Peygamber Efendimizi Rüyamızda Görmek İçin ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Peygamber Efendimizi Rüyamızda Görmek İçin ?
Bir gün bir adam hocanın yanına gidiyor...
Hocaya diyorki..
Hocam ben peygamber efendimizi görmek istiyorum, bunun için ne yapabilirim diyor...
Hocada yapması gerekenleri anlatıyor, gece yatmadan önce iki yemek kaşığı tuz yiyeceksin, ama kesinlikle su içmiyeceksin..
Sonra gece rüyanda peygamber efendimizi görürsün diyor..
Adamda o gece iki yemek kaşığı tuz yiyip hiç bir şekilde su içmeden yatıyor.

Gece adam rüyasında okyanuslar, denizler,şelaleler, göller içinde dalıp dalıp çıkıyor...
Irmaklarda yüzüyor falan...

Sabah olunca hocanın yanına gidiyor, hocam ben dün gece dediğinizi yaptım.. Ancak koca gece şelaleler içinde okyanusların gibinde yüzdüm daldım çıktım, ama peygamber efendimizi göremedim der..

Hoca bunun üzerine; tabiki göremezsiniz der.. Çünkü Rüyanızda neye ihtiyaç duyarsanız onu görürsünüz...

Not: Buradan Çıkan sonuç sizce nedir ?

Alıntı Değildir...

Enes

Enes

Üye
şöyle düşündüm şunu yapayım da peygamberimizi görebileyim bunu yapayım da görebileyim diye birşey yok, yaptıkların sonucunda yaptığına dair şeyler görebilirsin örneğin yazıda olduğu gibi tuz-su. nasip olacaksa zaten olur.

• Beğen
Tepkiler: technoshark
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
şöyle düşündüm şunu yapayım da peygamberimizi görebileyim bunu yapayım da görebileyim diye birşey yok, yaptıkların sonucunda yaptığına dair şeyler görebilirsin örneğin yazıda olduğu gibi tuz-su. nasip olacaksa zaten olur.

Aynen son cümlenle noktayı koymuşsun.. Nasip olucaksa olur.. ALLAH inşallah bizlerede nasip eder.

• Beğen
Tepkiler: Enes
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Rabb'im bu dünyada rüyamda göstermek yerine

Cennet'te habibinin yanında cemâlini görenlerden eylesin. :tebessüm:

pro.engineer

pro.engineer

Üye
Mesguliyetine ve isteğine bağlı, ne kadar arzu ettiğini göstergesidir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...