resimleri hd yapma programı varmı?

Konu, 'Samsung' kısmında muhammedayvaz tarafından paylaşıldı. Okunma: 27212 | Cevaplanma: 13

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. resimleri hd yapma programı varmı?

  slm arkadaşlar resimleri hd kalitesinde yapabileceğim bi program varmı?acill cewap yazınn!!!:bilmm  Yazan: muhammedayvaz
  mad_warrior_06, must20 ve WOLWERY bunu beğendi.
 2. bulrsan bende isterim :D

 3. Var.Resimlere HDR denilen bir teknolojiyi uyguluyor kısacası HD gibi gösteriyor.

  Programın adı Dynamic PHOTO HDR

 4. Hemen deniyoruzzzzzzzz.:lamer:

 5. sağol qimoo

 6. bakalım denıcez

  --------------- Ekleme ---------------

  olmuyor kardes

 7. mad_warrior_06 bunu beğendi.
 8. kardeş bi kullanımı hakkında bilgi versetdin çok makbule geçerdi. indirdik ama nasıl kullanacaz

 9. Arkadaşlar HD' nin açılımı High Definition yani yüksek çözünürlüktür.Fotoğraf (imaj) ve video dosyaları için boyut ve çözünürlük kavramları mevcuttur.

  Örneğin :

  640x480 boyutlarındaki bir fotoğrafı 1024x768 yada daha büyük bir boyuta getirebilirsiniz.Bu işlem sadece boyutunu değiştirmeniz demektir, çözünürlüğe bir etki edemezsiniz.

  Dönüşüm uygulanacak film yada video dosyasının ki bu kaynak dosyadır belirli kalite değerlerinde olması gerekmektedir.Fotoğraf ve videoların da framlerini düşünün.Fotoğrafta birçok küçük noktacık vardır.Bu noktacıklar bir araya gelerek sizin gördüğünüz dosyayı meydana getirir.Diyelim ki fotoğrafta 5000 noktacık var ve bu noktalar da 640x480 lik bir alana dağılmış durumda.Gözünüzün önüne getirmeye çalışın.Şimdi bu 5000 noktacığın 1024x768 lik bir alana dağıldığını düşünün.

  Sizinde anlayacağınız gibi ikinci durumda noktalar daha seyrek görünecektir.Fotoğraf içinse karşılığı kalitesiz piksellenmiş bozuk görüntüdür.

  Demem o ki düşük boyut ve çözünürlükteki bir fotoğraf dosyasını HD diye tanımladığınız hale getiremezsiniz.

  Yok böyle bi program çünki:)

  HDR dediğiniz ise minimum üç farklı ışık değerine sahip poz ile yapılır.Bunların orta noktası bulunur diyelim kısaca.Çünki her bir pozda ön plana çıkan ton renk kontrast farklıdır.Hepsinin orta noktasında ise fotoğrafın tamamı ön planda olur diyelim ve yazımıza noktayı koyalım.

resimleri hd yapma programı varmı? konusuna benzer içerikler

 1. Resimlerden Video Yapma Programı Lazım ( PC Yazılım Destek )

  Bana fotolardan vidyo yapan bir program lazım ama özelliğinde wmv formatında kaydetme seçeneğinin olmasını istiyorum. Yoksa işime yaramaz pek. Yani Windows Movie Maker'a alternatif bir program olacak. Böyle bir program biliyor musunuz arkadaşlar?
 2. S60v5 tema yapma programı varmı (YARDIM) ( Symbian S60v5 Yazılım Destek )

  Arkadaşlar pc de s60v5 tema yapabilecegim bir program varmı? Şimdi bu konuyu açıyorum ama bana şu sitede bukadar tema var indir nediye tema yapıyosunki diye cevaplar hiç vermeyin CARBİDE diye bi program var oda acayip karışık bu program dışında...
 3. gitar akort yapma programı bilen varmı? ( Symbian^3 Yazılım Destek )

  arkadaslar telefon üzerinden gitar akort yapma programı bilen kullanan varmı bi tane buldum oda calısmadı bilen yardımcı olursa sevinirim şimdiden tesekkürler :)
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
06 Şubat 2016 Cumartesi - 2:18:11