Nokia 6700 Classic açıldıktan hemen sonra USB bağlanamadan kapanıyor. Rehberimi nasıl alabilirim ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pbcaer

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 6700 Classic açıldıktan hemen sonra USB bağlanamadan kapanıyor. Rehberimi nasıl alabilirim ?
Merhaba, Nokia 6700 C-1 telefonumu bir kaç gün önce şarjladıktan sonra açmaya çalıştığımda açıldıktan hemen sonra önce ekran, sonra tuş takımının ışığı kapandı. Tekrar düğmeye bastığımda yine aynısı oluyor. İki veya üçüncü kez aynı şey olduktan sonra telefon tamamen kapanıyor. Bataryam başka telefonda sorunsuz çalışıyor, başka batarya telefonuma takıldığında ise yine aynı hatayı veriyor. Rehberim kayıtlı olmadığından telefonu atamıyorum. Nokia logosu ve el sıkışma sahnesinin ardından masaüstü bir kaç saniyelğine görünüyor, bu esnada bir kaç kez tuşlara dokunmak mümkün ama sonra birden donuyor ve önce ekran, ardından tuş takımı ışığı kararıyor. Bu süre çok kısa olduğundan bilgisayar telefonu sadece bir anlığına görüyor, ardından USB aygıt çıkarıldığında çıkan uyarı sesi ile birlikte kayboluyor. Dolayısıyla PC Suite'e bağlayıp firmware güncellemesi yapamıyorum. Eğer çok hızlı olursam menüye girip telefon rehberini açıp ilk bir kaç numarayı alabilirim, ki aldım zaten, ama aşağılara inmeme müsaade etmeden ekran kararıyor, yeniden açıldığında ise tekrar en baştan masaüstünden başlıyor. Bu durum yaklaşık 1 yıl kadar evvel yine olmuştu, o zaman bataryayı, sim kartı, hafıza kartını çıkarıp telefonu bir kaç gün sonra tamir etmek ya da ettirmek için bekletmiştim, işlerimin yoğunluğundan haftasonuna kadar sarkmıştı. Bu sürecin sonunda Ovi Suite kurup, USB ile telefonu umutsuzca bağladığımda nasıl olduysa telefon biraz uzun süre açık kaldı, bu esnada Ovi Suite güncelleme imkanı buldu. Rehberimi de birvesile almış oldum ancak, bir hafta geçmedi ki bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım. Sonra da ha bugün ha yarın derken bir yıldır ihmal edince tekrar oldu. Bu sefer önce panik yapmadım, geçen sefer nasıl olduysa hallolmuştu, yine hallolur dedim ama ne denedimse olmuyor. Ovi Suite artık yok zaten, PC Suite var. Bence Ovi Suite'de bir keramet vardı sanırım. Her iki seferde de normalde yapmadığım bir şeyi yaptım, telefon kapalıyken şarjladım. Genelde telefon açıkken şarjlarım, herkes gibi aramaları kaçırmamak namına, bu iki olayda da telefon kapalıyken şarjlandı, ardından açmaya çalıştığımda bu hatayı verdi. Bir başka husus, geçen sefer gelen kutumda 1000+ mesaj vardı, silmeye fırsat bulamamıştım bir türlü, işim gereği mesajların bir kısmı önemli, o yüzden silme konusunda biraz titiz davranırım. Telefonu update edince geçen sefer, o gün bugündür mesaj kutumu temiz tutuyorum. Ancak bir şey farkettim, normalde ben giden kutusunda mesaj saklamamaya ayarlarım. Güncelleme yapınca default olarak giden mesajları saklama opsiyonu seçili kalmış sanırım, geçen akşam hızlıca girdiğimde gördümki 1024 giden mesaj var. Bu telefonlarda mesaj hafızasıyla ilgili bir sorun var sanırım, geçen seferde işyerinden bir arkadaşa aynı olmuştu, tamire gittiğinde arkadaş öyle söylemiş. Velhasıl, şu anda telefon rehberime ulaşamıyorum, yeni telefon aldım, SIM'deki 50'ye yakın telefonu aldım ancak, telefonda kalan numaralar lazım. Bildiğiniz bir yazılım, teknik önerebileceğiniz bir yöntem varsa paylaşırsanız memnun olurum. Bu problemi defaatle duyduğunuza eminim. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Anlayan bir kişi yok mu ? Kurtarın beni hint forumlarında dolaşmaktan lütfen. Şu ana kadar öğrendiğim bir şey var o da dead mode flash atarsam her şey silinecek. Veriyi kurtarmanın tek yolu Cyclone, ATF, MXKEY gibi boxlar ve fbus flashing kablosu imiş, ancak bu şekilde veriyi kurtarabilirmişim. Peki bütün telefoncularda var mıdır bunlar ? Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt