Rehber Eşitleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
Rehber Eşitleme
Meraba arkadaşlar dün Lumia`mı aldım sonunda, 5800`dan sonra çok iyi geldi :ehe yalnız rehberi aktaramadım bir türlü..daha önce nokia hesabıma yedeklemişim 5800`dayken ama taa ne zaman kimbilir çok eski kişiler var, yenilerin hiçbiri yok.. telefonlar arası aktarmayı denedim, 5800 cihaz desteklemiyor diye hata verdi.sim kart kestirmeden önce sime almamıştım isimleri..öylece kaldılar 5800`da, nasıl yapabilirim? ovi suiti lumia desteklemiyor sanırım, tek tek bluetoothla atmaya çalıştım, çok uzun sürüyor, topluca seçip gönderdiğimde sadece son gönderdiğimi kaydedebildim, önceki gönderilenler nerede bulamadım..:hmmm yardımcı olursanız çok sevineceğim.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Şu anda Ovi Suite kullanmadığım için yardımcı olamıyorum ancak Ovi Suite'de rehberi yedeklediyseniz mutlaka o rehberi dosya olarak bir yere kaydetmiştir yada programın kendisinde kayıtlıysa bile dosya olarak dışa aktarma seçeneği vardır.
Rehberin kayıtlı olduğu dosyayı (genellikle CSV dosyasıdır) Lumia telefonunuza bluetooth aracılığıyla yahut aşağıdaki resimde olduğu gibi bilgisayarınızdan hotmail/live/outlook hesabınızda "Kişiler" kısmına girip "İçeri aktar" linkinden dosyanın kişilere eklenmesini sağlayarak sonrasında telefonunuzdan tekrar eşitleme yoluyla yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Dtn

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi Ovi Suite`i indirdim bir bakayım öyle bir dosya oluşturabilecek miyim..o csv uzantılı dosyayı bluetoothla attıktan sonra telefonun rehberine nasıl yüklenecek peki?
*aslında muhtemelen eski rehberimi ovi suite ile yedeklemişimdir, şimdi tekrar yedekleyince belki nokia hesabımdan dolayı lumiada çıkar?bir deneyeyim...

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Şimdi Ovi Suite`i indirdim bir bakayım öyle bir dosya oluşturabilecek miyim..o csv uzantılı dosyayı bluetoothla attıktan sonra telefonun rehberine nasıl yüklenecek peki?
*aslında muhtemelen eski rehberimi ovi suite ile yedeklemişimdir, şimdi tekrar yedekleyince belki nokia hesabımdan dolayı lumiada çıkar?bir deneyeyim...

CSV dosyasını temin edebilirsen gerisi kolay.
Bluetooth ile göndermene gerek yok.
Yukarıdaki resimde anlatıldığı gibi.
Bilgisayardan mailine girip "Kişiler" bölümüne gittiğinde "Dosyadan İçeri Aktar" seçeneği var.
Ona bastığında senden CSV dosyası istiyor.
CSV dosyasını seçip yüklediğin anda dosyanın içindeki kişiler mail adresindeki kişilere ekleniyor.
Artık telefonundan girip mail kişilerini tekrar eşitlediğinde hepsi gelir diye düşünüyorum ;)

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
Anladım, yalnız şöyle bir sorunum var, ovi suite`i yüklerken takıldı iptal edip tekrar yüklemeye başladım ama şimdi hata veriyor.

yüklemek için ne yapabilirim?program ekle/kaldırda veya program filesta adı görünmüyor.

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
Ovi Suitei halledemedim ama 5800`dan elektronik kartvizit olarak kopyalamayı denedim internette gördüğüm bi yazı üzerine.
şu an elimde vcf uzantılı kişilerim var, bunu dediğiniz csv`ye çevirmek mümkün mü?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Ovi Suitei halledemedim ama 5800`dan elektronik kartvizit olarak kopyalamayı denedim internette gördüğüm bi yazı üzerine.
şu an elimde vcf uzantılı kişilerim var, bunu dediğiniz csv`ye çevirmek mümkün mü?

Şu siteyi:

yada

Şu programı:

Bir deneyin.

Lumiance

Lumiance

Üye
Lumiadaki verilerimi aktar uygulaması ile rehberini senkronize edebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Dtn

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
vcfyi çeviremedim, kendim yazmaya çalıştım csv dosyasını, çok uzadı, son çare olarak bulutsuz`un gösterdiği microsoft hesabımla bilgisayardan düzenliyordum (bunu bilmiyordum yeni öğrendim :)) ama o da çok uzun olduğundan henüz tamamlayamadım.
o verilerimi aktar`ı niye denemedim hatırlamıyorum sanırım bağlantı kuramamıştım ama şimdi buldu mesajlarımı ve rehberimi, geçirdiğim kartvizitleri silip deneyeceğim, sanırım çözüldü böylece, çok teşekkürler :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
tam olarak sonucu paylaşirsaniz iyi olur.

Dtn

Üye
    Konu Sahibi
Verilerimi aktar`dan rehberimi sorunsuz aktarabildim, teşekkürler... :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt