Nemesis de ERROR hatasına SON...

Sponsorlu Bağlantılar

denizgozlu_88

Üye
Açtığın konuyu yeni görme fırsatım oldu. Bu kadar uğraşa gerek yok. NOKİA BUNU BİLEREK KODLAR DEĞİŞTİRİLEMESİN DİYE YAPIYOR ZATEN. Nokianın Nokia_PC_Suite_rel_6_85_14_1_tur_web kurarsanız ki bu sürümlerde cable driver kurulmuyor nemesis hata vermez ve kolayca kodu değiştirebilirsiniz. Ama dediğim gibi 6 serisini kurun. Nokia_PC_Suite_rel_6_85_14_1_tur_web gibi.
kardeş çok teşekkür ederim neredeyse 1 yıldan fazla bir süredir bunun için çalışıorm bütüün form sitelerini gezdim yapamadım nemesis error verdiği için ama senin bu sölediğin gibi oldu telefonum artık türkçe:)çok saol emeğine sağlık

odyersan

Üye
o kadar uğraştım , saatlerimi verdim nihayet çözdüm.

Kaç kere mesajda yazdım. Bir yardım edecek kimse çıkmadı.. Oysa ben yaptım diyenler varsa hepsi bencil, kendini düşünen zavallılar. yaptın ama nasıl yaptın burada yapamayanlarda var bir paylaş. YOK olmaz ben yaptım ..

Telefonunu TR alanlarda zaten sorun yok. Onlar zahmetsizce güncelleme yapabiliyor. Belki de ben yaptım diyen bencil ler onlardır .....

Neyse uzun uğraşlar sonucu nasıl yaptım onu anlatayım..

Nemesis programının nasıl kullanılması gerektiğini bir kaç arkadaş yazmışlar .Sağol sunlar.
Bu programın derdi kurulumla alakalı değil onu bir kenara koyalım. Olduğu gibi kurun. Next and next ..program kurulsun.

Denetim masasından program ekle kaldırdan Nokia Cable Driver diye bir yazılım varsa ki var (Nokia Software Uptade bunu aotumatik kuruyor..) Sorun burada.. Sonra aygıt yöneticisinden bağlantı noktalarından telefonumuz için olan portu silin.. Bende bu yazılım com12 yi kullanıyor.
Oysa bu yazılım yokken Com9 çalışıyor ki bunda hata vermiyor.

Bu yazılımı kaldırın Nemesis Hata vermiyor. Değişiklikleri kaydedin. Sonra Nokia Software Updateri programını kurun. Göreceksiniz ki Nemesisi Error verecek.. Artık güncelleştirme yapabilirsiniz.

Tekrar nemesisi kullanmak isterseniz yine aynı kablo driveri silersiniz.
Kolay gelsin
arkadaşım dediklerini yaptım ama hata devam ediyor portu sildikten sonra başka potumu tanıtmamız gerekiyormu softwear uotade tamamen kaldırdım

high45

high45

Üye
sağol kardeşim dediklerini harfiyen yaptım oldu. Emeğin için çooooooooooooooooooooooooook teşekür ederim ve paylaştığın için de :oke:

yunusemre80

Üye
nemesis programında error hatasına gercekten cozdum.

Su işlemleri gerceklestırın.

ben şahsen denedim ve calısıyor Nokia N73ME da prodact code ise: 0539256

Nemesis programında dikkat edilmesi gereken kurallar.
1. Nokia PC suit i programı normal şekilde kurun. Kuruluysa öyle kalsın tekrar kurmayın.
2. ondan sonra nemesis programını kurun.
3. cep telefonunu pc ye baglayıp pc ile baglantısını kurun.
4. nemesis programını çalıştırın.
5. sag tarafta read var ona basın.Sonra scan tusuna basın sol tarafta.
6. Sayet program error hatası verecek olursa.
7. pc yı guvenli motta acın.Bu motta acmamızın sebebı bazı klasorlerın adını degıstırecegız.
8. c:\program files\nokia yazan klosoru bulun.nokia yazan klosorun adını noki deyın.
9. pc reset atıp tekrar normal şekilde acın.
10. cep telefonumuzu tekrarden pc ye baglayalım ve pc suit ti secelim telefonumuzdan.
11. telefon pc ye baglanınca nemesis programını tekrar calıstıralım.
12. Şimdi error hatası vermeyecektır.
13. cep telefonunuzun kondunu gerekli şekilde girdikten sonra.write tusuna basın.
14. pc ye reset etıp guvenlik modda acalım ve daha önce degıstırdıgımız nokia klasorunu (noki yapmıstık) onu
tekrar nokia yapalım.
15. pc reset atıp normal sekılde calıstıralım.
16. telefonunumuzu baglayıp guncellestırmesını tekrar yapın.
17. telefon artık turkce.

