Nokia c7 Suya düşen bir telefonun akibeti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
Nokia c7 Suya düşen bir telefonun akibeti
arkdaslar bundan yaklasık 1 sene önce bir konu acmıstım nokia c7 telefonum cebimde havuza girmiştim ve pert olmustu bugun bir nokia servisine verdim eger ki yapılırsa kullanmak mı mantıklı yoksa satmak mı mantıklı paraya ihtiyacım yok gönül ister kullanmamı ama suya düşen cihazın ilerleyişi normal olmaz dediler elinden cıkar denildi bi an önce ? masraf 170 Tl

Son durum : Serviste

sataer

Üye
kim demişse sallamış suya düşen parçalar 0 ıyla değişiyor hiç sıkıntı olmaz yeni telefon alcak para varsa sat yeni bişey al ama c7 işini görüyosa hiç masraf etme

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
hocam bi telefoncu abim dedi bugun eger olursa sat elinde kalır dedi. Anakart değişmesi lazım demişlerdi 1 sene önce ama smdi parcalar cogaldı ilk cıktıgı gün almıstım ondan. yeni tel alacak param yok ama kullanmakta istiyorum korkuyorum gene birşey olacak diye.. :S

15097

15097

Üye
kim demişse sallamış suya düşen parçalar 0 ıyla değişiyor hiç sıkıntı olmaz yeni telefon alcak para varsa sat yeni bişey al ama c7 işini görüyosa hiç masraf etme
:good:

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
Bakalım aksine diyecek bir teknik servisci var mı acaba kararmı değiştiriyorsunuz teşekkurler sevindim :)

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
Var mı başka yorum yapacak arkadaşlar ?

KayraBey

KayraBey

Üye
170 lira iyi valla. Bence uygun bir fiyat. Yaptır kullan

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
inşallah yapılırda kullanırım hocam bakalım duruma göre.

- - - Eklendi - - -

170 lira iyi valla. Bence uygun bir fiyat. Yaptır kullan

İnşallah hocam iyiyse iyidir..

var mı baska yorumlayacak arkadaslar? parcalar sıfır mı takılıyor ??

StunnerDead

StunnerDead

Üye
ilk telefonum 5200 ı ırmağa düşürmüştüm. senin ki gibi durgun su değil ki alıp götürdü telefonumu şu an karadenize dökulmüştür sanırım. o günden sonra Özlü bi söz öğrendim.

''Aynı ırmakta iki kere yıkanılmaz''

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
hocam dogruda benm problemim çözülürse kullanıp kullanmayacağım hakkında sizlerden bilgi almaktır ama su anda yapılırsa inş kullanmayı düşünüyorum.. ayrıyetten sorun tekrar cıkarmı diye soruyorum birde

ltfcn01

ltfcn01

Üye
Bence yeterince kurumuştur 1 yıl oluyor demişsin okadar kuruduktan sonra birdaha neden sıkıntı çıkartsınki mantiken çıkartmaz.

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
hocam telefonun içini actırdım 3 4 yere baktırdım son olarak beklettim telefonu parcaları felan cıksın diye bekledim ve bugune nasip oldu güzel br haber olur dedi adam ama eskisi gibi saglıklı bir sekilde calısır mı telefon ? parcalar sıfır (0) takılıyor demiş arkdasın birisi dogru mu acaba ?

avcitalip

avcitalip

Üye
hocam telefonun içini actırdım 3 4 yere baktırdım son olarak beklettim telefonu parcaları felan cıksın diye bekledim ve bugune nasip oldu güzel br haber olur dedi adam ama eskisi gibi saglıklı bir sekilde calısır mı telefon ? parcalar sıfır (0) takılıyor demiş arkdasın birisi dogru mu acaba ?

verdiğin servise göre değişir bence normal tamirciye verirsen bence onarım yapar oda ilk günki gibi olmaz bozulur kalır elinde ama adam gibi gidip servisine verirsen sana iyi bir ücret çıkartırlar ve telefonun yinede eskisi gibi olmayabilir benden söylemesi

gidip yaptırma bence yeni telefon al kendine:oke:

sataer

Üye
verdiğin servise göre değişir bence normal tamirciye verirsen bence onarım yapar oda ilk günki gibi olmaz bozulur kalır elinde ama adam gibi gidip servisine verirsen sana iyi bir ücret çıkartırlar ve telefonun yinede eskisi gibi olmayabilir benden söylemesi

gidip yaptırma bence yeni telefon al kendine:oke:

bütçem yok demiş arkadaş. Kimse su döküp bir yıl oksitlenmiş anakartı temizleyemez muhakkak 0 ını takacak. Sen beni dinle yaptır kullan kardeşim.

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
kullancam sanırım sataer kardeşim bakalım inş olurda kullanırız... teşekkur edeirm ilgilendiğin için

bountykiller

bountykiller

Üye
arkadaş çok sacma yorumlar var ya. Kurumuştur ne demek ya! O dirençler ve entegreler artık ıslanmış (oksitlenmiş). Türkiyedeki en iyi teknik servise versen bile o cihazın arıza çıkartma eğilimi çok yüksek. Anakart değişmediğin sürecede de arıza oranı yüksek olacaktır. Tabi bu şans işi . Ben 1 saat suda bekledikten sonra çıkartılp 1 gün sonra kullanılan telefonda gördüm , suya düştüktn sonra çöpe atılan telefonda gördüm. 170 tl veripte yaptırırsan bence hemen sat. ama dediğim gibi bu şans işidir. Paran varsa risk alırsın...

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
@sfgnrl hocam peki otelefonu ne kadara satabilirim satmaya kalksam ??

bountykiller

bountykiller

Üye
kutusu v.b. Varsa ve cihazın durumuna göre değişir. Ama o telfon bende olsa tamiri en fazla 50 tl tutardı. Sonrada alıp güzel bir fiyata satardm. Piyasasını tam olarak bilmiyorum ama 170 tl tamir parası çok fazla. Senin yerinde ben olsam 170tl Tamir parası verdikten sonra Telfona 250 den az verirlerse satmaz ve öyle devam ederdm. Ama 300 350 gibi bi piyasası varsa düşünmez satardım.

mavik0rku

Üye
    Konu Sahibi
baska yorum yapacak var mı kalsın mı satıyım mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt