Nokia N9'a Nasıl Oyun, Uygulama Yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N9'a Nasıl Oyun, Uygulama Yüklenir?
Merhaba arkadaşlar size MeeGo cihazınıza market dışından oyun ve uygulama kurmayı anlatacağım. Cihazını yeni alanların işine yarayacaktır

1. Yöntem

* Öncelikle bir dosya yöneticimiz olmalı N9 ve N950'de dosya yöneticisi önceden yüklü gelmediği için onu store'dan indirip kendimiz kuruyoruz. Herhangi bir dosya yöneticisi olabilir.

NOT: Cihazımız .deb uzantılı uygulamaları yani Linux tabanlı dosyaları desteklemektedir yani bunun dışında kurma girişimine gireceğiniz uygulamaları desteklemeyecektir.

* Daha sonra cihazımızda ayarlar/yüklemeler/"mağaza harici kaynaklardan gelen yüklemelere izin ver" bunu etkinleştiriyoruz. Aşağıdaki ekran alıntılarına bakarak yapabilirsiniz:

* Son olarak bilgisayarımızdan telefonumuza (direk tarayıcıdan telefona da indirebilirsiniz) dosyamızı atıp kurulumu gerçekleştiriyoruz.

* Eğer ki "yükleme dosyası bulunamadı" gibi bir hata alırsanız yüklemeye çalıştığınız dosyanın adındaki boşlukları silin ve kısaltın. Örneğin Roboto_Hd_MeeGo 1.2.deb bu dosya yüklenmiyorsa bunun ismini Roboto.deb şeklinde kısaltıp sorunsuz yükleyebilirsiniz.
NOT: .deb kısmını silmeyiniz. bu kısım uygulamalarımızın uzantısını oluşturuyor.

2. Yöntem

Şimdi gelelim Terminal üzerinden kuruluma:
Daha karmaşık gibi görünse de bu şekilde de kolayca uygulamalarınızı kurabilirsiniz.

* Öncelikle geliştirici modunu etkinleştiriyoruz. Bunu yapabilmek için ayarlar/güvenlik/geliştirici modu'na gidip etkinleştirmeyi yapıyoruz. Eğer ilk kez geliştirici modunu açıyorsanız bir internet bağlantınız olmalıdır, cihaz bazı dosyaları indirecektir sonra da cihazı yeniden başlatmalısınız.

* Geliştirici moduna girdiğimizi varsayarak devam ediyorum. Şimdi ise uygulama ekranımızdan Terminal adlı uygulamayı bulup açıyoruz.

* Daha sonra
komutunu giriyoruz ve bir şifre istemi karşımıza çıkıyor.

* Şifremiz Nokia N9'un varsayılan
olan
olacak.

* Son olarak uygulamamızı kurmak için gerekli olan kodu
dpkg -i roboto.deb
giriyoruz ve Terminal uygulamamızı bulup bizim için yüklüyor. (roboto.deb yazan yerde yüklemek istediğiniz uygulamanın adı yazacak. .deb linux sistemlerinin uygulama uzantısıdır.)

Kurulum için videolu anlatım:
[video=youtube;eff_MRQbw0I]http://www.youtube.com/watch?v=eff_MRQbw0I[/video]

• Beğen
Tepkiler: gardi, bysessiz19, ertooth ve 11 diğerleri

Lenneth

Üye
Paylasim icin tesekkurler Serdar.

Daha dosya yoneticisi bile yok ama kral ilan ederler bu telefonu :)

n000k

n000k

Üye

yazıyı dikkatli okuduysan sadece bu telefona has bi özellik değil.. karalamak için saçma sapan şeyler bulma bali!! hepten ufak düşüyorsun :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

en azından flv desteği var:oke:bu arada prime çok teşekkürler.ilerde n9 alırsam işime yarar:D

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
MertcaN9

MertcaN9

Üye

her mesajda gösteriyor kendini ya bay fandroid taraftarı. töbe töbe arkadaşım ben neyi anladım bugün senin sayende biliyormusun ''Kedi ulaşamadığı ciğere...'' dermiş. bu söz artık bana çok gerçekçi gelmeye başladı. madem nokia karşıtısın bulaşma kardeşim gezme buralarda git kendini androidlerin orda tatmin et.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Cihanî Sultan
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Açıkçası nokia'nın her icratını beğenmiyorum ama symbian^3'lü cihazları ve n9'un sevilecek ve savunulacak çok şeyi var. Bir de nokia'nın tartışmasız şık telefonları ile malzeme kalitesi.

• Beğen
Tepkiler: Türe, MertcaN9 ve Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Açıkçası nokia'nın her icratını beğenmiyorum ama symbian^3'lü cihazları ve n9'un sevilecek ve savunulacak çok şeyi var. Bir de nokia'nın tartışmasız şık telefonları ile malzeme kalitesi.

nokianın üstüne tanımam...

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
Devil_Batu

Devil_Batu

Üye
Bilgi için teşekkürler :)

avcitalip

avcitalip

Üye

Nokia Müşteri Hizmetlerini Aradığımızda Bu Cihaza ovi Mağaza harici hiç bir yerden uygulama yükleyemeyeceğimizi söylediler,arada kasmalar vs oluyor her telefonla eşleşmiyor,Nokia destek hattı 444 3 665'i aradığımızda hiçbir şekilde destek veremediler teknik özellik isteyen arkadaşlar iphone yada samsung düşünebilirler sakın almayın,belli ki nokia bu işlerin çok gerisinde kalmış.UZAK DURUN...

İsteyen Varsa 3 Günlük Cihazımı 0 ının 500 TL altına SATABİLİRİM...

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Nokia Müşteri Hizmetlerini Aradığımızda Bu Cihaza ovi Mağaza harici hiç bir yerden uygulama yükleyemeyeceğimizi söylediler,arada kasmalar vs oluyor her telefonla eşleşmiyor,Nokia destek hattı 444 3 665'i aradığımızda hiçbir şekilde destek veremediler teknik özellik isteyen arkadaşlar iphone yada samsung düşünebilirler sakın almayın,belli ki nokia bu işlerin çok gerisinde kalmış.UZAK DURUN...

İsteyen Varsa 3 Günlük Cihazımı 0 ının 500 TL altına SATABİLİRİM...

N9 umu satıyorsun 500 ün altında ????

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
MertcaN9

MertcaN9

Üye
Doğru ancak arkadaş öyle veriyormuş:DKaçırmamak lazım..:ehe

o zonguldak ta ben mersindeyim ayrıca rengi siyah olmazsa almam ve de zaten ön siparişi vermiştim ben beyazı için yani istekte bulundum nokia shoptan ay başında gelecekmiş şubatta yani gerek yok ama yinede bi iletişime geçtim arkadaşlar çünkü 1000 tl hemen hemen fark var arada :hmmm

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
o zonguldak ta ben mersindeyim ayrıca rengi siyah olmazsa almam ve de zaten ön siparişi vermiştim ben beyazı için yani istekte bulundum nokia shoptan ay başında gelecekmiş şubatta yani gerek yok ama yinede bi iletişime geçtim arkadaşlar çünkü 1000 tl hemen hemen fark var arada :hmmm

İlginç:hmmm

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
500'e satmıyor yanlış anlamışsınız cihazı fiyatının 500 lira altında satıyormuş.

Üst Alt