Note 3

Sponsorlu Bağlantılar

Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
Note 3
Merhaba arkadaşlar.

Ben Note 3 alıcam ama kafama takılan birşey var.

1-Türkiyeye sadece Snapdragon 800 işlemcilisi gelicekmiş.

2-Exynos Octa 5420 bu işlemci ile arasında performans farkı varmı ?

3-Ve neden gelmiyor bizim ülkemize Exynos Octa 5420 li Note 3?

4-Arkadaşlar bide türkiyeye ne zaman gelicek bu cihaz.

5-Bu cihazdada hangi Gpu var biliyormusunuz?

Teşekkürler.

Türe

Türe

Üye
Türkiye'ye Exynos'lu model gelecek diye biliyorum. Çünkü Snapdragon'lu model LTE içeren model.

25 Eylül'de 140 ülkede sunulacak Türkiye'de vardır büyük ihtimalle bu ülkeler arasında.

Exynoslu modelde Mali T628 , Snap'li modelde Adreno 330

Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye'ye Exynos'lu model gelecek diye biliyorum. Çünkü Snapdragon'lu model LTE içeren model.

25 Eylül'de 140 ülkede sunulacak Türkiye'de vardır büyük ihtimalle bu ülkeler arasında.

Exynoslu modelde Mali T628 , Snap'li modelde Adreno 330

Exynos Octa 5420 mı daha iyi yoksa snapdragon 800 mü ?

Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
Bunu kıyaslamalar çıkmadan söyleyemeyiz ama 2'si de çok yakın sonuçlar verecektir.

Teşekkür ederim türkiyeye ne zaman gelicek ve tahminize göre fiyatı ne kadar olur ?

Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
Hmm fiyatı biraz pahalıymış :S

Türe

Türe

Üye
Meraklanma Ocak'a dogru 2000 altina iner :)

Türe

Türe

Üye
İdarelik alirsiniz ucuz bisey

enterneoll

enterneoll

Üye
Exynos bence mali gpusu ile çok daha güçlü

Türe

Türe

Üye
Daha testler ve videolar gelmedi. Adreno 330 yabana atilacak bir gpu degil. Ki G2 de olan gpu bu. Rr3 ü kasmadan cok seri oynatan ilk android.

enterneoll

enterneoll

Üye
Ben nedense hep Exynos ve mali bir araya gelince çok iyi bir ikili oluyor diye düşünüyorum optimizasyonu daha iyi olabilir ikiside samsung ürünü :)

Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
32GB ILE 64GB ARASINDA NE kadarfiyat farki vardir

Invoke

Invoke

Üye
Eylül sonuna doğru yurtdışında satışa sunulacaktı. Türkiye'ye gelecek model Exynoslu olan, snapdragon800 lü değil. S4den de bakarak aradalarında fazla performans farkı olmayacağını söyleyebiliriz ama snapdragonun kendine has iyi yanları var sanırım, internet konusunda vs. LTE'yi exynos destekliyor mu bilmiyorum ama snapdragon800 destekliyor.
Bizim ülkeye exynoslu versiyon geleceği için onlardan daha geç alabiliriz telefonu denmişti bir konuda ama çok sürmez yine Ekim ayı içerisinde satışa sunulur, büyük ihtimal fiyatta üstte dendiği gibi 2000den fazla olur çok da paramız yoksa geçen senenin amirallerine yönelmek mantıklı olabilir, Note II mesela hala iş gören mis gibi bir cihaz. Ve fiyatlarda yenisinin çıkmasıyla laaps diye düştüğünden eğer çok zengin değilsek teknolojiye ayak uydurmaya çalışmamalıyız, diye düşünüyorum. Şuan note II ile her işini görürsün, tabi note III kendine has artıları da var.

@eterneoll Snap800 adreno 330 ikilisine tekrar dönersek, gayet akıcı ve iyi. Malisi olsun tegrası olsun çok şişiriliyor ama adrenolar özellikle oyun konusunda bir adım daha önde gibi, optimizasyon daha iyi sanırım.
Ama başta da dediğim gibi aşırı farklar yoktu s4'ün iki versiyonu arasında.

• Beğen
Tepkiler: mertcan01
Kanuni_1520

Kanuni_1520

Üye
    Konu Sahibi
2000tl den fazla olursa alamam :(

Türe

Türe

Üye
Beklemelisin

• Beğen