Nokia N8 hard format sonrası silinenOvi Storeyi Phoenix ile kurtarma

Sponsorlu Bağlantılar

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 hard format sonrası silinenOvi Storeyi Phoenix ile kurtarma
Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere N8de hard format atılınca kaybolan bazı dosyalar var. Qt bileşenleri ve bunlara bağlı olarak Ovi maps - ovi suite. Nokia'yı aradım, sordum, teknik servis zorunlu dediler. Hiç yaklaşmadım, benden fazla teknik servis kullanıyor telefonu :D Biraz araştırdım, Phoenix olayını buldum. Okudum, anladım. Tek merak ettiğim sey, bu iş, telefonun yazılımına direkt müdahale, resmen telefon 0dan kuruluyor. Bu, telefonun garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olur mu acaba?
Yorumlarınızı bekliyorum...

yelkovan

Üye
hocam garanti dısına cıkcagını zannetmıyorum ama bu bela bendede var 1 ay olmadı ovıden ındırdıgım programlar tlf bazı noktalarına erısımı engelledı hard format attım sımdıde ne sosyal ag var ne ovı kuruluyor sen anlat ılk ben yapcam servıse falan yollamam

balkonkusu

balkonkusu

Üye
telefon hacklanmiş oluyor heralde o işlemden sonra bence garanti dışı kalabilir :) bir de bu qt bileşenleri için dosyalar buldum

burdaki anlatılanlardan bir şey anlamadım ama bi video vardı nette oviyi kurtarmak için

burdakileri tam anlayıp anlatabilecek var mı :) belki bununla da garanti dışına çıakrız ama bilmiyorum anlam veremedim :) bu arada hard formattan sorna arama çubuğu da gitmiş ev ekranındaki arama aracı :D

yelkovan

Üye
çözümü olmalı bugun nokıa servısını aradım dedıgı laf hard format cekmenız sakıncalı olur en yakın servıse yollayın dıyo ya servıse yolladım onlarda yapamadı copemı atacaz bu cıhazı nasıl marka bu

balkonkusu

balkonkusu

Üye
sanki keyfimizden attık :) bakalım ya tek çare yeni güncelleme 3-5 güne çıkar heralde ocak felan dediler bakalım nolacak

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
o güncelleme ile düzeleceğini sanmıyorum, çünkü telefonun qt bileşenleri siliniyor. hard format sonrası kinetic scroll kullanamayanlar bile var. Hard format sonrası real golf ve angry birds'i oynayamıyorsun. Balkonkusu dostum onu denedim hatta 3 kere tekrarladım, o da olmuyor. çünkü qt sdk bileşenleri var onda yalnızca, programın kendisi yalnızca nokia'da var. bu yöntem yalnızca yarı-hard format sonrası (*#7370#) sonrası çalışıyor. 3 parmak ile atılan (three fingers suicide) format tüm telefonu siliyor...

balkonkusu

balkonkusu

Üye
sonuç ne olacak peki hard format atanlar telefonu kullanmasınlar mı :)

--------------- Ekleme ---------------

yani yabancı sitelrin çoğunda da bu durumdan sorunlu bir sürü kişi var :S bi an önce düzelse bari

ozggurr

ozggurr

Üye
sonuç ne olacak peki hard format atanlar telefonu kullanmasınlar mı :)

--------------- Ekleme ---------------

yani yabancı sitelrin çoğunda da bu durumdan sorunlu bir sürü kişi var :S bi an önce düzelse bari

ben bu sorunu yasamadim, sorununuzu cozmek icin de kaynaklari tarayip duruyorum ancak, flash attirmaktan baska bir cozum yok gibi henuz...

yelkovan

Üye
nokıa turkıye yetkılı servısını aradım arkadaslar ısmınıde soyleyım dılara hanımla resmen pıslestım herseyı soyledım baktım olmuyor hard format attım tlfna dedım ovı kullanamıyoruz falan dedım o zaman gecmıs olsun dedı tlflarımız garantı kapsamı dısındadır hem fızıksel hem yazılımsal cok pısman oldum bunun mutlaka bı caresı olmalı yabancı sıtelerdende arastırdım bır suru care uretmısler ama yaramıyor nokıa farkını yıne bellı ettı musterılerının sıkıntılarına bakın

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
ne pc de nede telefonda format atmadan önce ayarlardan tam geri dönüş yapın. olmazsa format atın.

SilentOne

SilentOne

Üye
nokia hard format olayı ile telefon garanti dışı kalıyorsa bn ..... derim o nokyaya

uMTOku

Üye
Öle bi şey olmaz o programlada yüklenir ama uğraştırır ve dikkat gerektirir ovi olayını halleden nokia shoplar var tabi kendi programlarıyla ovi sorununu herkes çekiyo ve garanti dışı kalmaz korkmayın

sutrakama

sutrakama

Üye
garanti dışı kalma olayı olmaz hack ledikten sonra orjinal yazılımı tekrar yükle olur biter :DD rahat ca hackleyin

balkonkusu

balkonkusu

Üye
kim diyor ya garanti dışı kalıyor diye :D servislerin çoğu bişi bilmiyor ya üstelik insanları da saf yerine koyuyorlar biz onalrdan daha çok şey biliyoruz valla

yallawo

Üye
navifirm ile firmware dosyalarını indir. phoenix ile dead usb modunda firmware at. ha atmadan önce nokia cooker ile uda dosyasının içine symbian^3 için installserver.exe sini göm. hem ilk haline geliyor hem de imzasız yazılımları kurabiliyorsun. nasıl yapılıyor diye sormayın. çok kolay. araştırın.

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Çözüm İsteyen arkadaşlar bu konuda detaylı bir şekilde mevcut firmwarey, yenilemeyi anlattım resimli olarak sorun olursa direk burdan mevcut firmwarenizi yeniden yükleyin ;

http://www.maxicep.com/symbian-3-de...-anlatimi-sorun-yasayanlar-buraya-436268.html

Daha sonra silinen uygulamarı yüklemek içinde bu konudaki adımları izleyin telefonunuz eskisi gibi Olsun :oke:

http://www.maxicep.com/symbian-3-de...turk-national-geographic-vs-burda-439526.html

Olmuyor... 40 kere denedim... Phoenix yapacağım, emin değilim...

uMTOku

Üye
Eski telefonumda yapmıştım Phoenix ile sorun olmadı ama dikkat gerektiriyor bu bir gerçek

yelkovan

Üye
Dostum adamla pişleştim her bahaneyi sundum tekrar tekrar aradım yok ne bahanesı olurs olsun hard format yazılımsal garantı dısına cıkarır dıyor bende yollamayı dusunmuyorum 1 ay tlf yatacak arastırıyorum ınsallah bı cozumunu bulacaz

balkonkusu

balkonkusu

Üye
@GrafiXer yazılımı tekrar güncellemeyle olmuyor ovi store öyle kurulmuyor sadece senin veridğin uygulamalarla bazı sorunlar giderilmiş oluyor ama onun için de teşk. o bile yeter yani :)

Üst Alt