Nokia Firmware Downgrade (Update sonrası hacklenemeyen telefonlar için)

Sponsorlu Bağlantılar

rroyy

rroyy

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Firmware Downgrade (Update sonrası hacklenemeyen telefonlar için)
Arkadaşlar Öncelikle bu işlemi programsız yapamayanlar kullansın çünkü bu işlem sonucu telefonunuzdan Türkçe Dil seçeneği kalkacaktır. Hacklenene kadar ingilizce kullanırım diyorsanız uygulayın.

Sistem çok basit Nemesis Servis Suit ile telefonumuzun dilini değiştirdiğimiz yöntemi hatırlarsınız. Yine bu şekilde tekyapmamız gereken telefonumuzun product code'unu Vodafone UK, O2 gibi operator kodunu telefonumuza tanımlamak. Bu tip ocodların updateleri tam zamanlı olarak gerçekleşmemkte. Örneğin ben N95 8GB telefonum için 0559492 kodunu kullandım ve Telefonum 30.0.018 versiyonuna geri döndü. Önce yazdığım mesajdan alıntı yaparak anlatıorum olayı sistem hacklenince aşağıdaki yöntemle tekrar telefonunuzu Türkçeye dönüştürebilirsiniz. Yükleyeceğiniz product code'um hangi versyona sahip olduğunu öğrenmek için aşğıdaki adresten kontrol ediniz. Unutmayın sadec operatör kodları eski sürümlere sahiptir. Telefonunuza ait operatör kodunu öğrenmek için Google'a (telefon modeli) Operator Specific Codes yazmanız yeterli.

Arkadaşlar yurtdışından telefon aldınız. Telefonun dilinde Türkçe yok. Gidip 40dolar + KDV verip Türkçeleştirecek miyiz??? Cevap tabii ki hayır! Telefonunuzun product code’unu değiştirerek. Nokia nın kendi yayınladığı update’i varsa kendiniz Türkçeleştirebilirsiniz. 5 dakika önce kendi N95 8GB Edition’ımı bu yolla Türkçeleştirdim. Sorunsuz çalışmaktadır.

Öncelikle indirmemiz gereken 2 program var ve telefonumuza uyumlu Nokia usb kablosunun bulunması ve PC ye kurulmuş olması gerekmektedir.

Programlar:
Nokia Software Updater

Nemesis Service Suite

Programları kurduktan sonra unutmamamız gereken şey. Telefonumuz Genel Profil konumunda olmalı ve kesinlikle içerisinde simkart bulunmalı. Update işlemi sırasında telefonun bağlantısının kesinlikle kesilmemesi gerekli. Kesilmesi durumunda telefonunuza ciddi zararlar vermeniz olası bir ihtimaldir.

Öncelikle telefonu usb kabloya bağlayıp Nemesis Programını çalıştırıyoruz!
Programı açtıkdan sonra sağ üst köşedeki Büyüteç ikonuna tıklayacağız.
Program içerisinde yazılar gözükmeye başlayınca “sol üstteki Phone Info sekmesine” tıklıyoruz.
Program içerisinde imei kodumuzun olduğu bir ekran çıkacaktır. Bu bölümde sağda bulunan bölümden. “Product Code” seçeneğindeki kutucuğa tick koyuoruz. Enable yapıyoruz o bölümü. Hemen alttaki read tuşunu tıklayınca telefonumuzun product code unu göreceğiz. Ve telefonumuzun modelinin Türkiye kodunu buraya yazarak Alttaki Write sekmesine tıklıyoruz. İşlemin gerçekleştiğini kontrol etmek için tekrar READ’e basarak yeni kodumuzun görünüp görünmediğini kontrol ediyoruz.
Nemesis programı ile işimiz bitti. Bundan sonra tek yapacağınız iş Nokia software updater’ı açarak yeni versyonu telefonumuza yüklemek. Product code değiştiği için başka dilde update yapmış olsanız bile en baştan versyon kurulacaktır. Yani örnek vermek gereekirse 1.2.3 veryonlu ise telefonunuz ve ingilizce ise en üst sürüm de 1.2.3 ise siz 1.2.3 olan sürümün Türkçe içeren paketini yüklemiş olacaksınız. Versiyon yüklemeden önce varsa hafıza kartı şifrenizi ve telefon rehberi vs gibi içerikleri yedeklemeyi unutmayın. Bunuda Nokia PC suit yardımı ile kolayca yapabilirsiniz.
Product codeların listelerini buldukça ekleyeceğim. Telefonunda bu yöntemi denemek isteyen mesaj atar ise o modellerin kodlarını daha hızlı temin etmeye çalışabilirim.

Ayrıca xx model bir telefonunuz var ve aynı telefonun xx internet edition yada xx music editon'ı var piyasada. Sizde xx internet editıon yada xx muzik edition kodunu telefona girerek hem telefonunuzu türkçeleştirebilir hem xx internet editiion yada xx music edition'a döndürebilirsiniz telefonunuzu.

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşlar yöntem tesadüfen'mi gerçekleşti diye tekrar v31'e yükseltip yine downgrade yapmaya çalıştım. Sonuç hüsran. yeniden yükle seceneği bile cıkmıyor. Kullandıgım product code için mevcut surumum olmasada en yenı surum var uyarısı verdi. Buda olmadı.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist, umt9182, -efşan ve 3 diğerleri

erdem1365

erdem1365

Üye
sagol emegine saglik n 73 de olumu bu:oke:

rroyy

rroyy

Üye
    Konu Sahibi
sagol emegine saglik n 73 de olumu bu:oke:

Konunun altına eklediğim mesajda:

Kod:
[COLOR=#ff0000][B]Arkadaşlar[/B][/COLOR] yöntem tesadüfen'mi gerçekleşti diye tekrar v31'e yükseltip yine downgrade
yapmaya çalıştım. Sonuç hüsran. yeniden yükle seceneği bile cıkmıyor.
Kullandıgım product code için mevcut surumum olmasada en yenı surum var uyarısı verdi.
Buda olmadı.

Demiştim. Uygun kodu bulursan şansa olabilir ancak 2ci denemem olumsuz sonuçlandı. Buda işlemin kesinlik kazanamamasını sagladı mağlesef.

cetin61

cetin61

Üye
yaa arkadaşım (telefonumuzun modelinin Türkiye kodunu ) nedir ? bide kodu nereye yazıyoruz yardıcı olursan sevinirim teşekürler

BL@DE02

BL@DE02

Üye
arkaaşlar telefonu güncellerken yarım kaldı şu anda telefon açılmıyor ne yapabilirim yardım edin lütfen bide bu garanti kapsamına girermi

rroyy

rroyy

Üye
    Konu Sahibi
:yuru
arkaaşlar telefonu güncellerken yarım kaldı şu anda telefon açılmıyor ne yapabilirim yardım edin lütfen bide bu garanti kapsamına girermi

Garanti kapsamında olması lazım. ncak tekrar Nokia software update'e bagla acma tusuna basılı tut ekrana goruntu gelince devam edebilir software updater 1kez başıma geldi kabloyu cıkarmama ragmen devam etti işleme takınca.

sokarus

sokarus

Üye
--------------- Ekleme ---------------

walla dedigin işlemi ziyadesi ile yaptım ama sonuc nafile versiyon düşürmüyor :( deli olacam telimi çıplak gibi hissediyorum

kraldost

kraldost

Üye
al bendende okadare uyanık adamlar senden daha uyanık hemen onada bir çözüm bulmuşlar

sokarus

sokarus

Üye
muhakkak bunuda hallederler ama insan hemen yapamayınca deli oluyo 23 tane n-gage oyunu kız gibi telimde duruyor ama kuramıyorum :(

alemburda

alemburda

Üye

girer ! Tabii ama güncelleştirirken oldu yerine sadece açılmıyor desen daha iyi olur

artun17

Üye
kardeşim iyi güzel de ben product kodu deiştirdim sora pc suitle yazılım atmaya gelince eski version fln atamıosun gene aynı versionu atıosun nasıl olcak bu iş aynı şeyi bi daha mı kurcaz

