Haber Nokia D1C Android Telefon Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Nokia D1C Android Telefon Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

Mobil cihazlar iş kolunu Microsoft'a satan Nokia, yapılan anlaşma gereği 2016 yılı son çeyreğine kadar kendi markası altında akıllı telefon üretemiyordu. Bu anlaşmanın sonuna yaklaşırken, internet ortamında Nokia'nın yeni Android akıllı telefonu hakkı da bir çok iddia ortaya atıldı. Nihayet bugün o iddiaları destekleyen ilk bilgi Geekbench üzerinden geldi.

http://www.maxicep.com/nokianin-akilli-telefon-ve-tabletleri-son-ceyrekte-geliyor
Nokia'nın akıllı telefon ve tabletleri son çeyrekte geliyor
Nokia'nın "Nokia D1C" adı verilen yeni akıllı telefonu ilk kez Geekbench üzerinde ortaya çıkarak bazı teknik özellikleri de doğrulanmış oldu. Geekbench veri tabanında ortaya çıkan bilgilere göre Nokia D1C adlı bu yeni akıllı telefon Qualcomm'un 1.4 GHz Octa-core Snapdragon 430 yonga seti, 3GB RAM, Adreno 505 GPU ile Android 7.0 Nougat işletim sistemi altında çalışıyor.

Nokia, Cihazlar ve Servisler iş kolunu Microsoft'a satış anlaşmasını Nisan 2014 tarihinde tamamlandığında, bu anlaşmaya 2016 Yılı Dördüncü çeyreğine kadar Nokia'nın kendi markası altında akıllı telefon üretemeyeceği maddesinin dahil olduğu açıklanmıştı. Nokia geçtiğimiz aylarda aralarında Foxconn'un da olduğu bir Konsorsiyuma Nokia markasının kullanımı için lisans anlaşması imzalamıştı ve yapılan açıklamada Nokia markalı Android akıllı telefonların yol sonundan önce piyasaya çıkmayacağı belirtilmişti.

Geçtiğimiz aylarda Nokia markalı Android telefonların Snapdragon 820 ve 830 gibi üst seviye donanım özelliklerine sahip olacağını iddia eden bilgiler de gelmişti fakat bu iddialar çok da gerçekçi bulunmamıştı.
Nokia D1C Android Telefon Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
3 gb ram ram ve nougat dısında rakiplerini yine gerisinde bu telefon

Anlamıyosun nokia dede anlamıyosun :hmmm

Cadillac34

Üye
Şu nokia iddiaları hep yalan oluyor. Hiç biri de gerçeği yansıtmıyor. Kaç kere haberler okudum ama ortalıkta görünen bir şey yok.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Şu nokia iddiaları hep yalan oluyor. Hiç biri de gerçeği yansıtmıyor. Kaç kere haberler okudum ama ortalıkta görünen bir şey yok.
bunlar test edilen cihazlar
yapacağın cihazı test etmen lisanslaman falan gerekir yoksa beklenmeyen sıkıntılar çıkartır düşük performans vb gibi
umarım bu cihazla geri dönmeyi düşünmüyorsundur Nokia
şu son dönemdeki yeni cihazların patlaması tıslaması derken millet kalite arıyor yap sd830lu taş gibi bir telefon millet görsün nasıl oluyor

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
o değilde 3gb ram'li cihaza snap 430 işlemci koymak yakışıyormu sana nokia :D

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Büyük ihtimal orta seviye donanımda bir cihaz olur ama fiyatı yüksek olabilir :hmmm

0MG90

0MG90

Üye
Kaldı son 2 ay. Çıkaracaksa çıkarsın artık, sıktı Nokia geri dönüyor haberleri.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
bunlar test edilen cihazlar
yapacağın cihazı test etmen lisanslaman falan gerekir yoksa beklenmeyen sıkıntılar çıkartır düşük performans vb gibi
umarım bu cihazla geri dönmeyi düşünmüyorsundur Nokia
şu son dönemdeki yeni cihazların patlaması tıslaması derken millet kalite arıyor yap sd830lu taş gibi bir telefon millet görsün nasıl oluyor
Test olsa da özellikler düşük. Hedefleri büyük olabilir ama Samsung gibi dev firma ile rekabet edemez. Adamlar sınırları aşmışlar. Telefonları ellerinde patlasa bile millet hala Samsung kullanmaya devam ediyor.

Kaldı son 2 ay. Çıkaracaksa çıkarsın artık, sıktı Nokia geri dönüyor haberleri.
Aynen baydı artık. İster çıksın ister çıkmasın bu saatten sonra umrumda bile değil.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
birden fazla cihaz çıkartacağına dair açıklama yapılmıştı
bu Orta seviye üst düzey bir cihaz daha geliştiriyor olma ihtimali var
belkide sd830un tanıtılmasını bekliyorlar 820de hoş ama millet demezmi 830 varken neden önceki modeli kullandın diye
sd430-3 gb ram
sd 830 6 gb RAM çok İyi olurdu ha :)

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
fiyatı 1000-1500 arası olursa alınır çünkü bu donanım artık o fiyat aralığında alınabiliyor ve nokia android konusunda profesyonel olmadığından ucuza çıkartmalı ki adamlar nokia arayüzüne alışsın telefonları beğenilsin

furyzer0

furyzer0

Üye
fiyatı 1000-1500 arası olursa alınır çünkü bu donanım artık o fiyat aralığında alınabiliyor ve nokia android konusunda profesyonel olmadığından ucuza çıkartmalı ki adamlar nokia arayüzüne alışsın telefonları beğenilsin
Siz boyle bakıyorsunuz ama teknik özelliklere bakan insan sayısı çok az. Kendine has ekstraları ve iyi bir malzeme kalitesi olursa 1700 leri hak eder bence. Çoğu kişinin bu kadar donanıma bile ihtiyacı yok.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

0MG90

0MG90

Üye
O kadar bile fazla. Mi5 1300'e satılıyor neredeyse. Kasası sağlam değil ama özellikleri 2500 liralık telefonla aynı hiç değilse.

furyzer0

furyzer0

Üye
Ben de öyle düşünüyordum ama Xiaomi daha çok başlarda. Güvenlik protokolü kullanmadan arkaplandan istediği uygulamanın yüklenmesine izin veren arka kapının varlığı kabul edilemez. Bir açığını bulurlarsa miui kullanan herkese istediği programı yükleme şansı elde edebilirler. Xiaomi ile Nokia bir değil. Bu sadece bir örnek.

byAndroid

byAndroid

Üye
Ben de öyle düşünüyordum ama Xiaomi daha çok başlarda. Güvenlik protokolü kullanmadan arkaplandan istediği uygulamanın yüklenmesine izin veren arka kapının varlığı kabul edilemez. Bir açığını bulurlarsa miui kullanan herkese istediği programı yükleme şansı elde edebilirler. Xiaomi ile Nokia bir değil. Bu sadece bir örnek.

Şu durumda da Nokia bir xiaomi değil bence. Piyasadan silindi gitti.

furyzer0

furyzer0

Üye
Şu durumda da Nokia bir xiaomi değil bence. Piyasadan silindi gitti.
Ben niceliğe değil niteliğe bakarım. O zaman en iyi marka Samsung olmalı değil mi? En yüksek pazar payı onda ama urun kalitesi olarak bakarsak Htc ya da Apple daha kaliteli. Nokia eğer ürün ÇIKARIRSA fiyat/performans arayan kişilere hitap etmeyecek çünkü bu Nokia'nın çizgisi değil. Hdm global bu yoldan gidebilir tabi ama o zaman Nokia ismi anlamsız olur. Ben de Xiaomiyi çok beğeniyordum ama boyle bir açık be kadar acemi olduklarını gösteriyor. Bugün vestel casper bile böyle bir hata yapmadı.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Ben htc'ye üzülüyorum. Satışlarını bilmiyorum da duruşu bile kaliteli daha iyi yerlerde olmayı hakediyor bence

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Nokia nın android deneyimi yokmu.?
Nokia bilmediği hiçbir konuya benim gibi balıklama atlamaz
Nokia bir yerde varsa hareket ve heyecan vardır.
MeeGo symbian ve maemo dan sonra bütün siteler nerdeyse sinek avlar oldu
Nokia nın gelişi ile hareket olacağına inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, MAERKEK ve furyzer0
byAndroid

byAndroid

Üye
Ben niceliğe değil niteliğe bakarım. O zaman en iyi marka Samsung olmalı değil mi? En yüksek pazar payı onda ama urun kalitesi olarak bakarsak Htc ya da Apple daha kaliteli. Nokia eğer ürün ÇIKARIRSA fiyat/performans arayan kişilere hitap etmeyecek çünkü bu Nokia'nın çizgisi değil. Hdm global bu yoldan gidebilir tabi ama o zaman Nokia ismi anlamsız olur. Ben de Xiaomiyi çok beğeniyordum ama boyle bir açık be kadar acemi olduklarını gösteriyor. Bugün vestel casper bile böyle bir hata yapmadı.

Samsung 2 yıl önce plastigi bıraktı. Apple ile ikisi tabiki en iyi marka benim gözümde. Açıktan bir kişi bile etkilendimi? Yada madem en iyi firma senin için Apple ; daha dünkü olay icolud haberini unutmuşsun ki xiaomi de bu tarz hiçbirsey olmadı. O tarz bi haberi bende yaparım şu programın açığını buldum istediğim şeyi yapıyorum vs. Ama burada atılan iddia gerçek mi yalan mı ona bakmak lazım. 1 kişi de çıkıp demedi ki benim tüm bilgilerim kredi kart sifrelerim çalınmış vs.... Hadi diyelim cidden böyle bişey var koskoca Apple bile icloudu koruyamamisken xiaomi nin, Nokia nın, casper in, General mobilen cidden güvenli olduğunu düşünmek bile çok saçma. Üstelik bu firmaların cloud hesapları bile yok. Olsa vay haline. Xiaomi telefonu kullanmak için mi hesap lazım fotoğraf vs cloud hesaba aktarıyorsun. Icloud gibi bir olay olmadı. O haber doğruysa da icloud gibi hacklerdi o muhteşem açığı bulan arkadaş.

furyzer0

furyzer0

Üye
Samsung 2 yıl önce plastigi bıraktı. Apple ile ikisi tabiki en iyi marka benim gözümde. Açıktan bir kişi bile etkilendimi? Yada madem en iyi firma senin için Apple ; daha dünkü olay icolud haberini unutmuşsun ki xiaomi de bu tarz hiçbirsey olmadı. O tarz bi haberi bende yaparım şu programın açığını buldum istediğim şeyi yapıyorum vs. Ama burada atılan iddia gerçek mi yalan mı ona bakmak lazım. 1 kişi de çıkıp demedi ki benim tüm bilgilerim kredi kart sifrelerim çalınmış vs.... Hadi diyelim cidden böyle bişey var koskoca Apple bile icloudu koruyamamisken xiaomi nin, Nokia nın, casper in, General mobilen cidden güvenli olduğunu düşünmek bile çok saçma. Üstelik bu firmaların cloud hesapları bile yok. Olsa vay haline. Xiaomi telefonu kullanmak için mi hesap lazım fotoğraf vs cloud hesaba aktarıyorsun. Icloud gibi bir olay olmadı. O haber doğruysa da icloud gibi hacklerdi o muhteşem açığı bulan arkadaş.
iCloud ayrı bir rezillik ama Xiaomi'ninkinin yanında devede kulak. Buradaki açık telefonun kendisine istediğin programı yüklemene olanak veren bir açık. iCloud da ise sıkıntı sadece buluttaki verilerdi. Emin ol bu açık Samsung ya da iPhone da çıksaydı çok ciddi ses getirirdi. Samsungun sorunu plastik olması değil plastiğin kalitesizini kullanmasıydı. Elimdeki telefon da plastik kapaklı ama s3 ile his olarak arada dağlar var. Şimdi cam kullanıyor ama kim bilir nasıl cam kullanıyorlar. Benim için en iyi firma Apple değil ama bu markanın bir kalitesi bir standartı olduğu ortada.

byAndroid

byAndroid

Üye
iCloud ayrı bir rezillik ama Xiaomi'ninkinin yanında devede kulak. Buradaki açık telefonun kendisine istediğin programı yüklemene olanak veren bir açık. iCloud da ise sıkıntı sadece buluttaki verilerdi. Emin ol bu açık Samsung ya da iPhone da çıksaydı çok ciddi ses getirirdi. Samsungun sorunu plastik olması değil plastiğin kalitesizini kullanmasıydı. Elimdeki telefon da plastik kapaklı ama s3 ile his olarak arada dağlar var. Şimdi cam kullanıyor ama kim bilir nasıl cam kullanıyorlar. Benim için en iyi firma Apple değil ama bu markanın bir kalitesi bir standartı olduğu ortada.

Tamam hocam işte olayı şu yönden anlatayım. Bi ben icloudu hacklerim demek var birde bu işi gerçek hayatta gerçeklestirmek var. Xiaomi nin olayı sadece bi haber adam diyor ki ben bulduğum açıkla istediğim uygulamayı yüklerim diyor ama yukleyebiliyor mu sizce? Sonrasını düşünmek lazım. Yukleseydi mesela benim cihazıma haberi çıkardı heralde tüm teknoloji sitelerinde :D olay bu. Bi işi yaparım demek var bide yapmak var ikisi farklı şeyler

Üst Alt