Öğrenciler Günde Ortalama 2.5 - 3 Saat Bilgisayar Başında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Öğrenciler Günde Ortalama 2.5 - 3 Saat Bilgisayar Başında
Öğrenciler ortalama 2.5-3 saat bilgisayar başında

MasterCard tarafından Eylül ayında Türkiye'nin kentsel nüfusunu temsil eden 11 il merkezinde gerçekleştirilen "MasterIndex Okul Dönemi Araştırması", okula hazırlık dönemi harcama eğilimleri ile öğrenci ve velilerin davranışları konusunda bilgi verdi.
Araştırma sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 51'inin evinde bilgisayar var. Üst gelir grubunun yüzde 87'sinin evinde bilgisayar bulunurken, bu oran düşük ekonomik seviyede yüzde 26'ya düşüyor. Araştırmaya göre evinde bilgisayar bulundurma oranı en yüksek bölge yüzde 64 ile Ege Bölgesi, en azı ise yüzde 27 ile Karadeniz.

Araştırma, ilköğretim çağındaki çocukların yaklaşık günde 2,5 saatini, lise çapındaki çocukların ise ortalama 3 saatini bilgisayar başında geçirdiğini gösteriyor. İlköğretim öğrencilerinin yüzde 14'ü bilgisayar başında hiç zaman geçirmezken bu oran lisede yüzde 1,7'ye düşüyor.

Araştırmada dikkat çeken bir diğer unsur da üst ve orta gelir grubuna mensup, Marmara ve Ege Bölgesi'nde yaşayan ilköğretim ve lise öğrencilerinin çoğunun, diğer öğrencilere kıyasla "5 saatten fazla" zamanını bilgisayar başında geçirmesi.

Araştırmaya katılan ailelerin yüzde 50'si çocukların bilgisayar başında tam olması gerektiği kadar, yüzde 6'sı gerektiğinden az, yüzde 44'ü ise gereğinden fazla vakit geçirdiklerini söylüyor.

İnterpromedya Haber Merkezi

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Bizim yiğen günlük 5 saat hafta sonları hiç kalkmaz

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
yazık yaa kitap okumaktan çok netin başında duruyorlar ne olacak halimiz..

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Bunun yarısı kadar kitap okusalar ülke olarak daha başka yerlerde olurduk.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
Alperen abi dönmüş :alkis:

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
Rütbenin altında hala kendi isteğiyle ban yazıyor alperen kardeş :)

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Vahim bir durum ama , bu verilen saat aralığından fazla :(

turkordu

turkordu

Üye
Bilgisyarın başında zaman geçiren insanlar hayatta istedikleri başarıyı yakalıyormuş.Bir yerde okumuştum.

qirL1903

qirL1903

Üye
Bence daha fazladır oturan daha kalkmıyo :)

zibidi39

zibidi39

Üye
yasasın yıne ortalamanın ustundeyım gururduydum bı an kendımle :D:D

su kıtap olayınada gelınce eskıden 3 gunde 1 kıtap bıtırıken sımdı pc yuzunden haftada 1 kıtap bıtırebılıyorum kıtap okunmuyo elestırılerınızde haklısnız ama e-book denen bısey var artık yahu :D:d

Catty

Catty

Emekli Yönetici
yasasın yıne ortalamanın ustundeyım gururduydum bı an kendımle :D:D

su kıtap olayınada gelınce eskıden 3 gunde 1 kıtap bıtırıken sımdı pc yuzunden haftada 1 kıtap bıtırebılıyorum kıtap okunmuyo elestırılerınızde haklısnız ama e-book denen bısey var artık yahu :D:d

Bu bir savunma mesajı olamaz :ehe

zibidi39

zibidi39

Üye
catty benım gıbı bı forum uyesınden nasıl bı sawunma beklıodun ki :D:D:D:D

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
bende bi öğrenciyim ama eğlence geçirmek amaçlıysa kötü ben mesela hep bişeyler öğrenmek için giriyorum kştaplardan bişey öğreneceğim yok zaten onlarla iç içeyim ama internet çok başka benim için

arslansem

arslansem

Üye
Ah ah bizim zamanımızda böyle miydi?:ehe

catalfleg

catalfleg

Üye
katılıyorum oturunca kalkamıyoruz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt