PC GPU hızı otomatik düşmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
PC GPU hızı otomatik düşmesi
Lenovo g510 bilgisayarım var. İşlemci hızı 2.5 GHz. Turbo ile 3 e çıkıyor. Bilgisayar sadece şarjda değil iken ve battary saver modu açık iken 0.78 GHz oluyordu sadece.
Şimdi ise bir terslik var, bilgisayar şarjda iken 0.78 GHz oluyor ve ne yaptıysam arttıramadım. Energy management ile yüksek performans yaptım, ayarlardan yüksek performans yaptım aynı. Sadece bilgisayarı şarjdan çıkarınca frekans artıyor. Sebebi ve çözümü nedir acaba ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu HızdaDiyorsunuz Tamam FakatNeye Göre Oyun Vsmi Açıyorsunuz Yoksa Normal Kullanımdamı

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
şarjda daha fazla ısındığı için kendini korumak için frekans düşürüyordur

Termal throttling diye aratın anlarsınız

Aligzl94

Aligzl94

Üye
    Konu Sahibi
Şu HızdaDiyorsunuz Tamam FakatNeye Göre Oyun Vsmi Açıyorsunuz Yoksa Normal Kullanımdamı
Takar takmaz.Görev yöneticisinden performans ı açıp takip ediyorum. Çıkarır çıkarmaz frekans artıyor takınca da direkt 0.78 oluyor.
şarjda daha fazla ısındığı için kendini korumak için frekans düşürüyordur

Termal throttling diye aratın anlarsınız
Pek alakası olduğunu düşünmüyorum, bilgisayar ısınmıyor çünkü. Şarjdan çıkmış iken oyun açtığımda da azalmıyor. Frekansın azalması sadece şarj takınca ya da pilde iken ayarlardan azaltınca oluyor

vedat1966

vedat1966

Üye
Adaptörünüzü kontrol edin hocam. Başka adaptör ile test edin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Takar takmaz.Görev yöneticisinden performans ı açıp takip ediyorum. Çıkarır çıkarmaz frekans artıyor takınca da direkt 0.78 oluyor.

Pek alakası olduğunu düşünmüyorum, bilgisayar ısınmıyor çünkü. Şarjdan çıkmış iken oyun açtığımda da azalmıyor. Frekansın azalması sadece şarj takınca ya da pilde iken ayarlardan azaltınca oluyor
ısınmasa bile şarjda daha fazla ısınacağında frekansları düşüyor emin olun düşürülmese aşırı ısınmadan kapanma sorunu olabilir
üreticide bu sorunun önüne geçmek için frekanslar ile oynamış olabilir

teknogezgini

Üye
Pil ömrünü Korumak için Frekans düşürüyor.

hvince

hvince

Üye
Cihazın ısınmasının ve Pil ömrünün uzaması için Pil takılı iken yapılmış bir hamle olabilir. Pili çıkartıp adaptör ile oynadığında yine aynı sorunu alıyor musun ?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Yüklü olan Programlara bakın :oke:
" " gibi Programlar neden oluyor da olabilir.

Üst Alt