İstek Nedir bu Samsung Note 3 Kore malı..

Sponsorlu Bağlantılar

nyork

Üye
    Konu Sahibi
Nedir bu Samsung Note 3 Kore malı..
Arkadaşlar selam,

Telefonum S3 değiştirme planım var..Bu güne kadar sürekli büyük tek. marketlerden alış-veriş yaptım..
Bugün bir arkadaşa denk geldim Kore malı note3 varmış elinde .doğrusu o söyledi ben anlamamıştım zaten iddia sahibi değilimde pek anlamam yani..

Neyse aldığı yere gittik, merak ettim , biraz bakabilirmiyim dedim , izin aldık..
CPU-Z yükledim...

MTK 6572 1 Ghz işlemci gösteriyor fakat hardware Mtk6589 gösteriyor..
Ayrıca bu işlemci çift çekirdek bildiğim kadarıyla ama gpu-z dört çekirdek gösteriyor

Bu konuyu açmak normal mi bilmiyorum , öyle ise mod arkadaşlar hemen silebilir.

Şunu soracağım ..bu işlemci nedir ve yukarıda belirttiğim çelişkiler neden kaynaklanır..
Bu tip telefonları almak mantıklı mıdır?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bu tip telefonları almak bence mantıksız. Ne garantisi var ne özellikleri özellik nede o programlarda yazılan özellikleri doğru şekilde görebiliyorsun. Kısaca bu tip telefonlara para vereceğine paranı çöpe at daha iyi. Tavsiyem bilindik firmaların daha makul fiyatlı modellerini almak olur. En azından telefon kullanmış olursun.

nyork

Üye
    Konu Sahibi
Benim anlamadığım nokta şu..
Adam bunu 8 aydır kullanıyorum diyor ve telefonda tık yok..Kamera görüntüsü 5 mp civarında orası doğru 13 falan değil..
Ama diğer işleri orjinalindeki gibi yapıyor 1 saat baktım inceledim..
Şuna kızıyorum ..Biz gidip boşuna mı veriyoruz 1800 tl. Bozulmadığı sürece aynı işi yapıyor..Bu arada bu arkadaşım dediğim özel bir hastanede doktor ya bu da tuhaf bir iş.. Dedim " bunun Sar değeri falan yüksektir arkadaş iyi hoş da" ..Vallahi adam tınmadı bile ..zaten en fazla 2 dk. lık görüşürüm o da kulaklıkla diyor..

Hasta etti resmen yani..

Fenomenon

Fenomenon

Üye
kore malı note 3 = çakma note 3
bu telefonlar replika yani çakma telefonlar ama satarken çakma dememek için kore malı diyorlar. bu kadar basit. sakın ha alma. artık orta segmentte de çok iyi telefonlar var.

nyork

Üye
    Konu Sahibi
S3 sıktı artık işin özü..LG G3 bakacaktım hafta sonu..böyle bir durumla karşılaştım..Hiç bilgim yoktu bu kore mallarından ..
Bi sorayım dedim nedir bu işin aslı..
Takılmamın sebebi de belirttiğim gibi , bu kişi cahil cühela biri olsa tamam da adam doktor ..İyi miyi deyince n'oluyoruz yaw neredeyiz dedim bir anda..

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
S3 sıktı artık işin özü..LG G3 bakacaktım hafta sonu..böyle bir durumla karşılaştım..Hiç bilgim yoktu bu kore mallarından ..
Takılmamın sebebi de belirttiğim gibi , bu kişi cahil cühela biri olsa tamam da adam doktor ..İyi miyi deyince n'oluyoruz yaw neredeyiz dedim bir anda..
Telefonların SAR değerini ayarlayamıyolar hocam Allah korusun cepte taşınacak o telefon .

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Doktor olduğu cahil olmadığı anlamına gelmiyor ne yazık ki.

dayannight

dayannight

Üye
aynen g3 alacak bütçeniz varsa sakın replika telefon almayın ilerde pişman olursunuz paranız çöpe gidebilir.

askımm

Üye
s3 kullan daha iyi nse s4 kullanıodum paraya sıkıstım saatdm nt3 aldım tabı kore malı az< cokda anlarım 1 kalite almıstm hatda ama skıntı sarj yzde 20 kapanır grünen degerler yalan cıkar romlar hatalı oluur yani yazılımda coguu zaman eksiklik clans of clans oynuodm not3 denedim naptıysam yok oyun aclıodu kapanıodu tekrar .... :bann::bann::bann:

furkankaya559758

Üye
Bu tarz telefonların işlemcileri hem daha düşük güçtedir hem de kalitesizdir. Bu tarz telefonları almanı kesinlikle önermem. Ayrıca replikka telefonlar aşırı derecede radyasyon yayıyor.

NEXUS

NEXUS

Üye
çakma gibi birşey :)

çaminci

çaminci

Üye
aç bir asphalt 8 gerçek note 3 en yüksek ayarlarda bile kasmaz bu en düşük ayarda bile oynayamazsım

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Uzun lafın kısası asla ve asla alma. Arkadaşın doktor olabilir ama teknolojiden anlamak için doktor olmak değil teknolojiyle alakalı üniversite okumak ya da internetten veya dergilerden olabildiğince teknolojiyi iyi takip edip olaya hakim olabilmek lazım. Sar değerini önemsememesi ise telefonuna çamur atmamak içindir belki de doktor olduğu halde bihaberdir sar değerinden ve verebileceği zararlardan.

Üst Alt