Nokia 5800 Xm - Nokia Maps Gps Sorunu %100 kesin çözüm | Denendi.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazy_young

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 Xm - Nokia Maps Gps Sorunu %100 kesin çözüm | Denendi.
Merhabalar...

Uzun zamandır Nokia ovi maps ile gps'e onlarca çözüm yolu denememe rağmen bağlantımı sağlayamıyordum.. Telefona hard format attım, güncelledim, virüs taraması yaptırdım, nafile..

Sorunum hakkında foruma konu açmıştım fakat yine sonuç alamadım:
http://www.maxicep.com/symbian-dest...na-virus-girdi-galiba-362276.html#post2409459

En sonunda NDrive adlı gps programı kurdum, programı kurarken "PIPS S60 v1.6 SS" diye bir sinyal programı yüklüyorsunuz. Bu programı kurduktan sonra NDrive'da çalışır duruma, Nokia Maps'da çalışır duruma geldi...Büyük ihtimalle sinyal programını kurduktan sonra düzeldiğini düşünüyorum.

PIPS S60 v1.6 SS indirmek için;

Alternatif;

Programı yüklediğniz halde yinede bağlantı kuramıyorsanız, forumdaki Ndrive programını yükleyip tekrar deneyiniz..

http://www.maxicep.com/symbian-v9-4...kurulum-kilavuzu-by-reis-i-eagles-309864.html

* Bir teşekkür yeter...

• Beğen
Tepkiler: combat06, Aang67 ve ares24

hasbaly

hasbaly

Üye
Kardeş ben de 5800 kullanıyorum. Hani uygulamalar yerinde Yer bölümünde konumlamada konumlama yöntemleri vardır. Kesinlikle biliyordursun. Orada Tümleşik GPS İle Yardımlı GPS açık olursa kontör gitmiyor. Çünkü kontörün yokken dene. GPS ÇALIŞIYOR. AMA ŞUNUDA SÖYLEYECEĞİM. GPS Evdeyken iç odalarda cama yakın yerde yada evin en alt katlarında oturuyorsanız GPS çalışmayabilir. Sonuçta oda bir uydu aracı. İnşallah faydalı olabilmişimdir.

crazy_young

Üye
    Konu Sahibi
O bilgileri biliyorum fakat bütün yöntemleri denememe rağmen randuman alamıyordum, eğer bütün yöntemleri deneyip çalıştıramayan kullanıcılar burdaki yöntemi denerlerse olduğunu anlatıyorum.

--------------- Ekleme ---------------

Deneyenler yorum yazarsa memnun olurum .):

toga1453

Üye
Nokia teknik destek hattını arayın 4443665 çok ilgili ve bilgililer.
ben aradım sorun çözüldü.
sorunum gps yerimi gösteriyor ancak sesli yönlendirme yapmıyordu.

uygulamalardan dosya yöneticisi ordan e hafıza kartı "cities" klasörünü ve "qf" dosyalarını silin sonra
sonra normal gps i çalıştırın bekleyin.
daha sonra harita ve ses dosyalarını ovi programı ile yeniden yükleyin sorun çözülecektir.

anılbaran

anılbaran

Üye
benım konum bulmuyo gps bozuk o yuzden hıç Bıri ise yaramıyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt