İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
arkadaşlar, bazıları Here Maps (ya da Here Drive) güncellemeden sonra internet istiyor artık diye söylenmişti bi zamanlar. ben de arkadaşa Nokia'nın navigasyonu hem sesli hem internet istemiyo diye överken birden bu aklıma geldi. interneti kapattım (hem wi-fi hem hücresel kapalı) sonra Here Mapsten girdim, favorilerden bi yer seçtim yol tarifi al dedim, sonra otomatik Here Drive'a geçti rotayı buldu, navigasyonu başlat dedim başladı. yani hiç bir aşamada benden internet verinizi açın demedi! internet istiyor diyen arkadaşlar bence ayarlara bi kontrol etsinler :)

• Beğen
Tepkiler: isoxx

beats

beats

Üye
arkadaşlar, bazıları Here Maps (ya da Here Drive) güncellemeden sonra internet istiyor artık diye söylenmişti bi zamanlar. ben de arkadaşa Nokia'nın navigasyonu hem sesli hem internet istemiyo diye överken birden bu aklıma geldi. interneti kapattım (hem wi-fi hem hücresel kapalı) sonra Here Mapsten girdim, favorilerden bi yer seçtim yol tarifi al dedim, sonra otomatik Here Drive'a geçti rotayı buldu, navigasyonu başlat dedim başladı. yani hiç bir aşamada benden internet verinizi açın demedi! internet istiyor diyen arkadaşlar bence ayarlara bi kontrol etsinler :)
Maalesef ki çevrimdışı çalışan en iyi haritalar Nokia'da. :)

Serhan

Serhan

Üye
Lumia 920 Eklermisin :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Maalesef ki çevrimdışı çalışan en iyi haritalar Nokia'da. :)
maalesef mi? :) ben de onu diyorum çevrimdışı çalışıyor haritalar bende bi sıkıntı yok. bazı kişiler artık internet istiyor demişlerdi ben de o arkadaşlara hitaben söyledim ayarlarınızı kontrol edin internet istemiyor diye :)

beats

beats

Üye
Bunu uğraşmadan yapamaz mıyım? Senkronizasyon falan nasıl olur?

POS makinasından gönderildi.8.1 i yükledim. yeni bir telefon hissi veriyor. geçiş efektleri değişmiş. beğendim ama içime sinmeyen birşey var; kasıyor sanki biraz. bu arada diğer klasörüde(ALLAH BELASINI VERSİN) 2.3 gb oldu. galiba bu akşam NSU üzerinden sıfırlarım. hiç denemedim ama İnşaALLAH sıkıntı yaşamam. ondan sonra tekrar 8.1 e güncellerim heralde. ayrıca bir sorum olacak: yedeklemelerde kişi resimleri de yedekleniyor mu?
Microsoft hesabınla rehber yedeklendiği için onların da yedeklenmesi lazım.

serinaga

serinaga

Üye
Bunu uğraşmadan yapamaz mıyım? Senkronizasyon falan nasıl olur?

POS makinasından gönderildi.8.1 i yükledim. yeni bir telefon hissi veriyor. geçiş efektleri değişmiş. beğendim ama içime sinmeyen birşey var; kasıyor sanki biraz. bu arada diğer klasörüde(ALLAH BELASINI VERSİN) 2.3 gb oldu. galiba bu akşam NSU üzerinden sıfırlarım. hiç denemedim ama İnşaALLAH sıkıntı yaşamam. ondan sonra tekrar 8.1 e güncellerim heralde. ayrıca bir sorum olacak: yedeklemelerde kişi resimleri de yedekleniyor mu?

Evet yedeklemede kişi resimleri de yedeklenir, hatta bilgisayardan microsoft hesabınıza girdiğinide, oradan da görebilirsiniz ...

• Beğen
Tepkiler: Serhan
beats

beats

Üye
maalesef mi? :) ben de onu diyorum çevrimdışı çalışıyor haritalar bende bi sıkıntı yok. bazı kişiler artık internet istiyor demişlerdi ben de o arkadaşlara hitaben söyledim ayarlarınızı kontrol edin internet istemiyor diye :)
:) Gücenmesinler diye :) İlk çıktığından beri çevrimdışı iyi çalışıyor.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
  • Beğen
Tepkiler: isoxx
cemil baba

cemil baba

Üye
Microsoft hesabınla rehber yedeklendiği için onların da yedeklenmesi lazım.

Evet yedeklemede kişi resimleri de yedeklenir, hatta bilgisayardan microsoft hesabınıza girdiğinide, oradan da görebilirsiniz ...
adresinden girdiğimde kişi resimleri çıkmıyor. birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba, siz de nasıl?onedrive depolama 7 gb dan 10 gb a çıkmış. yeni mi oldu, yoksa ben mi yeni görüyorum?

beats

beats

Üye
adresinden girdiğimde kişi resimleri çıkmıyor. birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba, siz de nasıl?onedrive depolama 7 gb dan 10 gb a çıkmış. yeni mi oldu, yoksa ben mi yeni görüyorum?
Bende de kişilerde resim yok, 3gb film rulosu için WP cihazlara verildi.

cemil baba

cemil baba

Üye
8.1 i yükledim. yeni bir telefon hissi veriyor. geçiş efektleri değişmiş. beğendim ama içime sinmeyen birşey var; kasıyor sanki biraz. bu arada diğer klasörüde(ALLAH BELASINI VERSİN) 2.3 gb oldu. galiba bu akşam NSU üzerinden sıfırlarım. hiç denemedim ama İnşaALLAH sıkıntı yaşamam. ondan sonra tekrar 8.1 e güncellerim heralde. ayrıca bir sorum olacak: yedeklemelerde kişi resimleri de yedekleniyor mu?
düzeltiyorum, kasmalar ortadan kayboldu. telefon hafıza kartını tanımladığı için kasılıyormuş. şimdi daha iyi telefon.

sekajmer

sekajmer

Üye
lumia 1020 beyaz ekleyin, beni bu arada 920 ile arasında ciddi farklar var kamera konusunda bununla kıyaslanacak telefon yok gibi dng de 41mb resim çekti aşırı netti, bu arada çok yakını netlemiyor yani 920 de macro resimde yakın netleme yaparken 1020 aynı mesafeden netleme yapmıyor (uzaktan çekersem aynı gibi oluyor ancak yakın çekimde sıkıntımı var anlamadım ) herkezde böylemi tellde sorun mu var acaba, birde telefonu vatandan aldım ancak turcell romlu çıktı böyle bir şey olma ihtimali varmı bunu düzeltmek için flas mı atmak gerekiyor illaki
Netleme mesafeleri :
920 - 925 : 7 mm
1020 : 15 mm
3x kayıpsız zoom boşuna yok ;)The amazing Spiderman 2 hayal oldu

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Netleme mesafeleri :
920 - 925 : 7 mm
1020 : 15 mm
3x kayıpsız zoom boşuna yok ;)The amazing Spiderman 2 hayal oldu

bilgilendir me için teşekkürler, bu niye böyle acaba merak ettim ben 1020 ile süper macro yaparım diyordum hayal oldu anca uzaktan çekip yaklaştırmak lazım

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

sekajmer

sekajmer

Üye
bilgilendir me için teşekkürler, bu niye böyle acaba merak ettim ben 1020 ile süper macro yaparım diyordum hayal oldu anca uzaktan çekip yaklaştırmak lazım

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
ahaha :D
Bende aynısını düşündüm valla. alırken

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS

sinilker

Üye
arkadaşlar merhaba,
ikinci el nokia lumia 920 alacaktım, ikinci el temiz çıkmadı iade ettim. sıfır lumia 920 aldım yalnız bu gelen telefonun fiş kısmı bizimki ile uyumlu değil ne yapmam lazım ? imei numarasından sorgulattım nokia ya birleşik krallıkta satılmak üzere üretilmiş dedi. ama sizin faturanız varsa nokia türkiye olarak garanti veriyoruz dediler. garanti kısmını böylece halletim ama fişi ne yapacaz ? bu arada wp 8.1 kullanılıyor mu 920 de

ErenMSC

Üye
arkadaşlar merhaba,
ikinci el nokia lumia 920 alacaktım, ikinci el temiz çıkmadı iade ettim. sıfır lumia 920 aldım yalnız bu gelen telefonun fiş kısmı bizimki ile uyumlu değil ne yapmam lazım ? imei numarasından sorgulattım nokia ya birleşik krallıkta satılmak üzere üretilmiş dedi. ama sizin faturanız varsa nokia türkiye olarak garanti veriyoruz dediler. garanti kısmını böylece halletim ama fişi ne yapacaz ? bu arada wp 8.1 kullanılıyor mu 920 de
Wp8.1 Tüm Lumia cihazlarında kullanılabilir.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
arkadaşlar merhaba,
Hocam cihaz yurtdışı sizin. Türkiye 'den mi aldınız?

YkPkY

YkPkY

Üye
Bana gelen mail

Çırak ile gönderildi

Üst Alt