Neo v Ekran kilidini unuttum

Sponsorlu Bağlantılar

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
Neo v Ekran kilidini unuttum
Neo v nin ekran kilidini unuttum telefonu nasıl düzeltebilirim ? Format nasıl atabilriim yada bilgisayardan yapabilecegim bişeyler var mı ?

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
FlashTool Ile Yeniden Yazılım Atabilirsin.
Birazdan anlatacağım

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
arkadaşım hemen anlatabilr misin telefonda ICS yüklüü
nasıll yapacam lütfenn hemen anlat

Mobilim kısa bir şey değil madem çok acil araştır bul!
Az Beklersen...

- - - Eklendi - - -

4.0.2.A0.62 sürümünü buradan indirebilirsiniz,

http://sourceforge.net/projects/seandroid/files/xperianeov/Firmwares/NeoV.4.0.2.A.0.62.rar/download

FlashTool'u buradan,

http://uploaded.to/file/g3uingdb

İlk önce;

Flashtool klasörünün içince "Drivers" dosyasındaki programı çalıştırıp bütün driverları yüklüyoruz.

Sonra;

1- USB HATA AYIKLAMA MODU'nu aktif ediyoruz. 2- BİLİNMEYEN KAYNAKLAR'ı aktif ediyoruz. 3- USB BAĞLANTI MODU'NU " MSC " olarak seçiyoruz.

Daha sonra,

İndirdiğimiz 0.62.tft sürümünü rar'dan çıkartıp masa üstüne atıyoruz,

FlashTool programını kuruyoruz ve masa üstüne attığımız 0.62.tft dosyasını Bilgisayarım->C->Flashtool->Firmwares klasörünün içine atıyoruz(x10 ile ilgili dosyayı silmeyin.)

Telefonu USB ile bilgisayara bağlıyoruz.

Flash "Şimşek" butonuna basıyoruz ve "Flash Mode" u seçip "Ok" tuşuna basıyoruz.

Select a Firmware kısmında NeoV sekmesi zaten otomatik seçili oluyor. Genel görünüm şöyle olması gerekiyor,

Firmware Content kısmında sadece simlock.ta görünüyorsa bilgisayarınızın dilini İngilizce(ingiltere) yapıp yeniden başlatmanız gerekli.

"Ok" tuşuna basıyoruz Flashtool eski sürümü yüklemeye başlıyor, daha sonra size uyarı veriyor ve

Bilgisayar'dan USB kablosunu çekiyoruz, Telefonu kapatıyoruz, Kapandıktan sonra 15 sn kadar bekleyip geri tuşuna basarak USB'yi tekrardan Bilgisayara takıyoruz. Flash devam ediyor ve bitince şu şekilde oluyor ekran.

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
ilk defa flastool kullanacagım cok karışık geldii... windows 7 kullanıyorum telefonu acık mı yapıcam bunları yaparken kapalı mı yapacam ? Bide benim ics sürümü farklıydı galiba dün pc compation ile güncelledim...

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Emma-Watson kuzum estirmiş maşallah :)

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
ilk defa flastool kullanacagım cok karışık geldii... windows 7 kullanıyorum telefonu acık mı yapıcam bunları yaparken kapalı mı yapacam ? Bide benim ics sürümü farklıydı galiba dün pc compation ile güncelledim...

Ilk Açık Olacak Sonra Sen Bunları Uygularken Telefonu Kapatmanı isteyecek.
Işlem bittiğinde 2.3.6 Sürümünde olacaksın
Istersen 4.0.4 e güncellersin.
Bir Sorum Olacak ICS Stabil kullanabiliyor muydun?

- - - Eklendi - - -

Emma-Watson kuzum estirmiş maşallah :)

Copy And Paste Esintisi :)

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
Ilk Açık Olacak Sonra Sen Bunları Uygularken Telefonu Kapatmanı isteyecek.
Işlem bittiğinde 2.3.6 Sürümünde olacaksın
Istersen 4.0.4 e güncellersin.
Bir Sorum Olacak ICS Stabil kullanabiliyor muydun?

- - - Eklendi - - -

Copy And Paste Esintisi :)

dün güncelledim görüntü olarak mükemmeldi ekrana şifre koydum herzaman girdiğim şifre hatalı diyor kafayı yedirtti bana

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Gmail den olmuyor mu bu yahu :hmmm altta secenek cikmasi lazim ama.

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Bir kac kere yanlis gir hic bekletiyor mu 30 sn bekleyin felan diye bir dene en azindan 5-6 kere yanlis gir..

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
Bir kac kere yanlis gir hic bekletiyor mu 30 sn bekleyin felan diye bir dene en azindan 5-6 kere yanlis gir..

5 kere yanlıs girdikten sonra 30 sn ye bekletıyor ama g mail hesap vs cıkmıyor telefonu flastool ile bagladım telefonu gormedi :((

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Nasil gormedi :hmmm normal rom at istersen..stock rom ben vallahi telefondayim pc de degilim ki :ah

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
hata ayıklama modu falan dıyor onu yapamadım ondan mıdır acaba ?

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Bende Telefondayım çok yardım edemiyorum
Adb Driverlarını kurdun mu
pc yi yeniden başlat 2-3 kere dene görmesi lazım

- - - Eklendi - - -

hata ayıklama modu falan dıyor onu yapamadım ondan mıdır acaba ?

Ondan tabiykiii :D

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
Bende Telefondayım çok yardım edemiyorum
Adb Driverlarını kurdun mu
pc yi yeniden başlat 2-3 kere dene görmesi lazım

- - - Eklendi - - -

Ondan tabiykiii :D

hayır kurmadım senin dedigin programları indirip kurdum başka kurulması gereken program var mı ?

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
FlashTool kurulu olduğu yerde Driver kısmında FlashTool drivers diye bir şey olacak onu kur

hunter41

hunter41

Üye
    Konu Sahibi
hemen kuruyorum

- - - Eklendi - - -

hepsini işaretleyip kurdum

Üst Alt