Nokıa belle hard format sonrası herkestekı aynı sorun

Sponsorlu Bağlantılar

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
Nokıa belle hard format sonrası herkestekı aynı sorun
Selamun Aleykum arkadaşlarım. İyi geceler...
evet arkadaşlar anna dan meşhur belle ye geçtim ama anna daki bazı uygulamalarım silindi bunlardan birisi o kadar kariyer yaptığım asfalt 6 idi. ben de sinirlendim uzun zamandır telefona format atmıyordum bari yeni yazılım attım dedim şuna bir geri yükle veri sil daha sonrasında hard format atayım dedim. Attım telefon açıldı. AMA ne teması renkli geldi ne mağazası kaldı ne haritası kaldı. mağaza haritayı biliyordum da temanın renksiz gelmesi beni şaşırttı. Forumdaki birkaç konuyu okudum qt bileşeni denen birşeyden bahsediliyor. ben ona baktım baktım baktım bulamadım 4.7 4.6 sürümlerinden bahsediyor ama link yok delirdim neyse benim derdim bu değil. Benim derdim nokia belle ye geçen bir X şahsının önceden yazılım güncellemeleri kısmından mağazasını kurabilmesi haritalarını indirebilmesi ve sosyal ağları takır takır indirebilmesi. Bunların hepsini ANNA'da iken yapabiliyordum da bu BELLE 'nin derdi ne ? Bu nokia ne yapmaya çalışıyor. Sorun bu qt bileşenindense neden anna da böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadan yazılım güncellemeleri kısmından takır takır indirebiliyordum hard format sonrası ? Öğrenmek istediğim ben şu anda ne yapacağım yazılım güncellemelerinden birşey gözükmüyor.Telefonun dili ingilizce de ovi mağaza yüklenmiyor web kısmından download ettğimde unable to install hatası forumda çok gördüm. Çıldırttı beni. Kimseye yüklenmemiş.Birisi demiş hard format zararlı ama hard format genel temizlik halidir. Ben telefonu sıfırladım mı her haliyle sıfırlarım.O yüzden şimdi yapacak 2 seçenek var tekrardan telefonu temizle temizlendikten sonra tekrar üzerine yazılım kur ama bu mantıksız geliyor bana o yüzden başka bir çözümü varsa bilen birisinin paylaşmasını rica ediyorum. Zevk aldığım telefondan soğuttu bu sorunlar.windows xp den vistaya geçmiş gibi birşey olduk valla :)

• Beğen
Tepkiler: n000k ve xeuszt

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
arkadaşım magaza wıdgetı varmı telınde söylermısın

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
hard formattan sonra ? şeklinde gözüküyor malesef hiç mağaza adına birşey yok

catdog136

catdog136

Üye
Hard format sistem dosyaları hariç herşeyi siler bu yüzden yazılımı tekrar yüklemeniz gerekiyor flash işlemiyle..

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
sılemıyorsun dimi yada yuklu uygulamalarda magaza adına bısey varmı ovı store falan

mesut1979

Üye
arkadas eger magaza varda acilmiyorsa veya yeniden yüklenmiyorsa caren telefona flash atman lazim yoksa baska caresi yok bu isin,bide telefona nasil hard format attin 7370 üzerinden mi yoksa tuslara basili olarak mi

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
anna da da bu işlemi yapmıştım yazılım güncellemeleri kısmından mağazayı yükleyebiliyordum ama belle bana mısın demiyor

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
evet bellede hard format atarsan elinde 3310 var gibi kalırsın çoğu bileşende siliniyor ne mağaza yükleniyor nede gerisi tek yapman gereken ovi suite ile belleyi tekrar kurmak veya phonixle flash atman anna da gibi hard atıp güncellemeleri yükleyemiyorsun eğer bellede format atman gerekiyorsa soft yapman gerek hard kadar olmasada işini görürür her şeyi siler sanki telefonunu yeni güncellemeden çıkarmışsın gibi olur herşeyi tekrar yüklersin sıkıntı olmuyor ama hardtan sonra soft işe yarar mı bilmiyorum denemek lazım

