Nasıl Komple Format Atılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ekokanki

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl Komple Format Atılır?
Merhaba maxicep ailesi,

Biliyorum hemen 'forumda araştırdın mı' vs gibi tepkiler alabilirim. Lakin bu gibi tepkilere cevaben araştırdım ve benim gibi pek bilgisi olmayanlar için oldukça yetersiz demek isterdim :D

Her neyse benim öğrenmek istediğim şu: Hani biz bilgisayara nasıl komple C'yi biçimlendirip format atıyorsak ben de telefonumu komple biçimlendirip format atmak istiyorum. Telefonumun sürümü güncel. Ha bir de şu var. Telefonuma en güncel ve orijinal sürümüyle format atmak istiyorum. Forumda okudum ama inanın anlatılanlar kafa karıştırıcı. Öncelikle bu istediğimi yapmak mümkün mü? Mümkünse n'asıl yapıcam?

Teşekkürler.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
ilk aldıgın gibi olsun istiyorsan,teli kapat sonra açarken aynı anda kırmızı+yeşil+kamera tuşuna bas.eger olursa saat,tarih falan soracak.

ekokanki

Üye
    Konu Sahibi
ilk aldıgın gibi olsun istiyorsan,teli kapat sonra açarken aynı anda kırmızı+yeşil+kamera tuşuna bas.eger olursa saat,tarih falan soracak.
Yok ben bunu denedim. Hard format istemiyorum. Dediğim gibi komple format.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
Flash atmak ne oluyor tam anlamıyla?
telefonda 3 hafıza bulunur bir rom hafızası bir telefon hafızası birde ram hafızası.ram hafızası bilgisayardaki gibi ram hafızası dır,rom hafızasında telefonun işletim sistemi kuruludur, ve telefon hafızasıda kullanıcıya verilmiştir.işte format atmak telefon hafızasını ve sonradan yüklenenleri sıfırlamak,flash atmak rom hafızasına aynı bilgisayardaki gibi kurulum yapmaktır.yani sanırım senin istedigin romu yeni baştan kurmak.

ekokanki

Üye
    Konu Sahibi

telefonda 3 hafıza bulunur bir rom hafızası bir telefon hafızası birde ram hafızası.ram hafızası bilgisayardaki gibi ram hafızası dır,rom hafızasında telefonun işletim sistemi kuruludur, ve telefon hafızasıda kullanıcıya verilmiştir.işte format atmak telefon hafızasını ve sonradan yüklenenleri sıfırlamak,flash atmak rom hafızasına aynı bilgisayardaki gibi kurulum yapmaktır.yani sanırım senin istedigin romu yeni baştan kurmak.

woow çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. peki ben nokia shop a gitsem onlara ne dersem bu isteğimi yerine getirirler?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Komple format diye birşey yok. Zaten yapılan hard format C sürücüsüne format atmaktadır. İsterseniz Nokia File Manager ile C sürücüsüne format atmayı deneyin, hard format atmış gibi telefon sıfırlanacaktır.

ekokanki

Üye
    Konu Sahibi
Komple format diye birşey yok. Zaten yapılan hard format C sürücüsüne format atmaktadır. İsterseniz Nokia File Manager ile C sürücüsüne format atmayı deneyin, hard format atmış gibi telefon sıfırlanacaktır.

Sanırım anlaşılmamış :S ? ben kısacası yazılımı yeniden yüklemek istiyorum.

mstf_l

mstf_l

Üye
Sanırım anlaşılmamış :S ? ben kısacası yazılımı yeniden yüklemek istiyorum.
yazılım yeniden yuklesen ne olur zaten onlar hicbir sekilde degistirilemez anca flashlamayla degisir rom dosyaları

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Hard format sonrası ROM da kayıtlı olan yazılım zaten yüklenecektir. Siz güncellemek mi istiyorsunuz yoksa CFW atmak mı?

SleepYou54

Üye
Arkadaşlar Bende E63 Var En Güncel Sürümü 510.21.010 Buna Hack Yapamıyorum Bunu Eski Sürümüne Nasıl Döndürürüm?

JKalen

JKalen

Üye
Sanırım Arkadasımın Anlatmak İstediği Sey Rom Hafızasındaki İşletim Sistemini Silip Yeni Ve Güncel Bir İşletim Sistemii Kurmak. Yanılıyormuyum?

suana06

suana06

Üye
Arkadasın anlatmak istediği şu format atıcam fakat misal arkadasınkı v52.101 olsun tamam mı arkadaş diyorki Ben V60 yükleyerek nasıl format atacam. Açıklayan varsa açıklasın yoksa ben anlatırım

ecel54

ecel54

Üye
ovi suite ile telefonunu güncelle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt