Tavsiye Nokia C7 Iç Donanım Hakkında Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

mortal0008

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C7 Iç Donanım Hakkında Yardım
Arkadaşlar Herkese merhabalar ,

Nokia C7 Telefonumu yere düşürüp ekranını kırmıştım , o durumda çalışır ve kullanılabilir haldeydi(1 hafta kadar bu şekilde kullandım) lakin gerek görünüm açısından gerekse telefon görüşmesi yaparken ufak problemler teşkil ettiği için ekranını değiştirme ihtiyacı hissettim.Garantisi olmadığı için herhangi bir telefon tamiri yapan dükkana gidip ekranını değiştirttim.Ücreti ödeyip dükkandan ayrıldım telefon çalışır halde idi. Akşam olduğunda telefonun şarjı bitti ve telefon kapandı ve birdaha telefonu ne şarj edebildim ne de açabildim.Yeni batarya denedim olmadı. Bir kaç farklı telefon tamiri ile uğraşan yerlere gidip gösterttim lakin hiç birisi yapamadı.Ölmüş dediler telefon için.Mecburen yeni telefon aldık.Bir süre sonra aklıma geldi ve içini açmak istedim.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Linkte anlatım yapan kişinin yaptığı şekilde telefonun içini açtım.
Telefonların donanımlarından ve parçalarından pek anlamadığım için karşıma çıkan bu görüntü konusunda sizlerden fikirlerinizi paylaşmalarınızı rica ediyorum.

Vaktini ayıran fikirlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..

esmeran3

esmeran3

Üye
Kardeşimw orayı korumak için o ama seninkinin orası ile oynanmış değiştirilmiş olabilir.

Son düzenleme:

mortal0008

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim orda ızgara var orayı korumak için bir nevi ama seninki nerde

açtığımda bu şekildeydi , işin garibi ızgarnın altında ki parça eksikmi değilmi onu dahi anlayamıyorum

esmeran3

esmeran3

Üye
açtığımda bu şekildeydi , işin garibi ızgarnın altında ki parça eksikmi değilmi onu dahi anlayamıyorum

ızgarayı ben kendi tabirim ile söyledim sakın yanlış anlaşılmasın oranın eksik olması garibime gitti belki sana başka parça takmışlardır.

serecans

serecans

Üye
oradaki parça alttaki işlemcileri koruyan sadece bir kapak gibi bir şey ona çok takılma ama çıkarıp içindeki parçalarla oynamış olabilir ler

zamanın da bende vermiştim içinden küçük saat pili gibi birşey vardı onu almışlar dı.

• Beğen
Tepkiler: esmeran3
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Telefonculara pek güvenmeyeceksin, (Bir meslek bu kadar mı mimlenir yahu :hmmm)

ekranı değiştirtdiğinde kesin biryerleriyle oynamışlardır, yoksa durduk yere çalışmamazlık yapmaz...

Benim telefonda kazaya kurban gitti, telefonculara güvenmediğim için sadece arızalı parçayı bıraktım tamirciye :D

• Beğen
esmeran3

esmeran3

Üye
Telefonculara pek güvenmeyeceksin, (Bir meslek bu kadar mı mimlenir yahu :hmmm)

ekranı değiştirtdiğinde kesin biryerleriyle oynamışlardır, yoksa durduk yere çalışmamazlık yapmaz...

Benim telefonda kazaya kurban gitti, telefonculara güvenmediğim için sadece arızalı parçayı bıraktım tamirciye :D

onu nasıl yaptın kardeşim ya :)
örn: Kardeşim benim arabanın eksoz arızalı al şu egzosu yap ben arabaya takarım demiş gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
Emrgncy

Emrgncy

Üye
onu nasıl yaptın kardeşim ya :)
örn: Kardeşim benim arabanın eksoz arızalı al şu egzosu yap ben arabaya takarım demiş gibi :)
telefonu söküp takmaktan anlıyorum, telefonu açıp içindeki filmin kırık olduğunu görünce direk o parçayı söküp götürdüm, eğer anlamadığım bir arıza olsaydı güvenip teslim etmezdim yani :D

verdiğin örneğe gelince, arabayı tamirciye götürürsem ustanın belirttiği arızalı parçayı gider kendim alırım ve o parça takılana kadar aracın başından ayrılmam..

• Beğen
esmeran3

esmeran3

Üye
telefonu söküp takmaktan anlıyorum, telefonu açıp içindeki filmin kırık olduğunu görünce direk o parçayı söküp götürdüm, eğer anlamadığım bir arıza olsaydı güvenip teslim etmezdim yani :D

verdiğin örneğe gelince, arabayı tamirciye götürürsem ustanın belirttiği arızalı parçayı gider kendim alırım ve o parça takılana kadar aracın başından ayrılmam..

haklısın kardeşim :) bende öyleyim araba ve telefon konusunda ;)

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy

Üst Alt