DjRoaD

Üye
ben böyle bir site danımadım hayatımda dün gece geç saatte nokia nın sertifika sorununa çözüm buldumn ve siteye ekledigim halde yöneticiler inceleyip sunmamışlar yayına ama yazıklar olsun maxicepten bunu beklemezdim bende giğer sitelere yönelicem ki bunu sizde biliyosunuz en büyük rakip siteniz hangisi unutmayın 1 kullanıcı 1.000 kullanıcıda getirir 1.000 kullanıcıda götürür iyi çalışmalar

artun17

Üye
aYNEN KARDEşim ben de 1 hafta önce çok önemli bi konu açtım ama kimse ilgilenmedi siteye koymadılar bu site gerçekten de problemlere çözüm üretmio hep aynı konular ve çözüm üretmeyen cevaplar

TUKSEDON

TUKSEDON

Üye
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar lütfen bu downgrade olayına tek başınıza girmeyin, aksi takdirde dönüşü olmayan tehlikelerle başbaşa kalırsınız. Ben şuan Club Nokia servis noktasında teknisyenim şimdi bu olayı bir de benden dinleyin. Bundan 3 yıl önceki modellerde örn. Nokia 3100 versiyon düşürmek cocuk oyuncagıydı. Ama yeni nesil telefonlar cıkınca gördük ki telefon açılmıyor. o noktadan sonra versiyon işinde geriye dönüşün olmadıgını öğrendik. Tabi bu imkansızda değil birkaç yöntemi var,
1.Bizim jaf dediğimiz bir flash tool var onla yapılabilabiliyor ama riskleri var. Bunlar iki şekilde olyor ya imei ??????????? oluyor ya da simlock istiyor.
2. Telefonun componentlerini değişerek sıfır olan beynine istediğiniz versiyonu yüklemek. Bu en garantilisi ve en masraflısı.
Bütün bunlardan sonra size downgrade i kesinlikle önermiyorum size tavsiyem sabırlı olmanız nasıl bunun hack yöntemide cıkacaktır. Benimde N95 8gb var ben bekliyorum. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WiND0WS

WiND0WS

Üye

Arkadaşlar lütfen bu downgrade olayına tek başınıza girmeyin, aksi takdirde dönüşü olmayan tehlikelerle başbaşa kalırsınız. Ben şuan Club Nokia servis noktasında teknisyenim şimdi bu olayı bir de benden dinleyin. Bundan 3 yıl önceki modellerde örn. Nokia 3100 versiyon düşürmek cocuk oyuncagıydı. Ama yeni nesil telefonlar cıkınca gördük ki telefon açılmıyor. o noktadan sonra versiyon işinde geriye dönüşün olmadıgını öğrendik. Tabi bu imkansızda değil birkaç yöntemi var,
1.Bizim jaf dediğimiz bir flash tool var onla yapılabilabiliyor ama riskleri var. Bunlar iki şekilde olyor ya imei ??????????? oluyor ya da simlock istiyor.
2. Telefonun componentlerini değişerek sıfır olan beynine istediğiniz versiyonu yüklemek. Bu en garantilisi ve en masraflısı.
Bütün bunlardan sonra size downgrade i kesinlikle önermiyorum size tavsiyem sabırlı olmanız nasıl bunun hack yöntemide cıkacaktır. Benimde N95 8gb var ben bekliyorum. :)

bende seni dinlicem aga beklemek lazim bazi seyleri yapacaz diye bide telefondan olmayalim saol bilgilerin icin:oke:

pasa53

Üye
n82 uyan kod varmı

sokarus

sokarus

Üye
walla benim elimde n95 8gb patladı valla garantili ikinci el bi tane verdiler bu işe hiç girmeyin KESİNLİKLE

Tufanbeyi

Tufanbeyi

Üye
Evet Arkadaşlar yukardaki Arkadaşa katılıyorum bende pionex ile türkçe yapayım derken elimdeki telefondan oldum.telefon şuan sadece açılıyor ve nokia yazısı görünüp bir kaç saniye sonrada ekran kararıyor işlevsiz kalıyor....Lütfen yardım...ALLAH Razı Olsun şimdiden

k.coskun88

Üye
Teşekkür ediyorum paylaşımlar için

mabdussamed

mabdussamed

Üye
Teşekkürler Saol

Üst Alt