rezban

rezban

Üye
yapılması gerekenler 1-Nemesisi kurun. 2-Telefonu herhangi bir usb kabloyla pcye bağlayın. 3-Nemesisi açın BÜYÜTEÇ e tıklayın 4-Phone Info ya tıklayın. 5-(scan falan hikaye)Sağ taraftaki product code kısmında ENABLE kutucuğunu işaretleyin. 6-İnternetten bulduğunuz telefon modelinize ait kodunuzu (Türkçe versiyon kodunu)yazın 7-Write a tıklayın(error yine yazacaktır siz 1-2 kere daha tıklayın,onay falan beklemeyin Nemesisi kapatın normal güncellemnize başlayın

6630'umu türkçe yapmamın mutluluğunu yaşıyorum emeğine yüreğine sağlık...

HONEST33

Üye
nemesis programında error hatasına gercekten cozdum.

Su işlemleri gerceklestırın.

ben şahsen denedim ve calısıyor Nokia N73ME da prodact code ise: 0539256

Nemesis programında dikkat edilmesi gereken kurallar.
1. Nokia PC suit i programı normal şekilde kurun. Kuruluysa öyle kalsın tekrar kurmayın.
2. ondan sonra nemesis programını kurun.
3. cep telefonunu pc ye baglayıp pc ile baglantısını kurun.
4. nemesis programını çalıştırın.
5. sag tarafta read var ona basın.Sonra scan tusuna basın sol tarafta.
6. Sayet program error hatası verecek olursa.
7. pc yı guvenli motta acın.Bu motta acmamızın sebebı bazı klasorlerın adını degıstırecegız.
8. c:\program files\nokia yazan klosoru bulun.nokia yazan klosorun adını noki deyın.
9. pc reset atıp tekrar normal şekilde acın.
10. cep telefonumuzu tekrarden pc ye baglayalım ve pc suit ti secelim telefonumuzdan.
11. telefon pc ye baglanınca nemesis programını tekrar calıstıralım.
12. Şimdi error hatası vermeyecektır.
13. cep telefonunuzun kondunu gerekli şekilde girdikten sonra.write tusuna basın.
14. pc ye reset etıp guvenlik modda acalım ve daha önce degıstırdıgımız nokia klasorunu (noki yapmıstık) onu
tekrar nokia yapalım.
15. pc reset atıp normal sekılde calıstıralım.
16. telefonunumuzu baglayıp guncellestırmesını tekrar yapın.
17. telefon artık turkce.

Sana ne kadar teşekkür etsem azdır dostum. Allah senden razı olsun.

mahmut021

Üye
namesis sorununu çözümü aşağıdaki linkten son sürümü indirmeniz yeterli haydi sağlıcakla kalın.

--------------- Ekleme ---------------

sayın arkadaşlar kendinizi bu diğer kafa karıştırıcı yöntemlerle yormayınız lütfen aşağıda verdiğim linkte namesisin son sürümü var onu indirdikten sonra next next sonuna kadar ve çalıştıraya başlaya bilirsiniz BİR TEŞEKKÜR ETMENİZ YETERLİ link: :bye2:

saitkral12

Üye
yinede error verdi balantı noktasında epc yazıcı bağlantı noktası ve 2 tane iletişim bağlantı noktası var hangisini siliyim of lanet olsun bir daha yazılım güncellersem

brknesta

Üye
her kafadan ayrı ses bır cozum yokmu su E66 ma ltfn :(

muratsim67

Üye
olmadı kardeş kaldırdım
cable dirverını ama sonra aklıma geldi telefonu nasıl bağlayacaz o zaman akıllım

massy

Üye
bi arkadaş böyle yazmış aynen denedim sorunum çözüldü bu konuda yazılanların hepsini denedim olmadı böyle basit bi şekilde olması zoruma gitti :)

