pille pes12 kasıyo

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
goldonfreeman

goldonfreeman

Üye
    Konu Sahibi
pille pes12 kasıyo
arkadaslar bu 2.defa oluyo daha önce acık olan dosyalardan kasıyor dıye dusundum ama sımdı pcyı yenı acdım oynadım kasıyor sarjda oynarken oyun kasmıyo ama fişi cekıp pilini taktımmı kasıyor ufakda olsa neden acaba
bilgisayarın özellikleri :
i5 işlemci
1gb nvidia ekran kartı
4gb ram var

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
pil kullanımında ekran kartını devre dışı bıraktığından onboard ekran kartıyla oynamaya çalışıyorsun normaldir kasması ;)
aynı sorun batarya şarj olurken oynadığında da olabilir mümkünse oyun oynarken bataryayı çıkart ve fişe takılı oyna ;)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
oyun oynadıgın sırada pılle oyun oynarsan ekran kartı tam performans calısmaz. Eger atı ekran kartın varsa catalyst cc yı ac ayarlarda pıl ve fışe takılı olrak performans ayarı var ordan ayarlayabılırsın

goldonfreeman

goldonfreeman

Üye
    Konu Sahibi
bunun bı cozumu falan yokmu

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
çözümü var da pil ile ekran kartını devreye sokarsan 30 dk bile yetmez batarya :S
denetim masasından güç seçeneklerinden pille/fişe takılı kullanım ayarlarını biraz kurcala muhtemelen en altta ekran kartı pilde en iyi güç tasarrufu modunda seçilidir onu en iyi performans yaparsan takılmalardan kurtulursun ama dediğim gibi 30-40 dk da şarj biter tahminen
veya güç seçeneklerinde belli profiller vardır. max.batarya, max performans, dengeli, gibi onlardan max performansı seçersen pilde de performans modunu açmış olursun ;)

----------Eklendi @ 17:17:21 ---------- Yazıldı @ 17:14:47 ----------

bu arada mobil işlemciler de genelde pil/priz modu olarak 2 çeşit hızla çalışmak üzere ayarlı oluyor
misal benim lenovo thinkpad işlem yapmazken 800 mhz ile çalışıyor ki çok komik bir hız cep telefonu gibi
ama oyun açınca veya işlem yapınca 2,2 ghz de çalışıyor
bu pil tasarrufu için yapılmış birşeydir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...