Nokia C6-01 Wifi

Sponsorlu Bağlantılar

gktrkbmw

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C6-01 Wifi
Merhaba arkadaşlar nokia c6 01 kullanıyorum. Telefonun internet ayralrını yaptım ancak internete her zaman girmiyor, mesela sabah bağlanıyorum gayet rahat bi kerede giriyor 2 saat sonra deniyorum wlan bulundu diyor basıyorum bağlanamadı diyor akşam oluyo deniyorum giriyor kısaca kendi kafasına göre bağlanıyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? yardımcı olursanız sevinirm çok sıkıntı olmaya başladı en lazım olduğu anlarda özellikle girmemesi sinir bozucu ... :S

PriZm

PriZm

Üye
hard format atmayı denedinizmi?

SilentOne

SilentOne

Üye
bi hard format atmayı dene

Utku

Utku

Üye
hard format sakın atma flash at

htosuntr

Üye
aynı sorunu bende e6 da yaşıyorum. ne yaptıysam fayda etmedi, soft hard flash, kabullendim boyle yaşıyorum şimdilik. nokia'ya gittim yeni yazılım gelıcek düzelir dediler. şimdi e6 için yeni yazılımı bekliyorum

Utku

Utku

Üye
aynı sorunu bende e6 da yaşıyorum. ne yaptıysam fayda etmedi, soft hard flash, kabullendim boyle yaşıyorum şimdilik. nokia'ya gittim yeni yazılım gelıcek düzelir dediler. şimdi e6 için yeni yazılımı bekliyorum
yeni yazılım gelmeyecek sizde zaten anna yüklü

gktrkbmw

Üye
    Konu Sahibi
Ne yaptımsa olmadı format attım baştan yükledim interneti tanımladım herşey tamam ama bağlanmıyor... :(:(:(:(

SilentOne

SilentOne

Üye
ilginç bnde gonder servise tahnimce donanımsal bir sorun yüzünden yapıyo

SilentOne

SilentOne

Üye
peki :D

sterzi78

Üye
Kardeşler bende de benzer bir sorun var. İlk algıladığı ağa ilk grişte sorunsuz giriyor. Ama örneğin evdeki wiless'i aç kapa yapınca wiless i görüyor ve biliniyor diyor. bağlan dediğimizde bağlanmaya çalışıyor ama bağlanmıyor. Kullanıcı kılavuzunda da çare olarak Tlefonun hafızasını boşaltın - silin diyor. Hafız zaten boş. nersi boşalacak anlamadım. C sürücüsü 350 mb boş alanı var.
Çare olarak tek yapabildiğim 1 dakka bile almayan çözümü şu: Telefonumu kapatıp yeniden açıyorum. Kendiliğinden tanıyıp otomatik olarak bağlanıyor. Benim çözümüm dışında çözümü olan varsa yazsın lütfen.
Sorun sanki telefon-ile modem arasında Dns karışıklığı gibi geldi. Çünkü Modem her aç kapada kendi ayarlarını otomatik yeniliyor galiba. o sebeble ilk gördüğündeki ayarları ile wifiiye bağlanmaya çalışıyor. 2. kerede açınca ayarları tutmuyor ve bağlanamıyor galiba. Ama her zaman otomatik görmesi de lazım anlamadım. Bi uyusuzluk var anlayamadım.
Benim yorumum veya tahminim bu.
Yorumlarınızı bekliyorum...
Merhaba arkadaşlar nokia c6 01 kullanıyorum. Telefonun internet ayralrını yaptım ancak internete her zaman girmiyor, mesela sabah bağlanıyorum gayet rahat bi kerede giriyor 2 saat sonra deniyorum wlan bulundu diyor basıyorum bağlanamadı diyor akşam oluyo deniyorum giriyor kısaca kendi kafasına göre bağlanıyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir? yardımcı olursanız sevinirm çok sıkıntı olmaya başladı en lazım olduğu anlarda özellikle girmemesi sinir bozucu ... :S

serkanet

Üye
şifreleme türünü wpa 2 yapın ve telefonun erişim noktalarından size ait olan wlanı bulup siliniz sonra tekrar wlan aratın ve tanımlandıktan sonra router yada access point artık ne kullanıyorsanız üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayınız isim değişikliği şifre değişikliği gibi ve şifresiz kullanmaya çalışmayın günümüzdeki modemler şifre konulmadığı taktirde otomatik olarak gelen tüm mac adresi istemcilerini bloke ediyor ve internet erişimini kısıtlıyor

ClubberS_ENjoY

Üye
Yani bişey olsun enn ufak bişey hemmmenn hard format. Ya arkadaşlar sizin bu formatla alıp veremediğiniz neki herşeyde onu göze alıosunuz. Arkadaşım öncelikli tercihler var bağlantı ayarlarında onları düzenle problem kalmaz . Ufacıkta sinyal alsa wi fi bağlanmaya çalışıt. Yeni yazılım geldi zaten belle orada istediğin özelliği açıp kapatabiliosun. Mobil veriyi etkinleştir wi fi yi devre dışı bırak bitti. Yok hard formatmış yok şuymuş buymuş saçma sapan şeylerle kafanı yorma.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
format en son çözüm olarak yapılmalı

asadas74

asadas74

Üye
arkadaşim 2 si birbirine uyuşmuyor. modemin arayüzübe gir 192.168.1.1 gibi ordan gübenlik ayarını osta seviye yap ayarları kaydet cık bağlanacak

larten123

larten123

Üye
Allahaşkına birisi şu lanet olası telefonlardaki wifi sorununa çözüm bulsun eski çin malı telefonumda her internete bağlanıyordu orjinal nokia alıyoruz başımıza gelene bak ya :angry:

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
sorun nedir?

larten123

larten123

Üye

Tamamiyle açıklıyorum şimdi sorunumu:

Bağlanmaya çalıştığım modem: Zoom x5 serisi
Şifreleme türü:Wpa(WPA 2 desteklemiyor.)
Modemin yanında olmama rağmen bağlanmıyor.
Kablosuz ağımı tanıttırdım bağlanmıyor.
Bazen başka internetlere bağlanıyor ama kendi modemime asla bağlanmıyor.
Nokia destek hattını aradım şifreniz 8 karakterden oluşmalı ve şifreleme türü wpa olmalı dedi aynen böyle fakat bağlanmıyor.
Bazı yerlerde mac filtrelemesi yüzünden olur diyorlar fakat web arayüzünde benim modemimin mac ayarları diye bir şey yok çok inceledim.
Defalarca kez *#7880# ile soft format attım olmadı.
Erişim noktasından silip tekrar ekledim olmadı.
doğru yazıyorum çünkü bilgisayarlarım sorunsuz bağlanıyor.
Modemin kanal ayarlarıyla oynadım olmuyor.
Telefondaki %0 sinyalinde çeken bir internete bağlandı gözüküyor benim modemim %100 çekerken bağlanmıyor.

Artık gına geldi yemin ederim bu telefonlar internetsiz kullanılmaz!!!

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
arkadaşım diger gizli ağ'ı seç bırde ordan arat seceneklerde kullanıci kılavuzundan evde wifi konusunu oku derim