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
arkadas eger magaza varda acilmiyorsa veya yeniden yüklenmiyorsa caren telefona flash atman lazim yoksa baska caresi yok bu isin,bide telefona nasil hard format attin 7370 üzerinden mi yoksa tuslara basili olarak mi

önce geri yükle veri sil kısmından sonra hard format telefon kapalıyken

----------Eklendi @ 23:14:23 ---------- Yazıldı @ 23:12:39 ----------

evet bellede hard format atarsan elinde 3310 var gibi kalırsın çoğu bileşende siliniyor ne mağaza yükleniyor nede gerisi tek yapman gereken ovi suite ile belleyi tekrar kurmak veya phonixle flash atman anna da gibi hard atıp güncellemeleri yükleyemiyorsun eğer bellede format atman gerekiyorsa soft yapman gerek hard kadar olmasada işini görürür her şeyi siler sanki telefonunu yeni güncellemeden çıkarmışsın gibi olur herşeyi tekrar yüklersin sıkıntı olmuyor ama hardtan sonra soft işe yarar mı bilmiyorum denemek lazım

nokia nın buna bir çözüm sunması mümkün olmayacak mı yani yazılım güncellemelerinde bunu göstermesi mümkün olmayacak mı o zamn ben şimdi tekrar hard atıp yazılım atıyorum bir sürü gereksiz şeyler kurdum telefona qt bileşenleri ve diğer bir sürü yazılımlar mağaza yüklenebilsin diye ... yok mu başka önerisi olan

mesut1979

Üye
önce geri yükle veri sil kısmından sonra hard format telefon kapalıyken

o zaman caren yok telefona flash atmaktan baska arkadas ,cünkü ayni durum benimde basima geldi.

----------Eklendi @ 22:15:53 ---------- Yazıldı @ 22:14:37 ----------

bende senin gibi telefona yüklemedigim qt programlari kalmamisdi ama hicbirisi care olmadi.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
tarayıcıya gır magazadan uygulama yukle yi tıkla senı lınke yönlendırecek bırde öyle dene arkadaşım ama öncesınde yuklu uygulamalardan ovı storeyle ılgılı olanları sıl arkadaşım

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
bi tane dosya buldum yükleniyor heralde ama tam olarak tatmin olur muyum bilmem sizinle paylaşmak istiyorum

No u r wrong 1st install CWRT Core then Install Nokia Store problem Solve ...
Download Goto

3.22.54 mağaza sürümünü kurdum sorun halloldu bu dosyayı bulabilmek için 2 saat im gitti valla

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Yesil ekranda dımi yukleniyor yazıyor

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
evet aynen please wait. insatallation will take a few minutes yeşil çubuk doluyor :) 3.22 sürümünü buldum forumdan hayırlısı web şeklini alacak mı bakalım

----------Eklendi @ 23:45:31 ---------- Yazıldı @ 23:44:49 ----------

oldu valla 054 varmış 52 yi kurduk sonu hey allahım bitmiyor bunun sonu şimdi mağazadan herşeyin güncelini kurabilcek miyim acaba ?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
kurarsın inşallah

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
mağazayı falan kurdum da en güzeli yazılımı mı tekrar kurayım ne diyorsunuz böyle tek tek uğraşmaktansa

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ben belleyı ılk yukledıkten sonra bırkaç kez format atıp tekrar yukledim takılmalar olunca ınternet sorunu falan önce telı hatsıza aldım sonra fabrıka ayarlarından veri sıl ve gerı yukle ile format attım belleyı yuklemedım geri valla yag gibi maşallah

yeah_yeah

Üye
    Konu Sahibi
yani diyorsun ki tek tek uğraşma belle hazor programlanmış sana kurulmuş onu tekrar üzerine kur hard formattan sonra

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yani diyorsun ki tek tek uğraşma belle hazor programlanmış sana kurulmuş onu tekrar üzerine kur hard formattan sonra

hard format atarsan magaza tekrar silinır belleyi bırkac kez format atıp yuklemeye gerek yok diyorum.bütün bir yazılim oldugu için ilk yüklemede tamamen yazıyo zaten telefona dedıgım şekılde format attım o kadar iki haftadır kullanıyorum hicbır sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: yeah_yeah
SilentOne

SilentOne

Üye
tekrar flash atmak daha makül bence

Üst Alt