Rehber Aktarımı

Sponsorlu Bağlantılar

cortex47

cortex47

Üye
    Konu Sahibi
Rehber Aktarımı
Arkadaşlar merhaba. Ben Android kullanıcısıyım ve tüm rehberim Google ile senkronize. Windows Phone platformuna geçiş yapacağım ve rehberimi olduğu gibi aktarmak istiyorum. Google Contacts'tan toplu bir şekilde rehber indirilebiliyor çeşitli uzantılarla. Sormak istediğim Windows Phone'a o şekilde toplu rehber yüklemesi yapılabiliyor mu tek bir dosyadan? Yapılabiliyorsa uzantısı ne olmalı? Teşekkür ederim.

darkmaster

darkmaster

Üye
lumialarda verilerimi aktar isimli bir program yüklü geliyor. o programla hiç zahmette bulunmadan bütün rehberinizi ekleri ile birlikte telefona kendisi aktarıyor.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Android'in Google hesaplarıyla bağlantılı olması nedeniyle, muhtemelen rehberinizdeki kişileri Gmail hesabınızda da görebilirsiniz (veya göremiyorsanız da aktarmanın yolu vardır). Kişileri Gmail hesabınızda görüyorsanız, bu hesabı kolaylıkla WP telefonunuzla senkronize hale getirebilirsiniz: E-mail+Hesaplar menüsünden Google hesabınızı eklemeniz yeterli.
Android rehberi nasıl kopyalanır:

Ana ekranda "Kişiler" simgesine tıklayın.

Adres defterindeyken cihazınızdaki Menü tuşuna basın. (soldaki tuş).

Açılan menüden 'Import/Export (İçe Aktar/Dışa Aktar) seçeneğini seçin.

İçe Aktar/Dışa Aktar ekranında 'Sim Kart'a Aktar' seçeneğini seçin.

Sistem telefondan sim karta rehberi taşımadan önce, hangilerini taşımak istediğinizi soracaktır. (taşınacak kişileri seçmelisiniz)

Normalde Android telefonunuzu ilk ayarlarken, muhtemelen Gmail hesabınızla senkronize etmişsinizdir.

Eğer durum böyleyse muhtemelen burada bütün adres defterinizi göreceksiniz, ve muhtemelen hepsini sim karta taşımak istemeyeceksiniz.

Taşınmasını istediğiniz kişilerin yanındaki kutucukları işaretleyin.

'Dışa Aktar'a basın.

Sim kartınızı Android cihazınızdan çıkarın ve WP telefonunuza takın.

Başlangıç ekranından "Kişiler"e tıklayın.

Ekranın sağ altındaki "..." ile gösterilen menü'ye basın.

'Ayarlar'ı seçin.

'Sim kişilerini içe aktar"ı seçin ve devamında söylenenleri yapın.

cortex47

cortex47

Üye
    Konu Sahibi
ilk verdiğiniz yöntem çok daha iyi benim için. çünkü taşımak istediğim kontak sayısı sim kartın kapasitesinden çok daha fazla :)Google hesabımı eklememle tüm rehber telefona aktarıldı. Cevaplar için teşekkürler. Konu kapatılabilir.

Üst Alt