Nokia Symbian Sertifika Olusturma / s60 3rd symbian v2 uygulamalara sertifika işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Nokia Symbian Sertifika Olusturma / s60 3rd symbian v2 uygulamalara sertifika işlemi
1. Adresinden kayıt işleminizi yapıyorsunuz..
(Her ücretsiz mail adreslerini kabul etmiyor, üye olanlar dan aldıkları mail ile kaydolduklarını söylediler .)

2.Kayıt işleminden sonra ekteki "DevCertRequest_30_10_2006_v2.0" programını çekin.

3.Şimdi de aşağıda ekten "Sertifika dosyaları"nı indirin.

4."DevCertRequest_30_10_2006_v2.0" programını Pc'ye kurduktan sonra (eğer kuramazsanız anti-virüs programını devredışı bırakın) "sertifika_dosyaları" adlı dosyanın içindeki dosyaları tümüyle önce bir klasör oluşturup oraya atın ( Örnek: C:/sertifika ) c sürücünüzde sertifika diye klasör olusturun yani ve içine atın
*Windows Vista kullananlar C:\sertifika dizininde sorun yaşıyorlar.
D:\sertifika diye bir klasör açın, Vista direk C disk bölümüne yazım izni vermez çünkü !!
5.Şimdi Sertifika almaya başlıyoruz.programı açın ve şu işlemleri yapın sırasıyla.

6.sonraki adımda "finish" tıklayın ve sertifikamız şimdi oluşturulacak.

7.Şimdi tekrar
siteye gidin ve kullanıcı adımızla şifremizi girip aktif olun.sonra şu hedeflere gidin:My Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> Request

aynen şu resimde görüldüğü gibi:

8.Sonra My Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> My DevCert hedefine giderek upload ettiğimiz .csr dosyanızı indirin.aynen resimde görüldüğü gibi:

Şimdi geldik son işlemleri yapmaya.

-Önce "Documents and Settings/Kullanıcı Adınız/Klasör" ismini signed yapacağınız programın ismiyle değiştirin.Sonra Unsigned haldeki .sis dosyasını ve siteden indirdiğiniz .cer dosyasını bu klasörün içine atın.ama Klasörün, .cer dosyasının ve programın isimleri aynı olmalı.

-şimdi geldik signed.sis dosyası oluşturmaya.

- Sertifikalayacagiz programı önce, program.sis adı ile, c:\sertifika yada d:\sertifika klasörünüz neyse oraya atın. Yani "signsis" uygulamasının oldugu yere atın programı ki komutu yazarken kolay olsun

-
Başlat /Çalıştır/cmd yazın gelen dos ekranına ilk önce signsis programımızın oldugu dizini ve programın ismini yazıp enterlayın. ( En basta Örnek: C sürücüsünde sertifika dizinine açmıstık, yani C:/sertifika . )

*Başlat dedigimiz yer, bilgisayarınızın sol alt köşesindeki, üstünde "Başlat" yazan butondur. Ona tıkladıktan sonra "Çalıştır" yazılı uygulamaya basacaksınız karsınıza gelen adres girme yerine de altta söylenen şeyleri yazacaksınız.

Daha sonra aşağıda yazdıklarımı kopyalayıp yapıştırın. (altı cizili olan program ve server ın yerine olusturdugunuz programın ismini yazın.

C:/sertifika/signsis program.sis program_signed.sis server.cer Mycert.key 31536u2

Bu işlemden sonra
c:/sertifika/ .. sis dosyamızın isminin
program_signed
olarak değişmesi gerek.

[vurgu]Anlatım, tam anlamı ile ilk kez, Maxicep.Com farkı ile sizlerle.[/vurgu]

*** Eklenti sifreleri maxicep.com ' dur.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: eskiyalper, cep33, hasanistan ve 9 diğerleri

POWER

POWER

Üye
Ellerin dert görmesin...Çok iyi bir çalışma...Çok gerekliydi...

Exalans

Exalans

Üye
sonunda çözüldü benim üstümden bi yük kalktı sanki

rumuz18

Üye
yaaa kardeş site meil adresimi kabul etmiyor nasıl oluyo

toygar6

toygar6

Üye
çok emek harcamısın tşk

attila24

Üye
sagol

ayredi

Üye
simdiden teşekkür inşallah bende yapabilirim

hackerserkan

hackerserkan

Üye
süper sin üstata üf diyommm saaa

bncmhmmt

Üye
daha önce denediklerimde problem vardı umarım bunu kullana bilirim şimdiden teşekkürler

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Detaylı ve karısık bir anlatımdır ama 100% sonuca ulasırsınız :oke:

webpoet1

webpoet1

Üye
teşekkürler

S€YF€TTiN

S€YF€TTiN

Üye
bu sertifikanın ne işe yaradığı hep merak etmişimdir ne işe yarıyor bu sertifika detaylı bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

azrail99

Üye
o ne oluyor ya ben bilmiyorum

dragstar

Üye
negative selam,
paylaşımın ve emeğin için çok sağol..

yalnız symbiansigned.com sitesi hiçbir e-mail adresini kabul etmiyor.:( *.csr dosyasını oluşturdum ama bi türlü siteye giremiyorum ki dosyayı upload edip esas sertifikayı alayım.:@

bi yardım edersen sevinirim

monolife

Üye
Ellerine sağlık

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
negative selam,
paylaşımın ve emeğin için çok sağol..

yalnız symbiansigned.com sitesi hiçbir e-mail adresini kabul etmiyor.:( *.csr dosyasını oluşturdum ama bi türlü siteye giremiyorum ki dosyayı upload edip esas sertifikayı alayım.:@

bi yardım edersen sevinirim
Selam

Siteye üyelik için mail kısmında dikkat ederseniz bir uyarı var aktivasyon kodu gönderim sayfasında. Sistem ücretsiz mail hesaplarını kabul etmiyor yani hotmail, gmail yahoo,mynet gibi.

POP3 destekli başka bir adres almanız gerekiyor ben mesela sonu @maxicep.com ile biten bir mail adresi ile sorunsuz kaydoldum :bilmem:

Yahoo, hotmail, gmail kabul etmiyor ancak özel domainleri kabul ediyor sanırım :@

Şimdilik bana .csr uzantılı dosyayı bir şekilde ulaştırırsanız, bende size .cer halini verebilirim ancak bu sekilde yardımcı olabilirim. Hesabı paylasırsam kendini bilmeyen birkaç kişi şifresini değiştirir hesap gider yoksa vericem de.. :bilmem:

memoli55

Üye
arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın bu işlem neye yarıyor..bunun ne gibi faydası var.teşekkürler

monolife

Üye
Selam; bütün dediklerini yaptım fakat siteden download ettiğim dosya sis dosyası değil. htm olarak iniyor. defalarca denemem rağmen bu telefonu lisanslayamadım. Ayrıca documents and settings kullanıcı klasörünce klasör diye bir dizin yok. bu konuyu biraz açıklar mısın? Teşekkürler.