Peygamberimiz (SAV)+ ilginc Taş

Sponsorlu Bağlantılar

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Peygamberimiz (SAV)+ ilginc Taş
Peygamber efendiğimiz (SAV) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan Yardım Almış İnerken Taşa Dur Demiş Taş O Şekilde Durmus ve Kıyamete Kadar O Şekilde Kalacakmış.

• Beğen
Tepkiler: SERKAN ZÜRAFA, Fatih[Sag0]HiphoP, abdulk4dir ve 2 diğerleri

Cihandar

Cihandar

Üye
sav..... efendimiz

aLone

aLone

Üye
allahın mucizelerinden biri

saol enes

Nillowa

Üye
saol enes..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rice ederim ömer .

--------------- Ekleme ---------------

Rica ederim bozek

uyduruk57

uyduruk57

Üye
Allahın peygamberi işte inanmayanlara kapak olsun bunuda teorileriyle açıklamasınlar

ofdoganoz

ofdoganoz

Üye
resimdeki taş'ın konuyla alakaı yoktur.
PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.v)'in Mirac'a çıkarken üzerine bastığı taş olan MUALLAK TAŞI ( hacer-i muallak ),kubbet-üs sahra nın içinde yer alır.Bu kayanın içine on bir basamak merdivenle inilebilmektedir.Kayanın iç kısmı yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde ve 4.5 metre x 4.5 metre boyutlarında boş bir mekandır.Hz. Muhammed(s.a.v)'i kendisini almaya gelen meleğin kanatlarının üzerinde iken, onunla birlikte yükselen kaya, peygamberimizin işareti ile durmuştur.Kayaya sonradan sütunlarla destek yapılmıştır.
Bu taşın diğer bir önemi de İbrahim peygamberin oğlu İsmaili kurban etmek için yatırdığı taştır

Candy

Candy

Üye
Teşekkürler bilgi için ...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
resimdeki taş'ın konuyla alakaı yoktur.
PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.v)'in Mirac'a çıkarken üzerine bastığı taş olan MUALLAK TAŞI ( hacer-i muallak ),kubbet-üs sahra nın içinde yer alır.Bu kayanın içine on bir basamak merdivenle inilebilmektedir.Kayanın iç kısmı yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde ve 4.5 metre x 4.5 metre boyutlarında boş bir mekandır.Hz. Muhammed(s.a.v)'i kendisini almaya gelen meleğin kanatlarının üzerinde iken, onunla birlikte yükselen kaya, peygamberimizin işareti ile durmuştur.Kayaya sonradan sütunlarla destek yapılmıştır.
Bu taşın diğer bir önemi de İbrahim peygamberin oğlu İsmaili kurban etmek için yatırdığı taştır
evet doğrusu bu..bu taşı ilk defa duyuyorum..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Bende duydum bu taşı

--------------- Ekleme ---------------

Bende duydum bu taşı ilerleyen zamanlarda insanlar görür bu taşa inançlarını kaybedip taparlar diye başka taşlarla altı desteklenmiş

researcher

Üye
Bu tas ya havada duruyordur yada ps urunudur...peki tv lere hic cıkmayan bu tas her nasılsa insanların gozlerinden hep kacıyor...bilim adamalrı yercekimi yasasını gozden gecirmiyor ve dunyada inanmayanlar hala olabiliyor..

karar sizin...

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
o taş mescidi aksanın içinde değilmiydi

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
ofdoganoz arkadaşıma bilgileri için tşk

Üst Alt