Haber Nokıa Ölmedi !

Sponsorlu Bağlantılar

manyaklar61

manyaklar61

Üye
    Konu Sahibi
Nokıa Ölmedi !
microsoftun nokıa markasını lumıa telefonlardan kaldıracagının nerdeyse kesinleşmesi üzerine nokıa (gerçek nokıa) yetkilisi açıklama yaptı,

'bazı markalar nokıa markasının öldüğünü ilan etti,nokıa hala çok canlı ve bu ölüm raporu da abartılı,biz cep telefonu bölümünü microsofta sattık ancak biz dünyanın en iyi telefon altyapılarından biri ve haritalamada küresel bir lideriz, 150 yıl önce nokıa kagıt fabrikasıyla başladı unutmayın sonra kendini yeniden icat etti . 1,2 yıl önceki nokıa olmayabilir ancak nokıa hala çok canlı bir marka'

diyerek önumuzdeki dönemde yeniden microsoftan bagımsız nokıa telefonları görme ümidimiz arttıyor. baklım acaba nokıa yeniden kendini telefon sektörüne atar mı diyer bi deyişle kendini eskisi gibi yeniden icat eder mi ?

• Beğen
Tepkiler: biltek, Mr.Sun ve lazye

ErenMSC

Üye
Yüreğimde yaşıyoor. :ehe

ByEmre221

ByEmre221

Üye
ya şu symbian telefonlarını geliştlirse bi ah ah

marist

marist

Üye
Kim öldü dedi ki? Güncelleme bile alıyor dun akşam yaptım :)

• Beğen
Tepkiler: heathrow
Seglopsi

Seglopsi

Üye
2015'te bitecek değil ki o. 15 yıl giriş seviyesi dışında telefon üretme kısıtı var nokia'nın ve nokia'nın kendi teknolojilerini de microsoft istediği gibi kullanabilecek. Bu sebepten nokia'dan bişey beklemek saçma.

Emre

Üye
Oldugunu kim soyledi 2016 geliyor ;)

Son düzenleme:
___kaptan___

___kaptan___

Üye
symbian olmasın da meego ile yoluna devam etse süper olur bence :bilmm :eller:

Seglopsi

Seglopsi

Üye
symbian olmasın da meego ile yoluna devam etse süper olur bence :bilmm :eller:

MeeGo ile devam edemez bence. MeeGo artık yeni bir yola girdi Jolla ile. En azından şöyle diyeyim bekleyen hazırdaki geliştiriciler Jolla'ya kaçtı. Nokia içinde MeeGo treni kaçmış oldu. Şuanda ölü bir sistem MeeGo, evvelden nokia desteği kestiğinde can çekişiyordu, Sailfish'in çıkması MeeGo'yu tamamen öldürdü.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
MeeGo ile devam edemez bence. MeeGo artık yeni bir yola girdi Jolla ile. En azından şöyle diyeyim bekleyen hazırdaki geliştiriciler Jolla'ya kaçtı. Nokia içinde MeeGo treni kaçmış oldu. Şuanda ölü bir sistem MeeGo, evvelden nokia desteği kestiğinde can çekişiyordu, Sailfish'in çıkması MeeGo'yu tamamen öldürdü.
vallahi bilemiyorum ama bu teknoloji sektörü bir çok sektörde olduğu gibi çok garip bir sektördür :tebessüm:
Nokia'nın microsoft ile yaptığı satış sözleşme ve de alınan kararlar hakkında pek bilgim yok bildiğim kadarıyla isim hakkı da gitti! Lakin nokia telefon sektöründe tekrar canlanır ve de ceo olarak başında ELOP denen lanet olası bir mahluk olmadan yoluna devam ederse ve sistem olarakta eski ekibinin yöneldiği Meego'ya dönerde Nokia N9'un bir kardeşini üretir de sistemde yeniliklere ve gelişmelere giderse piyasada yeniden kendisine yer bulabilir lakin bütün bu söylemlerimiz sadece bir varsayımdan öteye gitmeyecek gibi :bilmm ama anlattığımız gibi olsa asla nokia'dan şaşmam şahsen :tebessüm:

mars259

mars259

Üye
ewwt android olsa süper olcak

manyaklar61

manyaklar61

Üye
    Konu Sahibi
Hayır 10 yıl s 40 cihazlar ile 2015 aralık sonuna kadar nokia markasını kullanma hakkı var microsoft un
Nokia geçtiğimiz gunlerde yazılım elemanı arıyordu ve bu açıklamada bişeyler olacağını gösterir nokia yeni bir yazılım la gelebilir bakalm
Microsoft sadece lumia asha pureview isim haklarını ve 100 civarı patenti satın aldı

oznkrts

oznkrts

Üye
Hadi yaw biz geçen cuma kaldırmadıkmı onu ya :D

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Tekrar tekrar konu açmayınız mesajlar birleştirildi

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
bu konu için @papakudioflu abimizden bir yanıt istiyoruz sayın abim nokia bundan sonra diyelim microsoftton ayrılmasa bile yine yüksek seviyede cihazlar çıkartırmı kendi adıyla nokia olarak ne düşünüyorsun bu konuda

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
pirenuri

pirenuri

Üye
Ya aralarında bi anlaşma vardı. Nokia adam akıllı bi ürün üretemez belli bir süre ama el altından başka bir firma adıyla üretir de bir süre sonra güçlenince tekrar bünyesine katarsa o ayrı. Ben yerinde olsam SailFish'e destek olurum bir yandan da android telefonu üretirim

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Burdan Nokia ya Berkay - Inanırım şarkısını armağan ediyorum:
Sanmasınlar yıkıldım,Sanmasınlar ben çöktüm.
Bir başka bahar için sadece yaprak Döktüm. :ehe

• Beğen
Tepkiler: Mr.Sun, Silinen Üye 737108 ve mcnpl4
ismail

ismail

Üye
düşük model yapar ama onun içinde farklı seri gerek değil miydi

98farom98

98farom98

Üye
Nokia dan gerçekten şöyle iyi işletim sistemli bi telefon beklemek hayal oldu ama hala Nokia telefonları seviyorum

semihguney

semihguney

Üye
nokia ölmedi sadece can çekişiyor.

Üst Alt