Tavsiye Ram artirma

Sponsorlu Bağlantılar

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
Ram artirma
Selamin aleykum arkadaslar telefonumda kasmalar oluyorbarada bunun sebebi ram dusuklugu diye dusunuyorum. Bu konuda yardim edermisiniz ram arttirmam icin ne yapmaliyim yapilacak biseyler vardir mutlaka sawap alani olusturdum ama pek fazla bisey olmadi daha farkli bisey istiyorum ram arttigini ram cubugunda gostersin. Teşekkürler arkadaslar cevabini bekliyorum

PriZm

PriZm

Üye
Öyle birşey mümkün değil.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
evet arttırabilirsin farklı bir bakış açısı ile yaklaşırsan yani kısaca telefon değiştirerek :ehe

TRSweet

TRSweet

Üye
Cwm den sdcartina partition yaparak artitabilirsin ise yariyor diyorlar ama ben vakit ayirip deneyemedim.

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
Cwm den sdcartina partition yaparak artitabilirsin ise yariyor diyorlar ama ben vakit ayirip deneyemedim.
O nasil olcak ben telefonun ram 316 gosteriyo mesela ben orayi arrttirmak istiyorum hafizayi degil

byAndroid

byAndroid

Üye
Ram ini artirabilirsin tabikide prof geldi acilin ornek veriyim benin telefon andro 2.2 te 331 mb rami vardi kullanilabilir sonra cm 11 i bi caktim telefona 371 e cikti kullanilabilir bu da yetmedi farkli bir kernel caktim ram oldu 394 simdi pasa pasa kullaniyom

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
Ram ini artirabilirsin tabikide prof geldi acilin ornek veriyim benin telefon andro 2.2 te 331 mb rami vardi kullanilabilir sonra cm 11 i bi caktim telefona 371 e cikti kullanilabilir bu da yetmedi farkli bir kernel caktim ram oldu 394 simdi pasa pasa kullaniyom
Normalde benim 512 galaxy mini 2 kullaniyorum cm 10.1 rom var da ram in 350 sini felan gosteriyo sadece ben bunu nasil arttircam simdi veya karnel nasil degistircem uygun karnel surumunu nerden bulucam nasil yapilacagini anlatirmisizin

byAndroid

byAndroid

Üye
Benimde kagitta 512 mb ram var ama iste yukarda yazdigim gibi durum google dan arastircan galaxy mini 2 kernel diye guzel seyler cikar

PriZm

PriZm

Üye
Sadece kullanılabilir rami arttırıyorsun belirli özelliklerden kısarak.

Konuya gelince;

"prof" diye tabir ettiğiniz kişilerden biri olduğumu düşünüyorum ve böyle bir işlemin olmadığını ve İMKANSIZ olduğunu tekrar belirtiyorum. :locked:

• Beğen
Tepkiler: byAndroid

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
byAndroid

byAndroid

Üye
50-60 mb cok etki ediyo evet yeter zaten o kadar artirmak Özellik falan kismiyorsun daha da daha cok ozellik li oluyor telefon daha kullanilabilir mesela zaten telefon 512 yse onun ustune cikmak imkansiz

PriZm

PriZm

Üye
50-60 mb cok etki ediyo evet yeter zaten o kadar artirmak Özellik falan kismiyorsun daha da daha cok ozellik li oluyor telefon daha kullanilabilir mesela zaten telefon 512 yse onun ustune cikmak imkansiz
Evet kısıyorsun.Mesela Yüksek bitrate li ve yüksek çözünürlüklü bir video oynatmayı dene bakalım. :)

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
PriZm

PriZm

Üye
Oynatirim her turlu yuksekten kastin ne
Sen her kullanılabilir rami arttırdığında aslında ramin sistem tarafından kullanılan bölümdeki driver ve görüntüleme önbelleklerini siliyorsun.Bu da video çekerken yada oynatırken sorunlara yol açar.

Galaxy S kullanırken böyle bir sorun oluyordu o yüzden sendede olacağına adım gibi eminim.

byAndroid

byAndroid

Üye
Evet kullanilabilir ramden caliyorum dogru ama 720 p cekimi yaptim boyle sorunlarin oldugunu bende duydum :) ama sikinti cikmadi 720 p de zaten tel en fazla o kadar destekliyor dur bakam bi video daha cekeyim sorun varmi

PriZm

PriZm

Üye
Pek ne yapmaliyim anlatin bari kendinizi prof hissddiyonuz

Öncelikle insanları prof diye ayırmaktan vazgeçin bence. Burası bir forum ve burada bilgi paylaşımı yapılır çok bilgililer ile çaylaklar arasında ayrım değil..

Konuya gelirsem greenify kullanabilirsiniz. Kullanılabilir rami arttırmaz ancak cihazı epey rahatlatır. Hemde rootsuz da çalışıyor.

sarıklı58

Üye
    Konu Sahibi
Gencler peki ne yapmaliyim farkli bisey
Öncelikle insanları prof diye ayırmaktan vazgeçin bence. Burası bir forum ve burada bilgi paylaşımı yapılır çok bilgililer ile çaylaklar arasında ayrım değil..

Konuya gelirsem greenify kullanabilirsiniz. Kullanılabilir rami arttırmaz ancak cihazı epey rahatlatır. Hemde rootsuz da çalışıyor.
Saolun tesekkurler ozur dilerim o zaman yapabilecegim bir sey yokmu

Üst Alt