NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı.

Sponsorlu Bağlantılar

[Cenk]

[Cenk]

Üye
    Konu Sahibi
16 bit MS-DOS Alt Sistemi
C:/Win/5.exe
CS:06e4 IP:01c8 OP:63 3d 22 47 65 uygulamayı bitirmek için kapatı seçin.
bu ne anlama geliyor pcyi yeni açtığım zaman cıkıyor ve kapattıktan sonra pc donmaya falan başlıyor yardım edin bunu nasıl düzeltebilirim

• Beğen
Tepkiler: Teşekkürrr

tekin1991

tekin1991

Üye
[Cenk];4186022' Alıntı:
16 bit MS-DOS Alt Sistemi
C:/Win/5.exe
CS:06e4 IP:01c8 OP:63 3d 22 47 65 uygulamayı bitirmek için kapatı seçin.
bu ne anlama geliyor pcyi yeni açtığım zaman cıkıyor ve kapattıktan sonra pc donmaya falan başlıyor yardım edin bunu nasıl düzeltebilirim

YAPABİLECEĞİN EN MANTIKLI TEK ÇARE FORMAT ÇEK.. FORMAT ÇEKERKEN DE BÖLÜM SEÇME PENCERESİNDE ''C'' Yİ BİÇİMLENDİR BAS FORMATI GİTSİN KARDEŞ...:d

• Beğen
coolasker54

coolasker54

Üye
5.exe 6.exe böyle 500 700 1000 gibi gider o :)

Başlat'a Girin /Çalıştır'a Tıklayın / Regedit yazın HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\cmdline kaydını sil.

• Beğen
Tepkiler: Teşekkürrr, thierry1903, afili_sov ve 2 diğerleri
[Cenk]

[Cenk]

Üye
    Konu Sahibi
Çok Teşekkürler.. :tşk:

• Beğen

can0726

Üye

Başlat'a Girin /Çalıştır'a Tıklayın / Regedit yazın HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\cmdline kaydını sil.

çok saol ya kafayı yedirtecekti bu bana

• Beğen

charlie62

Üye

teşekkürler arkadaşım sorunum çözüldü bilgisi olupta paylaşan herkese ayrıca teşekkürler

• Beğen

nefes14

Üye

Allah razı olsun kardeşim kafayı yiyecektim :D

• Beğen

müteşekkir

Üye

Kardeş, çözümü gördükten sonra dedim ki eğer işe yararsa ''yemin ederim bu adama teşekkür edeceğim''.Sırf senin için üyelik aldım(isimden anlaşılacağı üzere).Helal olsun sana!sağol..

• Beğen

smlcmn

Üye
Ya Arkadaşlar bu mesele bende de daha yeni çıktı. Dediğiniz gibi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\WOW\ kaydına geliyorum fakat PC'de cmdline diye bir kayıt yok. Bu neden olabilir? Anladığım kadarıyla buradaki herkes cmdline kaydını bulmuş ve silmiş. Fakat benimkinde daha kayıt yok ortalarda. Win7 kulllanıyorum bunun bir etkisi var mı

• Beğen

Seskuec

Üye
Ben yokken arkadaşım pc yi karıştırmış aynı hatayı bende aldım combofixle düzeltmiştim daha önceden.Bu seferde ---COOLASKER54--- arkadaşım senin sayende düzelttim sağol allah razı olsun.
Yanlız sana çok önemli bir sorum var bu sildiğimiz dosya yani---cmdline--- pc de görevi nedir?Ne işe yarar? İlerde pc mavi ekran hatası veririmi?Yani ---cmdline--- pcde görevi neydi ilerde bir zararı olurmu? Son birşey acele ile wowcmdline diye birşey daha sildim bu nedir tekrar yerine ekleyebilirmiyiz?

Cevap verirsen çok minnettar olurum..

SAYGILAR TEŞEKKÜRLER...

• Beğen

kullanıcı1213

Üye
Haha bende yaptım panpa adamsın saol <3 :tşk: :alkis adamsın !!!

• Beğen

thierry1903

Üye

merhaba arkadaşım bende de aynı sorun baş gösterdi, söyledğin basamakları uyguladım, ancak
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\' da cmdline yok neden bilmiyorum komik bir durum belki ama, galiba da sadece benim başıma geldi, yardımcı olabilirseniz sevinirim....

• Beğen
coolasker54

coolasker54

Üye
merhaba arkadaşım bende de aynı sorun baş gösterdi, söyledğin basamakları uyguladım, ancak
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\' da cmdline yok neden bilmiyorum komik bir durum belki ama, galiba da sadece benim başıma geldi, yardımcı olabilirseniz sevinirim....

Format derim...

• Beğen

Üst Alt