Haber Nokia RM-1187 özellikli telefon, Çin'de göründü

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Nokia RM-1187 özellikli telefon, Çin'de göründü
Nokia RM-1187 özellikli telefon, Çin'de göründü
Nokia, hem akıllı hem de özellikli modelleri ile karşımıza gelme hazırlıkları içerisinde...

Cep telefonu pazarının köklü isimlerinden olan Nokia, akıllı telefon pazarına uyum sağlayamazken, cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft'a satmış ve pazardan çekilmişti. 2016 son çeyrek itibari ile Finlandiya kökenli firma pazara tekrar dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Bir süre önce Nokia'nın yeni bazı üst seviye akıllı telefonlar sunacağına dair bilgiler karşımıza gelmişti. Bu yeni iki akıllı telefonun 2K çözünürlüğünde dokunmatik ekran, IP68 sertifikası ile suya dayanıklı yapı,Qualcomm Snapdragon 820 yonga seti gibi özellikler taşıyacağına dair bilgiler gelmişti.

Nokia, yeni bazı haberlere göre çok daha düşük donanım özellikleri ile pazara sunulacak olan akıllı telefon ve özellikli telefonlar üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Yeni düşük seviye özellikli telefonlardan bir tanesi Çin'de sertifikasyon sürecinde TENAA'da ortaya çıktı. Ayrıca TENAA üzerinden özellikli telefonun görseli de gelirken, teknik özelliklerine dair de bazı bilgiler görünmekte.

Nokia markası ile gelen yeni cihazın model numarası RM-1187 ve cihaz 2.4" büyüklüğünde ve 240x320 piksel ekran içeriyor. 16MB RAM ve 16GB ROM bu yeni cihazda bulunurken, ayrıca batarya da 1025mAh olarak görünüyor.

Yeni özellikli telefon 118 mm x 50 mm x 13.5 mm ölçülere sahip ve 82.6gr ağırlığında.

Microsoft, Nokia'nın özellikli cep telefonu bölümünü HDM ve Foxconn'a satmıştı ve bu satışın ardından gelecek ilk cihaz olabilir...

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu Telefon Olsa Ne Olmasa Ne :D

MaxipmaN

Üye
asphalt8-240x320.jar :ehe

0MG90

0MG90

Üye
Şaka mı bu?

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Gelsin artık ama java yoksa kullan at olur

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
bu telefona neden 16gb hafıza koymuşlar :D hadi resim çekerler diyecem de 16mb ram olan bir telefonda kaliteli bir kamera da bekleyemiyorum gereksiz bir cihaz gibi ancak dokunmatik kullanamayan yaşlılar alır onlar da kalmadı sayılır artık

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
bu telefona neden 16gb hafıza koymuşlar :D hadi resim çekerler diyecem de 16mb ram olan bir telefonda kaliteli bir kamera da bekleyemiyorum gereksiz bir cihaz gibi ancak dokunmatik kullanamayan yaşlılar alır onlar da kalmadı sayılır artık
2mb RAM e sahip olan X2-00 un 5mp lık kamera kalitesini lütfen deneyin . Birkaç örnek fotoğraf atabilirim . Java 2.1 var

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
2mb RAM e sahip olan X2-00 un 5mp lık kamera kalitesini lütfen deneyin . Birkaç örnek fotoğraf atabilirim . Java 2.1 var
x2 de 64mb ram var ve 240p ye kadar çekebiliyor yani onun ekranından kaliteli gözükebilir ama full hd ekranda kaliteli göremezsiniz aynı telefon 320p de 18fps video çekiyor yani videoyu son ayarda açınca hafif belli olan bir kasma olacak şekilde kaydediyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve hasan3472ty
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Tuşlu seride x2 /x2-00/ x2-02 hepsi farklı modeller ama hepsi canavar

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur K.

Onur K.

Üye
rami 16gb okudum bakıyorum 10 dakikadır :D

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
x2 de 64mb ram var ve 240p ye kadar çekebiliyor yani onun ekranından kaliteli gözükebilir ama fu ll hd ekranda kaliteli göremezsiniz aynı telefon 320p de 18fps video çekiyor yani videoyu son ayarda açınca hafif belli olan bir kasma olacak şekilde kaydediyor
Nokia X2-00 cihazında HEAP 2MB, bu telefonda ise HEAP 16MB

Bu çok yüksek bir HEAP miktarı (C503, yani en son s60v5 cihazı bile sadece modlar ile 16MB heap kullana biliyordu), bununla java.lang.outOfMemoryError hatası almanız imkansız

Bu telefonun RAM i 16MB olamaz, çünki bu telefonun işletim sistemi çalışmak için minimum 32MB RAM talep ediyor, bu telefonda RAM en düşük 128MB tır, 256MB olma ihtimali de vardır

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokia X2-00 cihazında HEAP 2MB, bu telefonda ise HEAP 16MB

Bu çok yüksek bir HEAP miktarı (C503, yani en son s60v5 cihazı bile sadece modlar ile 16MB heap kullana biliyordu), bununla java.lang.outOfMemoryError hatası almanız imkansız

Bu telefonun RAM i 16MB olamaz, çünki bu telefonun işletim sistemi çalışmak için minimum 32MB RAM talep ediyor, bu telefonda RAM en düşük 128MB tır, 256MB olma ihtimali de vardır
Bekliyoruz , şöyle iyi birşey çıksa da alsam diye .

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Üst Alt