Haber Nokia Edge'te İkinci Bir Multimedya Ekranı Olabilir

Sponsorlu Bağlantılar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Edge'te İkinci Bir Multimedya Ekranı Olabilir
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son dönemlerde piyasada Nokia hareketliliği yaşanıyor. Finlandiyalı telefon yapımcısı, gelecek sene çıkaracağı akıllı telefonlarla pazara geri dönecek. Dedikodularda kavisli bir modelden söz edildi, tabii ki doğruluğu belli değil. Ancak bu tasarımcılar için sorun olmuyor. Yüksek profilli bir tasarımcı olan Michael Muleba, Nokia Edge adında konsept model yaptı.

Android'le çalışan kavisli ekrana sahip olan konseptin, asıl dikkat çeken yeri multimedya için ayrılan ikinci ekran. Bu ekran telefonun üst kısmına konumlandırılmış.

Android üzerinde çalışan ve aynı zamanda Carl Zeiss teknoloji ile 23 megapiksel kamera getiriyor. Cihazın üst kısmında yer alan ikinci ekran, uygulama bildirimlerini göstereceği görülüyor. Ayrıca uygulama içi medya ve ses ayarları için sanal düğmeler olacağı söyleniyor.

Her ne kadar S7 Edge modeline benzese de metal kasa ve cam gövde olması ilham verici diyebilirim.
Hem iris tarayıcısı hem de parmak izi tarayıcısı olacağını da söyleniyor. Gördüğünüz gibi kenardan bağımsız bir model, yanlamasına devam eden, eğilmeden yapılan bir ekrana sahip.

Tasarım şahsen hoşuma gitti.
Nokia'dan beklentim yüksek, umarım bu sefer hayallerimizi boşa çıkartmaz.
Haber hakkındaki düşüncelerinizi alalım :oku:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Nokia = En düşük donanım + Maksimum kâr marjı

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
şahsen pek sevmedim s7ye benzerliğini geçtim bu kadar sıkışık bir tasarım yanında sorunla gelir
o ekran maliyetli olur kırıldı mı pahalı olur tutması zor olur
şahsen yüksek ekran gövde oranını edge ekranına tercih ederim Lumia 1520 ya da n9un tasarımının silme ekranlı versiyonu iyi olurdu alt ve üstten makul boşluklar olmalı tabi yoksa sonra düşmeden kırılır ekran.
biyometrik tarayıcılara oldum olası karşıyım
doğası gereği güvenlik açığı taşıyan bu cihaza asla değiştiremeyeceğin bilgilerini yüklüyorsun (bir parmak izini kauçuk eldivene aktarıp sağa sola sahte iz bırakmak hiç te zor değil)
bunun yerine gelişmiş bir güvenlik sistemi daha İyi şifre ve kişisel bilgiler burada saklansın ha ele mi geçti değiştirmesi 5 dakika.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Üst Alt