Necip Fazıl Kısakürek - Beklenen ( Şiir Sözleri )

Konu, 'Şiir - Güzel Söz ve Yazılar' kısmında Mali Özdemir tarafından paylaşıldı. Okunma: 13149 | Cevaplanma: 0

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Necip Fazıl Kısakürek - Beklenen ( Şiir Sözleri )

Ne hasta bekler sabahı,
    Ne taze ölüyü mezar.
    Ne de şeytan, bir günahı,
    Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
    Yokluğunda buldum seni;
    Bırak vehmimde gölgeni,
    Gelme, artık neye yarar?

Yazan: Mali Özdemir

Necip Fazıl Kısakürek - Beklenen ( Şiir Sözleri ) konusuna benzer içerikler

1. Necip Fazıl Kısakürek / Şiir Üstadı! ( 9 Eylül 2007 | Biyografi Bölümü )

Necip Fazıl Kısakürek ( 1904)- (25.05.1983) 1904 yılında İstanbul'da doğdu. Çeşitli okullarda, bu arada Amerikan Koleji'nde okudu ve orta öğrenimini Bahriye Mektebi'nde yaptı(1922). Bu askeri okulda, din derslerini, Aksekili Ahmed Hamdi, tarih...
  2. Necip Fazıl Kısakürek - Şiirleri ( 12 Aralık 2010 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

AKŞAM Güneş çekildi demin, Doğdu bir renk akşamı. Bu, bütün günlerimin, İçime denk akşamı. Akşamı duya duya, Sular yattı uykuya; Kızıllık çöktü suya, Sandım bir cenk akşamı... ANNECİĞİM Ak saçlı başını alıp eline, Kara...
  3. Necip Fazıl Kısakürek - Kaldırımlar 1 ( Şiir Sözü ) ( 1 Ocak 2011 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında; Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum. Yolumun karanlığa saplanan noktasında, Sanki beni bekleyen bir hayâl görüyorum. Kara gökler kül rengi bulutlarla kapanık; Evlerin bacasını kolluyor yıldırımlar....
  4. Necip Fazıl Kısakürek - Sakarya Türküsü ( Şiir Sözü ) ( 1 Ocak 2011 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya; Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya. Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak; Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak. Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir; Oluklar çift; birinden...
  5. Necip Fazıl Kısakürek Gurbet Şiiri ( 7 Mayıs 2013 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

GURBET Dağda dolaşırken yakma kandili, Fersiz gözlerimi dağlama gurbet! Ne söylemez, akan suların dili, Sessizlik içinde çağlama gurbet! Titrek parmağınla tutup tığını. Alnıma işleme kırışığını Duvarda, emerek mum ışığını, Bir veremli...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
05 Eylül 2015 Cumartesi - 6:43:48