NE KADAR ARAŞTIRMA YAPTIYSAM NSS ERROR HTASINA ÇÖZÜM BULAMAMIŞTIM.BİRAZ ZAMANIMI ALDI AMA OLSUN .NEYSE ŞİMDİ ÇÖZÜMÜ ŞU ARKDAŞLAR NSS AÇIYORSUNUZ SAĞDA MERCEĞE TIKLADINIZ.SONRA PHONE İNFO DEDİNİZ,ORDA DURUN SCAN YAPMADAN ÖNCE, TELEFONA TAKTIĞINZ USB GİRİŞİNİ ÇIKARTIN TEKRAR (TELEFON GİRİŞİNDEN ÇIKARTIN) TAKIN.ONDAN SONRA SCAN YAPIN GÖRECEKSİNİZ Kİ İNŞA-ALLAH SİZİNKİDE OLACAK.BENİM SORUNUM BÖLE ÇÖZÜLDÜ UMARIM SİZİNKİDE ÇÖZÜLÜR...HADİ KOLAY GELE....:oke:

fatihyazan

Üye
Allah razı olsun kardess evet 6 serisi işe yarıyo bnde 6630 kullanıcıyım ve cok uraslar sonucunda oldu 6 serısı ıse yarıyor saygılar..

slave58

Üye
arkadaşlar ne kadar uğraştıysam da nemesis ile telefonuma (6500 slide) flash yükleyemedim. şuan ki versiyon 10.30, ben 10.00 versiyonunu yüklemek istiyorum. lütfen bir çare. nemesis ile flash nasıl atarım. deniyorum fakat error veriyor.

not: cihazı görüyor, code da değiştirebiliyorum. fakat flash yüklerken usb error veriyor..

bülent_06

Üye
ya hepsi yalan 1 haftadan beri deniyorum olmuyo nemesis çıldırıcam :hmmm

slave58

Üye
off neden kimse yardım etmiyor ki!!!

leventgaat

Üye
bi arkadaş böyle yazmış aynen denedim sorunum çözüldü bu konuda yazılanların hepsini denedim olmadı böyle basit bi şekilde olması zoruma gitti

Alıntı: by_EfsaNe42 göndermiş. >
NE KADAR ARAŞTIRMA YAPTIYSAM NSS ERROR HTASINA ÇÖZÜM BULAMAMIŞTIM.BİRAZ ZAMANIMI ALDI AMA OLSUN .NEYSE ŞİMDİ ÇÖZÜMÜ ŞU ARKDAŞLAR NSS AÇIYORSUNUZ SAĞDA MERCEĞE TIKLADINIZ.SONRA PHONE İNFO DEDİNİZ,ORDA DURUN SCAN YAPMADAN ÖNCE, TELEFONA TAKTIĞINZ USB GİRİŞİNİ ÇIKARTIN TEKRAR (TELEFON GİRİŞİNDEN ÇIKARTIN) TAKIN.ONDAN SONRA SCAN YAPIN GÖRECEKSİNİZ Kİ İNŞA-ALLAH SİZİNKİDE OLACAK.BENİM SORUNUM BÖLE ÇÖZÜLDÜ UMARIM SİZİNKİDE ÇÖZÜLÜR...HADİ KOLAY GELE....

gerçektende oldu yaaa ALLAH razı olsun kardeş .....

crafty61

Üye
:vur yha arkadaşlar benim pc me nokıa pc sultıe yuklenmıyor lutfen yardımcı olun yhaaaaaaaaaaaaaaa

umt134

Üye
kARDEŞİM..çOK TŞKLER..İİKİ VARSIN...

Üst Alt