Nokia Lumia 920'nin pili hemen bitiyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 920'nin pili hemen bitiyor mu?
Kimisi yok öyle bir şey diyor; kimisi bu sorundan bıkmış durumda! Peki ama nedir bu sorun?

Nokia'nın Windows Phone 8'li cebi
Lumia 920, internette yapılan şikayetlere göre önemli pil ömrü sorunlarıyla karşı karşıya.

WPCentral forumunda telefonun pilinin sadece birkaç dakikada bittiğine dair şikayetler havada uçuşuyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar Lumia 920'nun çok iyi bir pil ömrü olduğunu söylüyorlar. Bazı kullanıcılar ise pilin birkaç keretam olarak boşalıp şarj olduktan sonra sorunların ortadan kalktığını iddia ediyor.
Kullanıcılar, sorunun nedeni olarak ortak bir noktaya varmamış görünüyorlar. Bazı kullanıcılara göre belirli uygulamalar pilin çabuk bitmesine neden olurken, bazıları pillerinin aniden hızla tükenmeye başladığını söylüyor.
Nokia'nın Lumia 920'deki pil sorunuyla ilgili henüz herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Kaynak:

Placebo-

Placebo-

Üye
İlginç. Burda kimse böyle sorunla karşılaşmadı. Ama bir kaç dakikada boşalmasında bir abartı var gibi görünüyor.

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
İlginç. Burda kimse böyle sorunla karşılaşmadı. Ama bir kaç dakikada boşalmasında bir abartı var gibi görünüyor.
Bana da öyle geldi ama bir arkadaşımızın dediğine göre telefonu şarjdan çıkartım ortalama 40 mesaj atıktan sonra %92'ye düşmüş. Benim 5800 bile düşmüyor hemen :)

Placebo-

Placebo-

Üye
İlk yüzdeler çabuk bitiyor zaten. Yüzde 40-50 altına düşünce daha yavaş iner. Telefon elime geçsin, birde ben bakayım. :ehe

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
İlk yüzdeler çabuk bitiyor zaten. Yüzde 40-50 altına düşünce daha yavaş iner. Telefon elime geçsin, birde ben bakayım. :ehe
Aynı şey benim için de geçerli :D çabuk gidiyorsa yarım saatte bitiririm ben :D Nokia alışık değil 2000mAh lik telefon üretmeye ahaha :D

Placebo-

Placebo-

Üye
:ehe

phantomddl

Üye
Sabah 11'de şarjdan çıkardım, 8-9 kısa telefon görüşmesi yaptım 5 dakika maksimum olmak üzere.
60 tane mesaj attım, wifi açık, bluetooth açık fakat internette çok gezinmedim, elimin altında laptop olduğu için. Oyun oynamadım ama kamerasını 30 dakika kullanmışımdır abartısız. Skydrive'a dosya gönderdim, ama telefon genel olarak açık'tı, standby değildi.

Son şarja takılmadan itibaren geçen süre: 8 Saat
Pil düzeyi: 68%
Tahmini kalan süre: 1 Gün 18 saat

Ekran düzeyi otomatikte değil kendim ayarladığımı belirtmemde fayda var.

- - - Eklendi - - -

Tahmini kalan süre tabiki tutmayacaktır ama bi 18-24 saat arası daha bitmez diye düşünüyorum. Uyuduğum vakit stand-by durumunda olacağı için diyorum bu rakamı. Yoksa matematiksel olarak 10-12 saat falan kalmış şarjı sanırım.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9 ve Esendağlı
Placebo-

Placebo-

Üye
Muhteşemmiş!

phantomddl

Üye
1 Saat oyun oynasam ne olur bilmiyorum tabiki, test etmek lazım :ehe

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Aynen çok iyiymiş. Umarım bize çabuk bitenlerden denk gelmez :D

phantomddl

Üye
LTE Yüzünden olabilir o sorun, konuşurken ısınma sorunu olduğunu belirtmişler fakat bende olmadı. Belki Amerika'da ki telefonlarda sıkıntı vardır. Ülkemizde LTE kullanılmıyor henüz zaten.

Satın alan diğer arkadaşlarda yazarlarsa daha çok bilgi sahibi oluruz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
yogun kullanimda bbile bir gunu cikartir diye duşunuyorum. Dakikalar icinde bitmek de ne demekse. Buyuk ihtimalle telefonun ilk alindigindaki şarzdan bahsetmişlerdir.

phantomddl

Üye
O şikayetleri bende okudum, telefon çok ısınıyormuş ve bataryası bitiyormuş.
Bazıları Nokia Drive'ı arka tarafta çalışır durumda bırakıyormuş bilmeden, GPS açıkken daha hızlı biter tabiki ama dakikalar içinde değil o da.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Thank you, we have already counted your vote.

day or more (24 hours) 33.16% (782 votes)

18 hours 21.16% (499 votes)

Half day (12 hours) 18.96% (447 votes)

8 hours 11.07% (261 votes)

Quarter day (6 hours or less) 15.65% (369 votes)

Total Votes: 2,358

buyrun arkadaşlar. Habere konu sitedeki batarya anketi

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
R.A.M

R.A.M

Üye
Tüm akıllı telefonlar böyle samsung,nokia,htc farketmez maximum yoğun kullanımda 1 gün gider.

NUD

NUD

Üye
`bence cihaz karalamaktan başka birşey değil özellikle şarjı uzun giden Nokia cihazlarını kullandıktan sonra inanmıyorum

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Sabah 11'de şarjdan çıkardım, 8-9 kısa telefon görüşmesi yaptım 5 dakika maksimum olmak üzere.
60 tane mesaj attım, wifi açık, bluetooth açık fakat internette çok gezinmedim, elimin altında laptop olduğu için. Oyun oynamadım ama kamerasını 30 dakika kullanmışımdır abartısız. Skydrive'a dosya gönderdim, ama telefon genel olarak açık'tı, standby değildi.

Son şarja takılmadan itibaren geçen süre: 8 Saat
Pil düzeyi: 68%
Tahmini kalan süre: 1 Gün 18 saat

Ekran düzeyi otomatikte değil kendim ayarladığımı belirtmemde fayda var.

- - - Eklendi - - -

Tahmini kalan süre tabiki tutmayacaktır ama bi 18-24 saat arası daha bitmez diye düşünüyorum. Uyuduğum vakit stand-by durumunda olacağı için diyorum bu rakamı. Yoksa matematiksel olarak 10-12 saat falan kalmış şarjı sanırım.
Eee daha ne olsun ki,verdiğin bilgiler için teşekkürler

phantomddl

Üye
Eee daha ne olsun ki,verdiğin bilgiler için teşekkürler
%55
2.5 saat geçti, yani %13 kadar bir azalma oldu ama bu süre içinde nişanlım ile sürekli mesajlaştık ve markete girip 2 tane basit oyun indirdim, bir tanesini 15 dakika civarı oynadım hatta güzelmiş diye, diğerini sildim. Şimdi de Kulaklık takıp 1 saat kadar müzik dinleyeceğim bakalım.

ozctn

Üye
Sabah 7 de şarjdan çıkardım. Markette gezindim yarım saat kadar bikaç uygulama indirdim. Daha sonra bi 5-10 dk kamera ile oynadım. Saat şu anda 8.30 %84 kaldı, kalan süreyide 6 saat gösteriyor :(. NFC, location, wifi, bluetooth kapalı, 2g-3g açık. Ekran parlaklığı otomatikte. Background tasksta advanced kısmına girince extras+info, facebook, nokia music, nokia trailers, skype ve whatsupp gri şekilde disabled görünüyor hiç bi işlem yapamıyorum üzerlerinde, ama bu onlar çalışıyor mu demek bilmiyorum. Bence biraz hızlı indi gibi ama bakalım denicez artık 2-3 gün.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Sabah 7 de şarjdan çıkardım. Markette gezindim yarım saat kadar bikaç uygulama indirdim. Daha sonra bi 5-10 dk kamera ile oynadım. Saat şu anda 8.30 %84 kaldı, kalan süreyide 6 saat gösteriyor :(. NFC, location, wifi, bluetooth kapalı, 2g-3g açık. Ekran parlaklığı otomatikte. Background tasksta advanced kısmına girince extras+info, facebook, nokia music, nokia trailers, skype ve whatsupp gri şekilde disabled görünüyor hiç bi işlem yapamıyorum üzerlerinde, ama bu onlar çalışıyor mu demek bilmiyorum. Bence biraz hızlı indi gibi ama bakalım denicez artık 2-3 gün.

gri gibi gozukup işlem yapamadigin uygulamalar menuden actiginda arkaplanda calişacak uygulamalar. Kalan şarj suresini bir onceki şarj suresine gore hesapladigi icin az gosterir gun icinde kullandikca o sure artmaya başlar. İlk şarjin biraz az gider. İkinci ucuncu şarjdan itibaren sure artar.

• Beğen
Tepkiler: ozctn