerim?
üçüncüsü rom yapma ile normal kullanma arasında çok bir fark yok , gerçekten rom yapmanın bana kazandırcağı nedir?
dördüncüsü gingerbeat gibi birşey görüyorum her yerde bu nedir
bu telefon birçok yerde okuduğuma göre flash desteklemiyor, fakat ben dolphin browser ile bu sorunu aştım, telefonun kendi internet tarayıcı ise bende düzgün çalışmıyor hep hata verip titreyerek kapanıyor bunu nasıl düzeltirim
ve son olarak htc gibi telefonlarda çok şık tema var, böyle dijital saat, hareketli bulutlar vs. bunu nasıl yükleyebilirim

bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

mancukya

Üye

Rom degil Root yapma Root yaparak kuramiyacagin pek cok programi kurar islemci, ram, sd kart vs vs gibi normalde degisiklik yapilamiyacak seylerde gerekli programlar ile ayarlar yapabilirsin islemci hizi artirma vs vs gibi.
Ginger ise android 2.3 sürümüdür senin model icin 2.2 Froyo harici sürüm yok saniyorum belki Cyanogen mods vardir.
Googlede samsung gt-I5500 2.3 rom diye arama yaparsan gereken yardimlari bulursun benim verdigim adresler ingilizce

hally

Üye
    Konu Sahibi
evet ben şimdi benim telefonumun root yapılmış olup olmadığını nerden anlarım peki. ve bende 2.2 froyo var. bu en son çıkan sürüm mü yoksa başka güncelleme var mı yeni çıkan. yardımcı olursanız minnettar olurum.iyi günler

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
eğer telefonda superuser diye bi program varsa menüde, rootlu demektir.

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
1-Orjinal Rom unu yükle.
2-Orjinal romu yükledikten sonra Samsung Kies e bağla güncelle ya da Rom at Android versiyonu değişir ama garanti dışına çıkar.
3-Rom yazmışsın root olması gerekiyo.Root telefonun sistem dosyalarına ulaşmak için verilen yetkidir.Root bazı uygulamaların çalışmasına izin verir.Ex:Root Explorer.
4-GingerBread ,Android 2.3 ün diğer adıdır.
5-Dolphin Browser dan kaynaklanan bir sorun olabilir garanti vermiyorum.
6-Bu forumun Android Wallpaper-Tema bölümünde ya da netten bulabilirsin.

hally

Üye
    Konu Sahibi
yazdıklarınız adına çözümlere ulaştım gerçekten çok teşekkür ediyorum iyi günler

frenzo

Üye
başlangıçta sarı uyarı üçgeni çıkıyorsa root ludur.