Organizma nedir? Organizmanın anlamı

Konu, 'Maxi Sözlük' kısmında Whisper tarafından paylaşıldı. Okunma: 6807 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Organizma nedir? Organizmanın anlamı

Biyoloji dersinden sık olarak duyduğumuz organizma kelimesinin anlamını merak edenler için bu yazımızda anlamını paylaşıyorum...

isim, anatomi (organi'zma) Fransızca organisme

1 . Canlı bir varlığı oluşturan organların bütünü, uzviyet.
    2 . Herhangi bir canlı varlık.

Yazan: Whisper

Organizma nedir? Organizmanın anlamı konusuna benzer içerikler

1. Bir Organizmanın Rezil Olduğu Anlar ( 6 Ağustos 2009 | Mizah - Eğlence - Fıkra )

şahsıma ait organizmanın şimdiye kadar diğer organizmalar gözünde nasıl rezil olduğumu anlatan bir yazı dizisidir efendim. sanatçı oluşumunda en büyük desteği olan site alkislarlayasiyorum.com 1-)lisede hayran olunan rehber öğretmeniyle...
  2. Genetiği değiştirilmiş organizmaLar (G.D.O.) ( 3 Kasım 2009 | Haber Köşesi )

Son yılların en gözde tartışmalarından biri genetik olarak değişikliğe uğratılmış organizmalar üzerinedir. Kısa adıyla GMO ya da GDO (Genetically Modified Organisms-Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar), genetik müdahale yöntemleriyle genetik...
  3. Abiyogenez Ne Nedir Anlamı ( 18 Nisan 2011 | İlköğretim ve Liseler )

Abiyogenez ne, Abiyogenez nedir, Abiyogenez anlamı, Abiyogenez açıklaması Abiyogenez: Canlıların cansız maddelerden meydana geldiğini savunan görüş.
  4. Absorbsiyon Ne Nedir Anlamı ( 18 Nisan 2011 | İlköğretim ve Liseler )

Absorbsiyon ne, Absorbsiyon nedir, Absorbsiyon anlamı, Absorbsiyon açıklaması Absorbsiyon : Bir maddenin enerjiyi veya diğer bir maddeyi emebilme, soğurma yeteneğidir.
  5. Aerob organizma Ne Nedir Anlamı Biyoloji Açıklaması ( 18 Nisan 2011 | İlköğretim ve Liseler )

Aerob organizma Ne Nedir Anlamı Biyoloji Açıklaması Aerob organizma : Ancak oksijen varlığında yaşayabilen organizmalara denir (tam tersi "Anaerob").
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
31 Ağustos 2015 Pazartesi - 13:50:55