noktalama işaretlerinin anlamı...

Konu, 'Mizah - Eğlence - Fıkra' kısmında dreamboys69 tarafından paylaşıldı. Okunma: 104724 | Cevaplanma: 8

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. NOKTA: tek başınadır, karizmatiktir, her cümleyi o bitirir, son söz ona aittir.

  VİRGÜL: noktanın yandan yemişi, saçı uzunu, beli büküğü de diyebiliriz. Şekil itibariyle eleştiriye açıktır, cümlelerde kısa soluklar almak için kullanılır, ayrıca bir çiçek adı gibi durur.

  İKİ NOKTA ÜSTÜSTE: üst üste olmaları onların kendi ahlaksızlığıdır. Alttaki noktanın problemleri bizi ilgilendirmez. Önemli olan işaretin işlevidir. Bir açıklama cümlesi için en uygun işarettir.

  ÜÇ NOKTA: sıkı kankadır bu 3 ü. Ya hepsi birlikte yada asla! İki nokta yan yana nerde görülmüş? Zaten görülemez çünkü 2 nokta yan yana gelince rahat duramayıp üst üste çıkıyorlar. O yüzden en güzeli 3 nokta ). Cümlenin devamının var olduğunu anlarız. İsteğe bağlı olarak bir kaç nokta daha ekleyip halay ekibi oluşturulabilir

  NOKTALI VİRGÜL: soslu makarna tamlaması gibidir. Virgül noktasızda işaretlik görevini idame edebilir ama nokta ayrı bir hava katar. Daha güçlü gösterir görsel açıdan birbirlerine yakışırlar.

  SORU İŞARETİ : aynısından bitaneside karşı tarafında durursa kalp şekli çıkar, bu sizin üretkenliğinize bağlıdır. Soru cümlesi mi değil mi anlamadığımızdan(!) mütevellit sonuna bu işareti koyma gereği görmüşüzdür.


  ÜNLEM: duygularımızı belirtirken kullanırız, "of be bu yazıda bitmiyo yeter artık" gibi. Sanki ünlem koymasak hangi duyguyu vurguladığımız anlaşılamayacak! Ama olsun, işaret işarettir. Hepsini koruyalım sevelim yeri gelince kullanalım.

  KESME İŞARETİ: yalan!!! Ortada ne kesilen var ne biçilen! Hiç bişeyi kesmediğini ispatlayabilirim. Ahanda ispatlıyorum. Türk'üm, Türk'sün, Türk. Nooldu şiştinmi? Kesti mi heee??? Cevap ver bakalım?

  TIRNAK İŞARETİ: buda yalan! Bi bakın bakalım tırnaklarınıza " na buna benziyomu? Iıh benzemiyo dimi? Yinede faydalı bir işarettir illa tırnağa benzemek zorunda değildir. Görüntüsü adıyla tezat olsa bile 2. KESME İŞARETİ: yalan!!! Ortada ne kesilen var ne biçilen! Hiç bişeyi kesmediğini ispatlayabilirim. Ahanda ispatlıyorum. Türk'üm, Türk'sün, Türk. Nooldu şiştinmi? Kesti mi heee??? Cevap ver bakalım?
  koptum buna yaaa:kop: 3. Güzel, teşekkürler. :)


 4. :coold:

  Hepsinin tanımlaması birbirinden güzel.
  :ehe:ehe:ehe:ehe


 5. Hocalar okulda bile öğretmemişti, teşekkùrler bilgiler için:kop:


 6. Sper koptum ya...:kop:


 7. herşeyi okulda öğrenemezsin:oke::ehe


 8. tabi, dreamboys'a danış, öğretir sana herşeyi... :ehe:ehe:ehe
  çok süpermiş noktalama işaretlerinin anlamı, saol tatlım...:oke:


 9. çok züper
  iki nokta üstüste ye bayıldım :ehe


Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Konu ile alakalı site aramaları:

 1. Noktalama işaretleri ve anlamları

  ,
 2. noktanın anlamı

  ,
 3. noktalama işaretleri anlamları

  ,
 4. işaretlerin anlamı,
 5. internet işaretlerinin anlamları,
 6. mesajlarda işaretlerin anlamı,
 7. mesajda noktalama işaretlerinin anlamı