onboardı nasıl aktif ederim

Sponsorlu Bağlantılar

theeternal

theeternal

Üye
    Konu Sahibi
onboardı nasıl aktif ederim
arkadaşlar sa benim ekran kartım bozulmuş ve birazcık araştırma yaptım onboard diye bir şey varmış galiba anakarttan kullanma diye ben bunu nasıl aktif hale getiririm biosdan onboard enabled yazıyor ama bu yeterli değilmiş galiba monitör kablosunu başka bir yere takma ekran kartını çıkartma vs. vs. gibi onboard aktif edebilirmiyim edebilirsem nasıl ederim şimdiden teşekkürler ana kartım gigabyte 780t-d3l işlemcim amd fx 4100 3.60 ghz 4 çekirdek kasa bunun siyahı

Son düzenleme:

Trojan89

Trojan89

Üye
as, dostum anakart üzerinde vga çıkışı varsa, harici ekran kartını çıkart. Direk anakart da olan vga girişine bağla monitörü ;)
Anakartını inceledim maalesef ki onboard desteği yok. Yeni ekran kartı alman gerek.

• Beğen
Tepkiler: theeternal
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
onboarddan kastın dahili grafikse
işlemcinin içindeki grafik birimini kullanacaksın

işlemcini de yazar mısın ? ona göre
ekranın kablosunu anakartın çıkışındaki bölüme takıp ekran kartını da sökmelisin

• Beğen
theeternal

theeternal

Üye
    Konu Sahibi
onboarddan kastın dahili grafikse
işlemcinin içindeki grafik birimini kullanacaksın

işlemcini de yazar mısın ? ona göre
ekranın kablosunu anakartın çıkışındaki bölüme takıp ekran kartını da sökmelisin
işlemcim amd fx 4100 3.60 ghz 4 çekirdekli
as, dostum anakart üzerinde vga çıkışı varsa, harici ekran kartını çıkart. Direk anakart da olan vga girişine bağla monitörü ;)
Anakartını inceledim maalesef ki onboard desteği yok. Yeni ekran kartı alman gerek.
hmm anladım jelly beanci arkadaşın dediği şey oluyormu peki aynı şeymi yoksa

Trojan89

Trojan89

Üye
O arkadaşın dediği olması için öncelikle Anakart üzerinde dahili vga çıkışı olması gerek. Yazdığın anakart modelinde o çıkış mevcut değil..

• Beğen
theeternal

theeternal

Üye
    Konu Sahibi
O arkadaşın dediği olması için öncelikle Anakart üzerinde dahili vga çıkışı olması gerek. Yazdığın anakart modelinde o çıkış mevcut değil..
anladım teşekkürler :( ya benim ekran kartım yetiyordu aslında amd radeon 6850 hd neden bozuldu bilmiyorum oyun oynuyordum ekran da çizgiler çıktı sonra kapandı windows srttrail hatası verdi sonra format attım ama ekran kartı driverlarını kurunca bilgisayar açılmıyor güvenli moddan girip devre dışı bırakmam veya silmem gerekiyor(birde kasa küçük bu yüzden ısı değerleri baya yüksek oluyor) sizce ekran kartını düzeltebilirmiyim fikri olan varmı
yani bu tip vakalar enderde olsa oluyodu ama bilgisayarı tekrar açınca sorunsuz açıyodum

Trojan89

Trojan89

Üye
Ekran kartı aşırı ısınıyorsa kilitlenmesi normal, takviye fan takmak lazım. Olaki düzelmiyorsa yeni bir kart mecbur.

• Beğen
theeternal

theeternal

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı aşırı ısınıyorsa kilitlenmesi normal, takviye fan takmak lazım. Olaki düzelmiyorsa yeni bir kart mecbur.
ekran kartı kitlendimi ne oldu bilmiyorum ya bilgisayarı ekran kartı driverları aktif yüklü bir şekilde açarsam(sanırım windows başlatılıyor ekranında) açarken ya kapanıyor yada reset atıyor kendine bilgisayar
kasanın içinde dönen 3 fan var 3 üde çalışıyor
ekran kartı aşırı ısınıyor ama oyun oynarken öyle

Trojan89

Trojan89

Üye
Fan dan kastım ekran kartı üzerindeki fan, kasa içinden ziyade.

• Beğen
Trojan89

Trojan89

Üye
Valla teknik olarak yapacak bişey yok desem yeridir, iyi kötü bir ekran kartı almanız şart.
Yada mevcut kartın üzerine fan takabilirsen bir nebze daha rahat çalışır.

• Beğen
theeternal

theeternal

Üye
    Konu Sahibi
Valla teknik olarak yapacak bişey yok desem yeridir, iyi kötü bir ekran kartı almanız şart.
Yada mevcut kartın üzerine fan takabilirsen bir nebze daha rahat çalışır.
Anladım peki benim amd radeon 6850 hd den birazdaha iyi directx 12 falan destekleyen bi ekran kartı varmı amd yine fiyat farkı çok uçmayan
yani 6850 hd den iyi olup directx 12 destekleyen en kötüsü falan diyebilirim yani amd olsun ama :d

Trojan89

Trojan89

Üye
Nvidia da iyidir ;)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
O işlemcide dahili grafik yok
bu yüzden harici bi ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız

Trojan89

Trojan89

Üye
O işlemcide dahili grafik yok
bu yüzden harici bi ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız
Dostum işlemci de grafik olsa bile ana kart desteklemedikten sonra, yine yapacak bişeyi yok onboard olarak..

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Dostum işlemci de grafik olsa bile ana kart desteklemedikten sonra, yine yapacak bişeyi yok onboard olarak..
amdnin fx serisinde grafik birimi yok
o yüzden grafik çıkışına da gerek yok
bu anakart sadece fx ve althon işlemciler için yapılmış
ama eğer fm2 gibi bi anakart olsaydı görüntü çıkışı da olacaktı

• Beğen
Tepkiler: Trojan89
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
bütçen nedir?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
yani bütçe çok fazla olmaz ama ucuzda almam eskisinden iyi olsun
aşağı yukarı bi fiyat aralığı belirtirseniz ona göre seçenekler sunabiliriz biz de. şimdi sizin dediğiniz "fazla olmaz" terimi bana göre 300dür, size göre 600dür. ben sizin maddi olanaklarınızı bilemem çünkü.