Oyun Oynarken Bilgisayar Reset Atıyor (Windows 7)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Oyun Oynarken Bilgisayar Reset Atıyor (Windows 7)
Arkadaşlar, geçenlerde başıma oyun içi (Knight Online) üzücü bir olay geldi. Bu olay sonucunda bilgisayara format attım. Bilgisayarımda Windows Xp işletim sistemi yüklü iken daha güvenli olabileceğini düşündüğüm Windows 7 işletim sistemini yükledim. Windows Xp işletim sistemi yüklü iken bilgisayarım (3 gün bile açık kalsa) kendi kendine reset atmıyordu ancak Windows 7 işletim sistemini yükledikten sonra (bazen 10 dk. içerisinde bazen de 1-2 saat içerisinde) kendi kendine reset atmaya başladı. Bunun kaynağını bulmaya çalıştım ama tatmin edici şeyler çıkmadı ortaya. Isınmadan dolayı olduğunu düşündüm ama aynı ortamda aynı şartlarda Windows Xp işletim sistemini kullanırken hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Hani Windows 7 işletim sisteminde "Akıllı Fan Kontrolü" tarzında bir şey varda o mu devrede acaba? Çünkü dikkat ediyorum fan hep sabit hızda dönüyor (Sesinden anlıyorum bunu bir ölçüm yapmadım. Ses hep sabit fark yok). Windows Xp işletim sistemi yüklüyken İşlemcinin ısısına göre fanın hızlandığını, yavaşladığını hatırlıyorum (Fan oyun açıkken hızlanıp, oyun kapalıyken yavaşlıyordu). Bu ve bunun gibi bir olay başına gelmiş ve bu durumu çözmüş veya çözümünü bilen arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum...

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
bilgisayarın özellileri neler peki :hmmm

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayarın özellileri neler peki :hmmm

Anakart: GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P AM3 DDR3 1666 MHz

İşlemci: AMD Phenom II X4 965 BE 3.4 GHz 8 MB Ön Bellek

Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4830 GDDR3 1 GB 256 Bit

Ram: 2 GB DDR3 1333 MHz

Güç Kaynağı: 460 W

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Bios'ta System Smart Fan Control (Sistem Akıllı Fan Kontrolü) diye bir şey var. Onu Disabled yaptım ve daha sonra bilgisayar hiç reset atmadı. Sanırım sorun çözüldü. Teşekkür Ederim.

Teom@n

Teom@n

Üye
Sonucu paylastigin icin tesekkurler. Cozumun ornek teskil edecektir. Konu :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt